Procedury badania instalacji Aeg Oko Favorit 40660 I

Procedura badania instalacji Aeg Oko Favorit 40660 I jest złożona i składa się z wielu kroków. Przed rozpoczęciem procedury należy dokładnie przeczytać i zrozumieć instrukcje, które są dostępne wraz z urządzeniem. Następnie należy dokładnie oczyścić wszystkie części urządzenia, aby zapewnić, że nie będą one zanieczyszczone podczas badania. Następnie należy wykonać szereg testów, w tym testy wytrzymałościowe, testy izolacji, testy zgodności zgodne z normami i testy bezpieczeństwa. Po zakończeniu testów należy przeprowadzić dokładne sprawdzenie wszystkich części, aby upewnić się, że wszystko działa prawidłowo. Na koniec należy przeprowadzić ostateczny test instalacji, aby upewnić się, że wszystko działa tak, jak powinno.

Ostatnia aktualizacja: Procedury badania instalacji Aeg Oko Favorit 40660 I

 • Jak podłączyć okap kuchenny do wentylacji?
 • Darmowa energia ciepła i chłodu z gruntowego wymiennika ciepłaNowa era w ochronie mikrobiologicznej przewodów wentylacyjnychOdświeżona wersja programu Czyste powietrze 2, 0Nowe modele klimatyzatorów marki TCLCentrale rekuperacyjne PremAIR z modułem CFKlimatyzatory AUX - przewaga konkurencyjna
  Jak dobrać wentylator łazienkowy? Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza

Fotowoltaika i pompa ciepłaIle prądu zużywa pompa ciepła?
Instalacja pompy ciepła - jak poprawić przepływ wody w instalacji c. o. Wycena pompy ciepła - bezpłatny kalkulator kosztówWysokotemperaturowe pompy ciepła - idealne do współpracy z grzejnikamiGrzejniki do pomp ciepła - przegląd rozwiązańPorównanie pomp ciepłaPraca pompy ciepła w okresie zimowymPompy ciepła - przegląd oferty producentówDom ogrzewany pompą ciepła - zasada działania pompy ciepła


Laboratorium Fizyki Cieplnej, Instalacji Sanitarnych i Środowiska w Instytucie Techniki Budowlanej wykonuje badania instalacji wentylacji i klimatyzacji w obiektach budowlanych. Celem prowadzonych badań jest potwierdzenie zgodności wartości strumienia objętości powietrza z wymaganiami (określonymi przepisami lub założonymi w projekcie) lub określenie tej wartości strumienia objętości powietrza na potrzeby np. ekspertyzy lub opinii technicznej.

W 2010 roku Polskie Centrum Akredytacji potwierdziło kompetencje Instytutu w zakresie wykonywanych badań dotyczących strumienia objętości powietrza w przewodach wentylacyjnych, strumienia objętości powietrza nawiewników i wywiewników oraz badań szczelności przewodów wentylacyjnych, wg poniższych procedur badawczych.

1. Badanie strumienia objętości powietrza w przewodach wentylacyjnych (Procedura ITB nr PB LFS-006/2/09–2010)

Badania wykonuje się metodą termoanemometryczną z zastosowaniem przyrządu pokazanego na rys. 1. Polega ono na pośrednim wyznaczaniu strumienia objętości powietrza przez określenie średniej prędkości powietrza w przewodzie. Zakres pomiaru prędkości powietrza to 0, 5 do 30 m/s, a wynikający z tych wartości strumień objętości powietrza zależy od wielkości przekroju poprzecznego przewodu.

2. Badanie strumienia objętości powietrza nawiewników i wywiewników w warunkach eksploatacyjnych (Procedura ITB nr PB LFS-004/1/09-2010)

Procedura badawcza obejmuje trzy najczęściej stosowane metody (A, B, C) pomiaru strumienia objętości nawiewników i wywiewników, które przedstawiono w Tab.

Tab. Zestawienie stosowanych metod pomiarowych wraz
z przyrządami

Metoda pomiaru
A
B
C
Pomiar strumienia objętości powietrzaprzed nawiewnikiami lub wywiewnikiami w przewodach wentylacyjnychna nawiewniku lub wywiewnikuPrzyrząd
Termoanemometr
Rys. 1Zestaw z rękawem pomiarowym
Rys. 2Anemometr skrzydełkowy
Rys. 3Zakres pomiarowy
0, 5 do 30 m/s22 do 3500 m3/h1 do 30 m/sUwagi
Metodologia pomiaru
wg procedury
PB-LFS-006/2/09- 2010Bezpośredni odczyt strumienia objętości powietrzaWyznaczenie strumienia objętości na podstawie prędkości powietrza
 Procedura numer PB LFS-004/1/09-2010


3. Badania szczelności przewodów wentylacyjnych według procedury PB LFS – 005/2/09 - 2010

Celem tego badania jest potwierdzenie zgodności szczelności badanego odcinka sieci przewodów wentylacyjnych z wymaganiami przepisów. Procedurze podlegają odcinki przewodów, w których ciśnienie próbne mieści się w granicach od -3735 Pa do + 3735 Pa, a przeciek powietrza przez nieszczelności zawiera się w granicach od 0, 6 do 200 l/s.

Metoda badania polega na wytworzeniu w badanym odcinku przewodów nadciśnienia lub podciśnienia oraz pomiar strumienia objętości powietrza przepływającego przez nieszczelności w tych warunkach. Zmierzoną wartość odnosi się do powierzchni badanego odcinka przewodu i porównuje z wartością graniczną, odpowiadającą jednej z czterech klas szczelności przewodów. Zestaw do badania szczelności pokazano na rys. 4.

Inne badania:podzielników kosztów ogrzewania zgodnie z procedurą badawczą ITB PB LFS-002/1/09-2010, oczyszczalni ścieków zgodnie z normą PN–EN 12566-3, osadników gnilnych PN-EN 12566-1, rur z tworzyw sztucznych: m. in. wytrzymałość na ciśnienie wewnętrzne PN-EN 1167-1, 2, szczelność połączeń rur ze złączkami w warunkach podciśnienia PN-EN 12294:2002, skurcz wzdłużny PN-EN ISO 2505, stopień usieciowania metodą ekstrakcji rozpuszczalnikiem, kabin prysznicowych zgodnie z normą PN-EN 14428.

Opracowanie: Redakcja
Źródło: Instytut Techniki Budowlanej
Autor: mgr inż. Sławomir Pykacz

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

DEYNA 17 Oct 2008 11:49 3468

 • #1Level 10  

  #1

  Otwieram przedszkole w którym chce zamontować zmywarka AEG OKO FAVORIT 40600 - niestety nie posiadam do niej Certyfikatu CE. Bez tego certyfikatu podobno sanepid nie pozwoli mi jej używać. Czy ktoś posiada taki certyfikat przeszukałem internet i nigdzie tego nie mogę pobrać. Może znajduje się on w instrukcji obsługi niestety jej też nie posiadam.

  Z góry dzięki

 • #2User removed accountLevel 1  #2

  Niestety, ale sprzęt do użytku gospodarstwa domowego (a takim jest model AEG Favorit 40600) nie może znaleźć się na wyposażeniu takiej placówki, jaką jest przedszkole. Każdy sprzęt dopuszczony do handlu, powinien zawierać certyfikat CE (jest on w posiadaniu producenta), jednakże sanepid tego nie wymaga (! ).
  Należy starać się o sprzęt (zakupić) odpowiadający wymaganiom zgodnym z jego przeznaczeniem - czyli sprzęt do użytku o charakterze profesjonalnym, czyli gastronomicznym, a taki niestety dużo więcej kosztuje...
  Powodzenia życzę!

 • #3#3

  Zakupiłem ją w firmie z Łodzi gdzie serwisańci przerabiają je na wyparzarki. Dają do tego odpowiednie zaświadczenie które akceptuje sanepid (tak przynajmniej mówią) ale nie wiem gdzie pobrać certyfikat CE

 • #4wosokol

  Company Account
  Level 20  #4

  podaj dokładny nr PNC to może coś znajdę(instrukcję). W podobnym modelu w instrukcji podali nr-y certyfiktów CE

 • #5#5

  Zmywarka się zepsuła. Problem sam się rozwiązał.

 • W AEG wierzymy, że odpowiednio dbając o urządzenia, a także naprawiając je w razie potrzeby, możemy znacznie wydłużyć ich żywotność, oszczędzając przy tym energię i zasoby. Zapoznaj się z poradami dotyczącymi odpowiedniej troski o sprzęt, aby służył Ci jak najdłużej!

 • Jeśli masz problemy z urządzeniami, może być to łatwe do naprawienia. Nieustannie aktualizujemy nasz zbiór artykułów dotyczących rozwiązywania problemów i napraw, aby umożliwić Ci samodzielne rozwiązanie problemu i poprowadzimy przez możliwe rozwiązania. Jeśli nie, nasi technicy zawsze służą pomocą.

  Dowiedz się więcej

Akcesoria dopasowane do Twojego produktu

Wykorzystaj w pełni swój produkt dzięki odpowiednim akcesoriom. Naczynia, filtry, produkty czyszczące – u nas znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.

Kup akcesoria

Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Jeśli nie masz pewności, jak postępować lub nie możesz znaleźć tego, czego szukasz, odezwij się do nas – chętnie pomożemy!

 • Wyślij e-mailZadzwoń

 • Procedury badania instalacji Aeg Oko Favorit 40660 I

  Bezpośredni link do pobrania Procedury badania instalacji Aeg Oko Favorit 40660 I

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Procedury badania instalacji Aeg Oko Favorit 40660 I