Wymiary i informacje dotyczące instalacji Electrolux Ultraflex El4335b

Electrolux Ultraflex El4335b to nowoczesna i wydajna pralka z wbudowaną technologią UltraFlex. Pralka ta ma wymiary 50 cm szerokości, 60 cm głębokości i 85 cm wysokości, a jej instalacja jest prosta. Wymagana jest średnica otworu w ścianie wynosząca od 8 do 10 cm, a do jej podłączenia do prądu należy użyć przewodu o długości min. 1,5 m. Pralka ta waży ok. 70 kg i jest wyposażona w mocny silnik o mocy 1000 W, a jej pojemność wynosi 9 kg. Jest wyposażona w wiele opcji, w tym cykl opóźnionego startu, który pozwala zaplanować, kiedy chcesz, aby Twój pranie zostało wykonane.

Ostatnia aktualizacja: Wymiary i informacje dotyczące instalacji Electrolux Ultraflex El4335b

Zanim zamówisz elektryka, zdecyduj, gdzie mają być zamontowane gniazdka elektryczne i włączniki światła. Warto dobrze je rozplanować, by potem nie kuć niepotrzebnie ścian, kiedy okaże się, że musimy je przenieść. Pamietajmy, że gniazdka przeznaczone do łazienki i kuchni muszą spełniać odpowiednie normy.

Spis treści

  1. Gdzie montować gniazdka i włączniki?
  2. Gniazdka elektryczne. Na jakiej wysokości montaż gniazd do pracy?
  3. Gdzie montować gniazdka elektryczne: bez spięć!
  4. Dobre gniazdka: 8 zasad, o których warto pamiętać

Zanim zamówisz elektryka zdecyduj, gdzie mają być zamontowane gniazdka elektryczne i wyłączniki światła. Planując rozmieszczenie gniazdek elektrycznych w mieszkaniu oraz wyłączników światła (kontakty), pamiętaj o kilku podstawowych zasadach.

Gdzie montować gniazdka i włączniki?

Łączniki do sterowania oświetleniem najwygodniej umieścić wewnątrz pomieszczenia, tuż przy wejściu, w miejscu, w którym możemy włączyć światło do pomieszczenia, do którego dopiero zamierzamy wejść. Idealnym do tego miejscem jest sprawdzone przez lata, intuicyjne i utrwalone tradycją miejsce na ścianie przy drzwiach wejściowych, od strony klamki, na wysokości ok. 140 cm nad podłogą i w odległości mniej więcej 15 cm od otworu drzwiowego. Pamiętać należy o odpowiedniej liczbie otworów na włączniki i wyłączniki w domowej aranżacji oświetleniem. Liczba gniazd i wypustów oświetleniowych (tzw. puszek) zależy zazwyczaj od standardu wyposażenia. Komfortowa liczba gniazd waha się w przedziale od 7 do 11 sztuk, liczba wypustów zaś - od 2 do 3.

Gniazdka elektryczne. Na jakiej wysokości montaż gniazd do pracy?

Gniazda wtykowe powinny być montowane na różnej wysokości - w zależności od pomieszczenia, do którego są dedykowane, ich przeznaczenia i intensyfikacji użytkowania danego gniazda. I tak:

► gniazda wtykowe do podłączenia drobnych AGD w kuchni montowane być powinny na ścianie, powyżej poziomu szafek, czyli ok. 100-120 cm nad płaszczyzną podłogi;

► gniazda wtykowe do wolnostojącej lodówki montuje się zazwyczaj ok. 30-100 cm nad płaszczyzną podłogi;

► gniazda wtykowe do zmywarki powinny znajdować się ok. 30-50 cm nad płaszczyzną podłogi.

Gniazda do podłączenia sprzętu do zabudowy dobrze jest zamontować na ścianie za sąsiednią szafką, a w jej tylnej ściance pozostawić otwór umożliwiający łatwy do nich dostęp. Można także zainwestować w specjalne gniazda elektryczne chowane w blacie.

.. Instalacja elektryczna w mieszkaniu krok po kroku >>>

Gdzie montować gniazdka elektryczne: bez spięć!

Osobne obwody instalacyjne (jednofazowe) powinny zasilać oprawy sufitowe i naścienne. Osobna ścieżka powinna obsługiwać gniazda wtykowe dedykowane do przełączania drobnych AGD (czajnika elektrycznego, miksera, tostera, kawiarki itp. ) oraz sprzętów elektrycznych o większych gabarytach i mocy, tj. zmywarka, chłodziarko-zamrażarka czy pralka. Oddzielne obwody (trójfazowe, zakończone puszką) instaluje się do płyty ceramicznej (zwykłej lub indukcyjnej) i ewentualnie elektrycznego podgrzewacza wody o dużej mocy. pl/porady/wykonczenie-i-remont/jak-zapobiegac-zwarciu-elektrycznemu-w-domu-ochrona-i-kontrola-instalacji-elektrycznej-aa-u5KC-2ETv-jVmT. html" target="_blank">Jak zapobiegać zwarciu elektrycznemu w domu? >>>

Dobre gniazdka: 8 zasad, o których warto pamiętać

1. Przemyśl, gdzie chcesz postawić lampy oraz sprzęt audio-wideo, zaznacz w pobliżu miejsca na gniazdka elektryczne (na każde 4–6 m2 powierzchni pokoju powinno przypadać co najmniej jedno gniazdko). 2. Optymalna wysokość gniazdka nad podłogą to 0, 3 m (jeszcze wygodnie jest do nich sięgnąć, a kable są już mało widoczne). 3. Wyłączniki zazwyczaj są instalowane na wysokości ramienia dorosłej osoby. Jeśli ktoś z domowników porusza się na wózku, zamontuj je na wysokości, która jest dla niego najwygodniejsza.

4. W kuchni zaplanuj gniazdka elektryczne do AGD. Umieszcza się je tuż nad blatem roboczym albo pod górnymi szafkami. 5. Duży sprzęt elektryczny podłączaj do gniazdek z uziemieniem: z bolcem lub z dwoma zaciskami (typ niemiecki, tzw. schuko). Te ostatnie kupisz w sklepach internetowych i hurtowniach. 6. Do łazienki są przeznaczone gniazdka bryzgoszczelne. Mają oznaczenie IP44. Montuje się je 1, 4 m nad podłogą, możliwie najdalej od strefy mokrej. 7. Warto docenić włączniki ze ściemniaczami. Nie tylko oszczędzają prąd, ale też pomagają szybko stworzyć kameralny nastrój w pokoju. 8. Ważne: pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa. Prace instalacyjne zlecaj wyłącznie wykwalifikowanym elektrykom.

Sonda

W jakim stylu utrzymany jest twój balkon lub taras?

Autor: mat. prasowe Nowa Papiernia

Lampa pająk doskonale odnajduje się we wnętrzach w klimacie industrialnym

Autor: mat. pras. Maxlight

Starannie dobrane lampy to kropka nad i w wystroju salonu. Na zdj. nowoczesny, ale pełen ciepła (także w kolorycie szkła) model Honey marki Maxlight. 

Montaż umywalki i instalacja baterii umywalkowej

Znajdź instrukcję obsługi

Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.

Znajdź instrukcję obsługi

Części zamienne i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.

Kup teraz

Punkty artykuły

  1. Gdzie do opublikowania?
  2. Jak połączyć się z wylotem?
  3. Łączenie z wodą zaopatrzeniem i ściekami
  4. Dodatkowe zalecenia

Zmywarki elektrolux są w dużym zapotrzebowaniu na wiele powodów. A jeśli zamierzasz kupić jeden z modeli tej marki, powinieneś zapoznać się z instrukcjami instalowania i zasad działania, aby PMM będzie służyć znacznie dłużej. Twoja uwaga jest oferowana zalecenia dotyczące umieszczania zmywarek, etapy łączenia się z siatką energetyczną, zaopatrzenie w wodę i ścieki.

Gdzie do opublikowania?

Postępowanie Instalacja i montaż zmywarki Electrolux może być niezależnie bez pomocy, jeśli postępujesz zgodnie z zaleceniami. Ta technika pasuje idealnie we wnętrzu, ponieważ większość modeli jest osadzona pod tabelą.

Aby rozpocząć, ważne jest, aby dowiedzieć się, w którym maszyna będzie, podczas gdy parametry kuchni, wolne miejsce i dostęp do urządzenia są brane pod uwagę. Eksperci zalecają instalację zmywarki w odległości nie więcej niż półtora metra od śliwki kanalizacyjnej. Taka odległość należy przestrzegać, aby zapobiec uszkodzeniu, a także stabilności przed ładowaniem. Przed instalacją można opracować projekt i obliczyć wszystkie parametry, aby samochód pasował do przestrzeni. Oczywiście PMM nie powinno być dalekie od wylotu, często w zestawie kuchenne zamontowane są wbudowane modele.

Ważne jest, aby spełnić wszystkie przepisy bezpieczeństwa, łącząc się z zasilaczem.

Jak połączyć się z wylotem?

Główną zasadą producentów zmywarki w stosunku do połączenia z własnymi rękami jest użycie odpowiednich urządzeń. Nie należy używać przedłużaczy ani filtrów sieciowych, to samo dotyczy trójników. Takie pośredniki często nie są w stanie wytrzymać ładunku i mogą wkrótce stopić, co doprowadzi do zapłonu. Aby połączyć się, potrzebujesz oddzielnego gniazda, który ma ziemię. W prawie każdym domu skrzynka przyłącza znajduje się na górze, więc musi być prowadzona w kanale kablowym. Jak wspomniano powyżej, odległość od samochodu do wylotu powinna być również nie więcej niż pół i pół metra, oprócz przewodu często taka długość.

W momencie produkcji instalacji elektrycznej, wszystkie elementy prądu generujące muszą być wyłączone, więc wyłącz urządzenie przed instalacją.

Łączenie z wodą zaopatrzeniem i ściekami

Będziesz przydatny do prowadzenia, z którym możesz obsługiwać dużo szybciej. Wyładuj zawór rurociągu wodnego. Przygotuj trójwymiarową dźwigiem narożnym, który zostanie zainstalowany w witrynie połączenia z konspiracją wody. Gdy tylko instalacja zostanie wyprodukowana, można otworzyć zawór i zainstalować wąż napełniający zmywarkę. Czasami gwint tee nie pokrywa się z węża, użyj adaptera, a problem zostanie rozwiązany. Jeśli mieszkanie używa twardych rur, potrzebujesz filtra do szorstkiego oczyszczania wody, które powinno znajdować się przed dźwigiem, rozszerzy żywotność maszyny. Ale jeśli możesz wymienić rurę na elastycznym wężu, co uprości proces.

Kolejna opcja połączenia polega na bezpośrednim podłączeniu węża i miksera, ale podczas mycia naczyń nie będzie niemożliwe do użycia wody, a gatunki będą nie do naprawy.

Warto to zauważyć Zmywarka powinna być podłączona tylko do zasilania zimnym wodą, ponieważ każdy model elektrolux jest wyposażony w szereg programów, która niezależnie ciepła woda do pożądanej temperatury.

Ale aby oszczędzać zużycie energii, możesz przejść do tej reguły i natychmiast połączyć się na gorąco.

Następnym krokiem jest połączenie się z kanalizacją, a to jest ostatni etap. Drenaż musi być wykonany wysokiej jakości, wąż jest niezawodnie zainstalowany tak, że podczas pracy nie mógł się oderwać. Skorzystaj z tee tylko wtedy, gdy nie ma innych opcji. Jeśli technika jest instalowana od prania, a wąż jest niemożliwy do wydłużenia, musisz przeciąć tee brazy w rurze w maksymalnej bliskości techniki.

Do Tee włożono mankietę uszczelniającą z gumy, która jest zaprojektowana tak, aby zapewnić uszczelnienie, oprócz, zapobiegnie mu nieprzyjemne zapachy do kuchni. Następnie zainstalowany jest wąż spustowy. Upewnij się, że wiarygodne utrwalanie, aby uniknąć wycieku podczas pracy PMM. Niektórzy skarżą się na nieprzyjemne zapachy w komorze zmywarki. Problem ten można rozwiązać, wykonując pochylenie z węża, aby jego część była poniżej tee.

Jest inna opcja, którą Mistrzowie uważają za bardziej niezawodne, poza tym jest znacznie łatwiej. Zajmie to prosty syfon z dodatkową rurą. Podłączyć prosty wąż (nie będzie tutaj potrzebny), i przymocuj połączenie na scenie za pomocą zacisku. Teraz wszystko jest gotowe, możesz dokonać pierwszego uruchomienia zmywarki.

Dodatkowe zalecenia

Jeśli kupiłeś wbudowany model, jak już wspomniano, najlepszym rozwiązaniem będzie rozwój projektu, aby umieścić wszystko z maksymalnym komfortem i dostępnością. Jeśli rozmawiamy o oddzielnym zmywarce, nie będzie żadnych problemów z tym – wystarczy znaleźć wolne miejsce blisko zaopatrzenia, kanalizacji i wylotu.

Istnieje kilka subtelności, które pomogą szybciej poradzić sobie z pracą. Jeśli chcesz zainstalować zmywarkę w szafie, upewnij się, że jego wymiary są w pełni zgodne z techniką. Często w instrukcjach producenta i dokumentów istnieje plan planu, który pomoże podczas instalacji. Czasami w zestawie PMM są zawarte w zestawie PMM, na przykład, deski do amplifikacji lub folii do ochrony przed parą – muszą być stosowane.

Jeśli obudowa maszyny nie jest zamontowana na poziomie, możesz użyć nóg, aby dostosować urządzenie. Należy zastosować rękaw boczny, jeśli trafia do zestawu. Sprawa musi być zamocowana przy użyciu samodzielnych próbek. Zaleca się zainstalowanie PMM z dala od płytki i innego sprzętu, który nagrzewa się: odległość powinna wynosić co najmniej 40 cm. Nie można umieścić zmywarki z pralką, ten ostatni może wytwarzać wibracje, które mogą uszkodzić zawartość, zwłaszcza jeśli załadowałeś delikatne naczynia.

Konstrukcja każdego modelu może mieć małe różnice, ale głównie struktura jest taka sama, więc proces instalacji jest standardowy. Ostrożnie zbadaj instrukcje od producenta, postępuj zgodnie z zaleceniami i nie można tylko rozszerzyć żywotność zmywarki, ale także zainstalować go poprawnie, podłączyć i uruchomić go. Sukces!

Jak zainstalować zmywarkę Electrolux, możesz nauczyć się z poniższej wideo.

Wymiary i informacje dotyczące instalacji Electrolux Ultraflex El4335b

Bezpośredni link do pobrania Wymiary i informacje dotyczące instalacji Electrolux Ultraflex El4335b

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Wymiary i informacje dotyczące instalacji Electrolux Ultraflex El4335b