Specyfikacja, instalacja, obsługa, serwis i części zamienne Cisco Cts 1100

Cisco CTS 1100 to wszechstronny projektor dla małych i średnich firm, łączący w sobie wyrafinowaną technologię i prostotę użytkowania. Specyfikacja tego projektora obejmuje wyświetlanie obrazu Full HD w jakości 1080p z szerokim kątem widzenia, a także wyjście dźwięku stereo. Instalacja jest prosta i szybka, a obsługa jest łatwa dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika. Serwis i części zamienne są dostępne dla użytkowników w wielu krajach. Cisco CTS 1100 zapewnia wysoką jakość obrazu i dźwięku w przystępnej cenie.

Ostatnia aktualizacja: Specyfikacja, instalacja, obsługa, serwis i części zamienne Cisco Cts 1100

ŁADOWANIE AKUMULATORA – TAK TO SIĘ ROBI PRAWIDŁOWO!

Częste przejazdy na krótkich dystansach, zatrzymywanie się i ruszanie, ujemne temperatury i dodatkowe odbiorniki energii elektrycznej zmniejszyły moc rozruchową akumulatora. Aby akumulator nie odmówił posłuszeństwa, należy go ładować, przynajmniej raz wiosną i raz jesienią. Najlepiej połączyć doładowanie z sezonową wymianą opon. Pokażemy, na co zwrócić uwagę podczas ładowania akumulatorów.

Częste przejazdy na krótkich dystansach, nieregularne style jazdy w połączeniu z nieustannym zatrzymywaniem się i ruszaniem, codzienne rozruchy na zimno w niskich temperaturach ostatniej zimy, dodatkowe odbiorniki elektryczne, takie JAK podgrzewanie siedzeń, ogrzewanie postojowe lub ogrzewanie szyby tylnej a wiele osób jeździ w trybie ekonomicznym, obniżyły poziom energii akumulatora – z każdym przejazdem, z każdym rozruchem.

Warto sprezentować akumulatorowi dodatkową dawkę energii w formie zewnętrznego doładowania!

JAKa ładowarka będzie potrzebna?
Generalnie obowiązuje zasada, że w pełni automatyczne ładowarki (z ogranicznikiem napięcia ładowania 14, 8V) nadają się dobrze do ładowania akumulatorów podłączonych do pojazdów. Urządzenia te przeprowadzają proces ładowania w pełni automatycznie. W zależności od pojemności akumulatora zalecamy następujące ładowarki:

 • Akumulatory do 72 Ah - Banner Accucharger 12V 3A
 • Akumulatory do 130 Ah - Banner Accucharger 12V 6A Recovery
 • Akumulatory do 230 Ah - Banner Accucharger 12V 10A Recovery

Ponadto zalecamy tester akumulatorów do okresowej kontroli napięcia akumulatora BBT DBA - Digital Battery Analyser

W ładowaniu akumulatorów obowiązują pewne ogólne zasady:

Należy sprawdzić testerem lub woltomierzem napięcie akumulatora w stanie spoczynku. Należy pamiętać o natychmiastowym, ponownym doładowaniu, gdy poziom napięcia w stanie spoczynku osiągnie wartość graniczną równą 12, 5 V. W celu zmierzenia napięcia w stanie spoczynku za pomocą testera akumulatorów należy odczekać ok. 5 godz. po zakończeniu ładowania (wewnętrzne ładowanie przez alternator, zewnętrzne ładowanie przez ładowarkę) lub co najmniej przez 1 godzinę nie pobierać energii z akumulatora.

Banner HOW TO:Prawidłowe ładowanie akumulatora za pomocą ładowarki Banner Accucharger 6A Recovery

Prawidłowe ładowanie akumulatora za pomocą ładowarki Banner Accucharger 6A Recovery

 • Zamocować Accucharger w samochodzie

 • Przed rozpoczęciem ładowania akumulatorów z ciekłym elektrolitem należy sprawdzić poziom elektrolitu i w razie potrzeby uzupełnić niedobór wodą destylowaną lub demineralizowaną do znacznika maks. poziomu kwasu lub do 15 mm ponad górną krawędź płyty.
 • Na czas ładowania korki akumulatora powinny być zamknięte.
 • Running Bull AGM/BackUp: tych akumulatorów nie otwierać! Przeprowadzenie pomiaru gęstości kwasu lub uzupełnienie wodą destylowaną nie jest możliwe lub nie jest potrzebne.
 • Podłączyć czerwoną klemę do bieguna dodatniego a czarną do uziemienia*

 • W nowoczesnych pojazdach jest to szczególnie istotne ze względu na czujniki akumulatora, ponieważ w przeciwnym razie czujnik nie wykrywa właściwie prądu ładowania i ewentualnie wysyła komunikat o błędzie. Przypominamy: prąd ładowania musi przejść przez czujnik, w przeciwnym razie sterownik nie wykryje naładowania akumulatora i w najgorszym przypadku wyśle komunikat „ponowne uruchomienie niemożliwe”.
 • *Takie zalecenie obowiązywało już w przeszłości, wtedy z powodu iskrzenia podczas kontaktu z biegunem ujemnym. (uziemienie = metaliczny, niepowlekany punkt z dala od akumulatora).

  Podłączyć ładowarkę do gniazdka 230 V.

 • Ładowarkę włączyć dopiero po podłączeniu do akumulatora.
 • Zalecana wartość prądu ładowania wynosi jedną dziesiątą wartości pojemności (np. 44 Ah: 10 = 4, 4 A prąd ładowania).
 • W przypadku automatycznych ładowarek, takich JAK Banner Accucharger, ustawienie to jest aktywowane automatyczne.
 • Rozpoczyna się automatyczne ładowanie.

 • Ładowarka automatycznie ładuje akumulator zalecanym prądem ładowania.
 • Temperatura kwasu podczas ładowania nie może przekroczyć 55°C. Po przekroczeniu tej wartości należy przerwać ładowanie. 
 • Wskaźnik stopnia naładowania akumulatora w procentach.

  Gdy poziom naładowania osiągnie poziom 100%, ładowarka automatycznie przechodzi w tryb ładowania podtrzymującego.

  Ładowanie należy przeprowadzać w dobrze wentylowanym otoczeniu.

  Wskazówka od firmy Banner: szybkozłącze ładowania BBC (Banner Battery Controller)

 • Nadaje się idealnie do trudno dostępnych akumulatorów.
 • Umieszczony w dogodnym miejscu wskaźnik LED informuje o stanie naładowania. 
 • Szybkozłącze ładowania BBC może być na stałe zamontowane w pojeździe.
 • Odłączyć ładowarkę i zdjąć klemy.

 • Ładowanie jest zakończone, gdy prąd osiągnie wartości bliskie 0 lub przestanie maleć, lub gdy system automatycznej ładowarki przerwie proces ładowania. 
 • Banner Accucharger – do profesjonalnego ładowania akumulatorów i ładowania podtrzymującego. Prosta, w pełni automatyczna, bezpieczna i szybka.

  To jest właśnie to, czemu zapobiega automatyczna ładowarka serii Banner Accucharger!
  Niedoładowanie lub przeładowanie akumulatora, jak pokazano na rysunku.

  Co tu się stało?
  Ładowanie, a następnie przeładowanie rozładowanego akumulatora start-stop w garażu, oczywiście przez noc bez nadzoru, za pomocą tzw. prostownika warsztatowego o charakterystyce W (prąd malejący o rosnącym napięciu = charakterystyka transformatora).

  Ładowarka warsztatowa ma tylko jedno ograniczenie napięcia. Podczas procesu ładowania napięcie (w woltach) stale wzrasta, podczas gdy prąd ładowania (w amperach) stale spada. Aby zapobiec przeładowaniu, przegrzaniu i nadmiernemu gazowaniu akumulatora, ładowanie należy zawsze na czas przerwać ręcznie!

  PS: W baterii nie ma również wężyka do odgazowywania, który umożliwiłby prawidłowe i bezpieczne rozładowanie wodoru tlenowego!

  W przypadku ładowarek zewnętrznych należy krótko zwrócić uwagę na optymalne napięcie ładowania.


  Uwaga dla akumulatorów AGM:

 • Maksymalne napięcie ładowania nie może przekraczać 14, 8V (napięcie stałe), napięcie gazowania wynosi około 14, 6V! Dlatego zawsze należy sprawdzić konstrukcję alternatora w samochodzie.
 • Stosować wyłącznie ładowarki z regulacją napięcia z charakterystyką co najmniej IU i programem ładowania AGM/GEL.
 • Uwaga dla baterii konwencjonalnych i EFB (baterie Ca):

 • Maksymalne napięcie ładowania nie może przekraczać 14, 8V! Optymalne napięcie ładowania dla wszystkich baterii wapniowych (Ca) to ok. 14, 6-max. 14, 8V, napięcie gazowania to ok. 14, 6V. Gazowanie jest dobre dla obiegu elektrolitów, przeciwdziała ewentualnemu rozwarstwieniu kwasowemu, ale oznacza pewną utratę wody!
 • Najlepiej jest stosować ładowarki z regulacją napięcia o charakterystyce co najmniej IU.
 • Ogólnie przyjęta zasada: 

  W pełni automatyczne ładowarki (z ogranicznikiem napięcia ładowania 14, 8V) nadają się dobrze do ładowania akumulatorów podłączonych do pojazdów. Jeśli jednak wykorzystywana ładowarka dysponuje napięciem w automatycznym trybie pracy >14, 8V bezwzględnie konieczne jest odłączenie akumulatora od pokładowego układu elektronicznego lub wymontowanie go z pojazdu. Pokładowe sterowniki mogą w najgorszym przypadku zostać uszkodzone przez przepięcie, co w efekcie może prowadzić do znaczących strat!

  Zwracać uwagę na typ używanej ładowarki. Cenne wskazówki dotyczące ładowania akumulatora podłączonego do pojazdu można często znaleźć w instrukcji obsługi producenta pojazdu lub producenta ładowarki.

  Wszystkie podane wartości odnoszą się do temperatury pokojowej + 25°C. Uwaga: Kompensacja temperatury w przypadku odchyleń. 

  Proszę zwrócić uwagę:

  Jeśli pojazd jest również wykorzystywany do rekuperacji (odzyskiwania energii hamowania), co ma miejsce w wielu modelach samochodów z funkcją start-stop, akumulator AGM lub EFB pracuje sztucznie przy niższym stanie naładowania (SOC State Of Charge na poziomie ok. 70%). Zewnętrzne okresowe pełne ładowanie jest naprawdę optymalne!

  To może Cię również zainteresować

  • Wiórkarka/Krajalnica 77589Craftsman 77589 Podręcznik Operatora
  • Ostrza wyrzynarki 16 pc. Jigsaw Blade Set, U-ShankCraftsman 16 pc. Jigsaw Blade Set, U-Shank Gwarancja ProducentaGniazdo Akcesoria STUDSSKT REPLACEMENT 1/2 00941848000Craftsman STUDSSKT REPLACEMENT 1/2 00941848000 Gwarancja ProducentaKosiarki 917. 37134Craftsman 917. 37134 Instrukcja UżytkownikaPiła 286. 25574Craftsman 286. 25574 Instrukcja PosiadaczaRęcznie Piły & Blades 24 in. Carpenter Handsaw with Soft Grip HandleCraftsman 24 in. Carpenter Handsaw with Soft Grip Handle Gwarancja ProducentaWiertarka 320. 17217Craftsman 320. 17217 Instrukcja UżytkownikaOstrza piły taśmowej CLOSEOUT! 1/2 x 120 in. Band Saw Blade, 14/18TPI, Regular Tooth Bi-Metal BackCraftsman CLOSEOUT! 1/2 x 120 in. Band Saw Blade, 14/18TPI, Regular Tooth Bi-Metal Back Gwarancja ProducentaCiągniki Załączniki 44" High Speed Sweeper Attachment for Riding MowersCraftsman 44" High Speed Sweeper Attachment for Riding Mowers Instrukcja PosiadaczaZestawy Nasadkowe 10 pc. Metric Socket Wrench SetCraftsman 10 pc. Metric Socket Wrench Set Gwarancja ProducentaNarzędzia specjalne Automotive Professional Brake Bleeder & Automotive Test Kit one man Brake Bleeding, Vacuum/Pressure Pump over 1Craftsman Professional Brake Bleeder & Automotive Test Kit one man Brake Bleeding, Vacuum/Pressure Pump over 1 Gwarancja ProducentaCraftsman Professional Brake Bleeder & Automotive Test Kit one man Brake Bleeding, Vacuum/Pressure Pump over 1 Instrukcja PosiadaczaDłuta 11 pc. Cold Chisel Set with Pry BarCraftsman 11 pc. Cold Chisel Set with Pry Bar Gwarancja ProducentaWiertła 4pc Glass and Tile Drill BitsCraftsman 4pc Glass and Tile Drill Bits Gwarancja ProducentaZestawy narzędziowe Mechanika 172 Piece ALL INCH (SAE) Mechanics Tool SetCraftsman 172 Piece ALL INCH (SAE) Mechanics Tool Set Lista zawartośćCraftsman 172 Piece ALL INCH (SAE) Mechanics Tool Set Gwarancja ProducentaTrymery 316. 79617Craftsman 316. 79617 Podręcznik OperatoraArmata Śnieżna 917. 881064Craftsman 917. 881064 Instrukcja PosiadaczaPraca Ławki 8' Workbench Frame - BlackCraftsman 8' Workbench Frame - Black Gwarancja ProducentaKultywator 316. 292561Craftsman 316. 292561 Podręcznik OperatoraSprężarka Powietrzna 919. 16644Craftsman 919. 16644 Instrukcja UżytkownikaAkcesoria Do Kosiarek 486. 246211Craftsman 486. 246211 Podręcznik OperatoraKosiarki 917. 275013Craftsman 917. 275013 Instrukcja UżytkownikaKurki i narzędzia 107 pc. Tap and Die Set, Carbon Steel, Metric/StandardCraftsman 107 pc. Tap and Die Set, Carbon Steel, Metric/Standard Gwarancja ProducentaSzczypce 13 in. Pliers, Arc JointCraftsman 13 in. Pliers, Arc Joint Gwarancja ProducentaKosiarki 247. 38528Craftsman 247. 38528 Instrukcja PosiadaczaKlucze imbusowe 1/2 in. Hex KeyCraftsman 1/2 in. Hex Key Gwarancja ProducentaKlucze kombinowane 24mm Wrench, 12 pt. CombinationCraftsman 24mm Wrench, 12 pt. Combination Gwarancja ProducentaSklep elektryczny Replacement Bulb, XenonCraftsman Replacement Bulb, Xenon Gwarancja ProducentaKlucze dynamometryczne 1/2-in. lbs.Craftsman 1/2-in. Gwarancja ProducentaKosiarki 917. 376233Craftsman 917. 376233 Instrukcja PosiadaczaMyjki Ciśnieniowe 919. 762Craftsman 919. 762 Instrukcja PosiadaczaKosiarki 247. 2898Craftsman 247. 2898 Podręcznik OperatoraKosiarki 917. 377582Craftsman 917. 377582 Instrukcja UżytkownikaNarzędzie Akcesoria Storage Chest-Drawer TrayCraftsman Chest-Drawer Tray Gwarancja ProducentaGabinet WEN 36 in. 5-Drawer Roll Away Tool CabinetCraftsman WEN 36 in. 5-Drawer Roll Away Tool Cabinet Gwarancja ProducentaTrymery 74528Craftsman 74528 InstrukcjaAkcesoria do wiertarek 6 pc. Power Extractor and Damaged Screw RemoverCraftsman 6 pc. Power Extractor and Damaged Screw Remover Gwarancja Producenta

  Informujemy, iż w przypadku zaprzestania eksploatacji stacji ładowania, należy poinformować o tym fakcie Urząd Dozoru Technicznego przy wykorzystaniu poniższego oświadczenia, celem usunięcia urządzenia z rejestru UDT:

  (wersja: word) 

  Jednocześnie przypominamy o usunięciu także numerów EIPA z Ewidecji Infrastruktury Paliw Alternatywnych, celem zaprzestania naliczania opłat.

  Instrukcja ładowania do umiesczenia na stacji ładowania pojazdów elektrycznych 

  Instrukcja ładowania może zostać użyta przez każdego eksploatującego stację ładowania. Została opracowana w taki sposób, aby zapewniała bezpieczeństwo dla użytkowników, ale także w sposób możliwie prosty porządkowała proces ładowania samochodu. W zależności od trybu pracy stacji (Mode 3 lub Mode 4) należy wybrać odpowiednią instrukcję. Instrukcja została opracowna wspólnie przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego oraz Urząd Dozoru Technicznego.

  Instrukcja dla urządzenia pracującego w trybie Mode 3

   Instrukcja dla urządzenia pracującego w trybie Mode 4

     
     

  Infromujemy, iż w przypadku zmiany:

  • stacji ładowania innej niż ogólnodostępnej (tzw. nieogólnodostępej) na ogólnodostępną stację ładowania wymagane jest ponowne badanie techniczne wstępne UDT. Powyższe podyktowane jest faktem, iż ogólnodostępna stacja ładowania musi spełnić dodatkowe warunki opisane w Rozdziale 3 rozporządzenia ws. warunków technicznych dla stacji ładowania […] w zakresie gniazd/złączy pojazdowych, a także dodatkowe warunki dla Operatora Ogólnodostępnej Stacji Ładowania wynikające z uzyskania numeru EIPA oraz rejestrem bazy i punktów ładowania w Ewidencji Infrastruktury Paliw Alternatywnych, co jest weryfikowane na etapie odbioru technicznego stacji ładowania. 
  • ogólnodostępnej stacji ładowania na stację inną niż ogólnodostępna (tzw. nieogólnodostępną), ze względu na niższy poziom wymagań, nie jest wymagane ponowne badanie techniczne wstępne. Zakres badania technicznego wstępnego dla stacji innej niż ogólnodostępna, jest w pełni zawarty w zakresie badania wstępnego dla stacji ogólnodostępnej. Jednocześnie w przypadku zmiany charakteru użytkowania stacji ładowania, należy poinformować o tym fakcie właściwy oddział/biuro UDT. Ponadto należy pamiętać, że w przypadku zakończenia świadczenia usługi ładowania, operator ogólnodostępnej stacji ładowania jest zobowiązany do wyrejestrowania danego podmiotu z rejestru EIPA - najpóźniej w dniu zakończenia świadczenia tej usługi. 

  Specyfikacja, instalacja, obsługa, serwis i części zamienne Cisco Cts 1100

  Bezpośredni link do pobrania Specyfikacja, instalacja, obsługa, serwis i części zamienne Cisco Cts 1100

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Specyfikacja, instalacja, obsługa, serwis i części zamienne Cisco Cts 1100