Ustawienie Ge Customstyle Gsc23lgr

Ustawienie Ge Customstyle Gsc23lgr to funkcja umożliwiająca użytkownikom skonfigurowanie wyglądu i ustawień swojej lodówki. Użytkownik może wybrać kolor drzwi, kolor luster, wykończenie panelu, a nawet wybrać wygląd panelu sterowania. Ustawienia te mogą zostać zapisane, dzięki czemu użytkownik może łatwo zmienić ustawienia lodówki w dowolnym czasie. Funkcja Ustawienie Ge Customstyle Gsc23lgr umożliwia również użytkownikom wybór funkcji i ustawień, takich jak tryb oszczędzania energii i rozmrażania, aby uzyskać jeszcze większą kontrolę nad lodówką.

Ostatnia aktualizacja: Ustawienie Ge Customstyle Gsc23lgr

Obroty wentylatorów, Podkręcanie, Podkręcanie karty, Undervolting, Undervolting karty, Wentylatory, Wentylatory w karcie graficznej, Zmiana prędkości, Zmiana prędkości wentylatorów, Zmiana szybkości, Zmiana szybkości wentylatorów, Zmiana wentylatorów

Karty graficzne można podkręcić oraz obniżyć taktowanie, oraz napięcia jak i zmieniać zachowanie wentylatorów. Aby to zrobić, nie potrzebujemy specjalistycznych programów, tylko trochę chęci, dużo czasu i spokoju, gdyż nieumyślna zabawa i pośpiech może powodować nieodwracalne błędy grafiki.

Program do zmiany ustawień karty graficznej

Programów, które pozwolą nam na zmianę ustawień karty graficznej jest kilka. Ja wybrałem MSI Afterburner. Nie musisz mieć karty graficznej od MSI.

Po pobraniu i zainstalowaniu programu ukazuje nam się interfejs programu.

Wydaje się profesjonalny i trudny, ale jest prosty w obsłudze.

Po lewej stronie widzimy obecne taktowanie procesora graficznego (GPU) oraz taktowanie pamięci RAM karty (kiedyś VRAM, dziś SDRAM). Po prawej natomiast zmiany napięć i obecna temperatura karty graficznej. Na dole suwakiem możemy zobaczyć zmianę temperatur, użycia GPU itp.

Na środku natomiast mamy:
Core Voltage – możliwość edycji mV na procesorze. Podniesienie tej wartości pozwoli na większy overclocking.
Power Limit – jest to limit, z jaką karta może pracować. Dając więcej niż 100%, a nie zwiększając innych suwaków, nie osiągniemy żadnej zmiany.
Temp. Limit – jest to temperatura, przy której napięcia i częstotliwości będą zmniejszane w celu ich wychłodzenia.
Core Clock – tutaj zmniejszamy lub zwiększamy częstotliwość (szybkość) procesora GPU
Memory Clock – to samo co wyżej, tylko modyfikujemy szybkość pamięci RAM karty graficznej.
Fan Speed – Zmienamy szybkość, z jaką obracają się wentylatory na karcie.

Zmiana prędkości wentylatorów

Aby zmienić prędkość wentylatorów, wystarczy kliknąć „Auto” przy suwaku „Fan Speed” i przesunąć suwak na inną wartość zatwierdzając „ptaszkiem”. pl/wp-content/webp-express/webp-images/doc-root/wp-content/uploads/2020/02/msi-obroty-wentylatorow. webp" type="image/webp"/>

Jednakże jest to ustawienie, które działa do ponownego uruchomienia komputera, a wentylatory nie zmieniają swoich obrotów w zależności od temperatury.

Aby ustawić prędkość wentylatorów, która będzie współgrać z temperaturą, należy ustawić krzywą temperatur.

W programie pod opcją „Fan Speed” istnieje ikonka koła zębatego (jak na screenie wyżej). Wybierz tę opcję. Widzimy nowe okno, w którym przechodzimy do zakładki „Wentylator”. pl/wp-content/webp-express/webp-images/doc-root/wp-content/uploads/2020/02/wentylator-msi. webp 420w, https://komputerowapasja. pl/wp-content/webp-express/webp-images/doc-root/wp-content/uploads/2020/02/wentylator-msi-300x91. webp 300w" sizes="(max-width: 420px) 100vw, 420px" type="image/webp"/>

Zaznacz opcję „Włącz automatyczną kontrolę…”. Ukazał Ci się wykres prędkości wentylatorów. pl/wp-content/webp-express/webp-images/doc-root/wp-content/uploads/2020/02/krzywa-temperatur-msi. webp 414w, https://komputerowapasja. pl/wp-content/webp-express/webp-images/doc-root/wp-content/uploads/2020/02/krzywa-temperatur-msi-196x300. webp 196w" sizes="(max-width: 414px) 100vw, 414px" type="image/webp"/>

Przytrzymując krateczkę, która widnieje na linii, regulujesz góra i dół, aby ustawić dane obroty wentylatorów przy konkretnej temperaturze. Jak to ma wyglądać na Twojej karcie graficznej, nie jestem w stanie powiedzieć. Jednakże 60 stopni to bardzo niska temperatura karty graficznej i od tej temperatury można zacząć zabawę w prędkości wentylatorów.

Jak widzisz, u mnie do 50 stopni wentylatory całkowicie są zatrzymane i wykres idzie powoli do góry co znaczy, że dopiero przy prawie 70 stopniach wentylatory osiągają 50% mocy. Dla mojej karty takie ustawienia = cisza i chłód. pl/wp-content/webp-express/webp-images/doc-root/wp-content/uploads/2020/02/70-stopni-prawie. webp 367w, https://komputerowapasja. pl/wp-content/webp-express/webp-images/doc-root/wp-content/uploads/2020/02/70-stopni-prawie-280x300. webp 280w" sizes="(max-width: 367px) 100vw, 367px" type="image/webp"/>

Jeśli ustawiłeś według siebie, na dole wybierz opcję „Zapisz” i „OK”.

Teraz w głównym oknie programu po prawej stronie na dole wybierz opcję zapisu (ikonka dyskietki). Ikony z numerami zaczną mrugać. Wybierz swój profil jako „1” klikając w cyfrę.
Przestało mrugać, co oznacza, że Twoje ustawienia są zapisane pod cyfrą „1”. Omyłkowe kliknięcie ikonki kłódki, zablokuje możliwość zmiany tych ustawień. pl/wp-content/webp-express/webp-images/doc-root/wp-content/uploads/2020/02/1234. webp" type="image/webp"/>

Teraz kliknij „1” i kliknął „ptaszka” przy ustawieniach „Fan Speed”. pl/wp-content/webp-express/webp-images/doc-root/wp-content/uploads/2020/02/zatwierdzanie-ustawien-msi. webp 457w, https://komputerowapasja. pl/wp-content/webp-express/webp-images/doc-root/wp-content/uploads/2020/02/zatwierdzanie-ustawien-msi-300x103. webp 300w" sizes="(max-width: 457px) 100vw, 457px" type="image/webp"/>

Teraz ostatnią czynnością jest ustawienie, aby opcja ta uruchamiała się przy starcie systemu. Po lewej stronie kliknij opcję ikony Windowsa, aby się zaświeciła. pl/wp-content/webp-express/webp-images/doc-root/wp-content/uploads/2020/02/ikonka-win-w-msi. webp" type="image/webp"/>

To wszystko jeśli chodzi o zmianę prędkości wentylatorów. Swoje efekty możesz sprawdzić w programie FurMark, który pokaże Ci temperaturę i obecną prędkość wentylatora oraz inne parametry w czasie obciążenia. Więcej w wpisie – Prosty benchmark karty graficznej.

Podkręcanie i undervolting karty graficznej

O ile podkręcanie karty graficznej kojarzy się z przyspieszeniem, o tyle undervolting na niektórych twarzach wywołuje zdziwienie. Undervolting to nic innego jak obniżenie napięć.

Zarówno podkręcanie jak i obniżanie napięć wraz ze zwiększeniem lub zmniejszeniem częstotliwości procesora graficznego i pamięci RAM karty graficznej nie należy do prostych czynności. Kart graficznych na rynku jest mnóstwo rodzajów, mało tego… 5 kart graficznych wyprodukowanych jedna za drugą mogą mieć inne podatności na podkręcanie i zmianę napięć.

Podkręcanie.
Jeśli chcemy osiągnąć sensowny przyrost mocy naszej karty graficznej, to musimy obowiązkowo wymienić pastę termoprzewodzącą, termopady i być może zainwestować w lepsze chłodzenie. Ale ludzie kręcą karty bez wymiany chłodzeń – tak, kręcą. Temperatury wysokie a żywotność kart spada znacząco. Jeśli jesteś pewny, że chcesz zaryzykować, to proponuję Ci, abyś przeczytał w internecie parę tematów związanych z podkręcaniem Twojej karty graficznej.
Niestety nie jestem w stanie doradzić w jednym ogólnym temacie wszystkim użytkownikom kilkudziesięciu rodzajom kart. Mogę podać ogólniki, ale to i tak i Cię nie zadowoli.

Undervolting
Jeśli interesuje Cię zwiększenie żywotności swojej karty, ponieważ i tak jest gorąco mimo wszystkich zabiegów wydłużających jej życie, to powinieneś zainteresować się obniżeniem napięć i taktowań. Obniżysz jej wydajność, ale coś za coś. W tym przypadku także nie mogę w tak ogólnym temacie doradzić konkretnie. Pamiętaj jednak, że zbyt małe napięcie powoduje wzrost napięcia w innym miejscu karty graficznej, w efekcie czego dostają zwarcia lub element się przegrzewa i karta umiera. Karcie nie zaszkodzi jednak zmiana częstotliwości na mniejsze GPU i pamięci RAM karty, Tutaj możesz, obniżać nawet zaczynając od -100MHz i sprawdzać za każdym razem jej stabilność programem np: FurMark

Uwaga…
Najgorsze w tym jest fakt, że karta zarówno podkręcona jak i ze zmniejszonymi taktowaniami i napięciem może działać przez miesiąc, dwa, pół roku… i nagle przestanie poprawnie wyświetlać obraz lub w najgorszym wypadku przestanie w ogóle cokolwiek wyświetlać.

Wiem, wyobrażałeś sobie mega poradnik jak to wszystko zrobić krok po kroku… nie da się. Mogę napisać jak inni w takich ogólnych poradnikach „Powoli podnoś częstotliwości, sprawdzaj stabilność, podnieś częstotliwość, sprawdź stabilność, podnieś napięcie, sprawdź stabilność…”. To czasochłonne zajęcie.

  • Tweet
  • Share 0
  • Skype
  • LinkedIn 0
  • Email

Zgubiłeś instrukcję obsługi urządzenia GE CustomStyle GSC23LGQBB Lodówka? Masz z nim jakiś inny problem? Dobrze trafiłeś.

Często zdarza się, że pierwsze problemy z urządzeniem GE CustomStyle GSC23LGQBB Lodówka pojawiają się dopiero po kilku tygodniach, miesiącach od jego zakupu. Wiele osób po takim czasie ma problem ze znalezieniem dokumentów, które dostał przy zakupie (takich jak instrukcja obsługi) - albo zostały już wyrzucone, albo zawieruszyły się tak, że nie sposób ich odnaleźć. Poniżej znajdziesz listę dokumentów dotyczących GE CustomStyle GSC23LGQBB Lodówka, które możesz pobrać bezpośrednio z naszych serwerów. Od tego momentu nie będziesz musiał pilnować dokumentacji urządzeń. Wystarczy, że zajrzysz do naszej bazy i ściągniesz instrukcję obsługi, tak samo jak do GE CustomStyle GSC23LGQBB Lodówka.

Możesz dodać kolejny dokument dla urządzenia GE CustomStyle GSC23LGQBB Lodówka. Gdy uważasz, że posiadasz nowszą lub lepszą wersję instrukcji podziel się nią z innymi. Możesz też skontaktować się z nami jesli instrukcją Cie nie satysfakconuje lub jest zbyt niskiej jakości. Postaramy się zdobyć odpowiedni dokument dla Ciebie. Jeśli masz problemy z wyświetleniem lub pobraniem manuala, zgłoś się również do nas.

Potrzebujesz pomocy?

Jeżeli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy dotyczącej zasobów zawartych już w naszej bazie, bądź chcesz zgłosić prośbę o dodanie nowych instrukcji do naszego serwisu, skorzystaj z możliwych form kontaktu:

Formularz kontaktowy lub
contact -@- manualsbase. com

Zgubiłeś instrukcję obsługi urządzenia GE CustomStyle GSC23LGQ Lodówka? Masz z nim jakiś inny problem? Dobrze trafiłeś.

Często zdarza się, że pierwsze problemy z urządzeniem GE CustomStyle GSC23LGQ Lodówka pojawiają się dopiero po kilku tygodniach, miesiącach od jego zakupu. Wiele osób po takim czasie ma problem ze znalezieniem dokumentów, które dostał przy zakupie (takich jak instrukcja obsługi) - albo zostały już wyrzucone, albo zawieruszyły się tak, że nie sposób ich odnaleźć. Poniżej znajdziesz listę dokumentów dotyczących GE CustomStyle GSC23LGQ Lodówka, które możesz pobrać bezpośrednio z naszych serwerów. Od tego momentu nie będziesz musiał pilnować dokumentacji urządzeń. Wystarczy, że zajrzysz do naszej bazy i ściągniesz instrukcję obsługi, tak samo jak do GE CustomStyle GSC23LGQ Lodówka.

Możesz dodać kolejny dokument dla urządzenia GE CustomStyle GSC23LGQ Lodówka. Gdy uważasz, że posiadasz nowszą lub lepszą wersję instrukcji podziel się nią z innymi. Możesz też skontaktować się z nami jesli instrukcją Cie nie satysfakconuje lub jest zbyt niskiej jakości. Postaramy się zdobyć odpowiedni dokument dla Ciebie. Jeśli masz problemy z wyświetleniem lub pobraniem manuala, zgłoś się również do nas.

Potrzebujesz pomocy?

Jeżeli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy dotyczącej zasobów zawartych już w naszej bazie, bądź chcesz zgłosić prośbę o dodanie nowych instrukcji do naszego serwisu, skorzystaj z możliwych form kontaktu:

Formularz kontaktowy lub
contact -@- manualsbase. com

Ustawienie Ge Customstyle Gsc23lgr

Bezpośredni link do pobrania Ustawienie Ge Customstyle Gsc23lgr

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Ustawienie Ge Customstyle Gsc23lgr