Procedura wymiany baterii Haier Hu335w

Wymiana baterii w Haier Hu335w jest prostą procedurą. Aby wymienić baterię w tym modelu, należy przygotować narzędzia, których będziesz potrzebować, następnie wykręcić baterię, wyjąć stary akumulator i włożyć nowy. Następnie należy przymocować baterię na miejsce, używając narzędzi, które wcześniej przygotowałeś. Upewnij się, że wszystkie śruby są prawidłowo dokręcone i podłącz baterię do złącza. Po zakończeniu procedury wymiany, urządzenie powinno działać tak, jak powinno.

Ostatnia aktualizacja: Procedura wymiany baterii Haier Hu335w

Dokument dotyczy komputerów przenośnych HP Pavilion x360.

Zanim zaczniesz

  • Do wykonywania opisanych czynności niezbędny jest wkrętak krzyżakowy.

  • Wyłącz komputer. Odłącz kabel Ethernet lub kabel modemu. Odłącz przewód zasilający.

    Postaw komputer na czystej, płaskiej i stabilnej powierzchni roboczej, umieszczonej nad podłogą bez dywanu ani wykładziny.

    Podczas wykonywania prac przy komputerze firma HP stanowczo zaleca używanie antystatycznej opaski na nadgarstek i przewodzącej podkładki piankowej.

    Nie wyjmuj elementów z opakowania ochronnego do momentu ich instalacji.

Ostrzeżenie:

Krawędzie metalowych ścianek mogą być ostre i powodować skaleczenia. Uważaj, aby nie otrzeć skórą wewnętrznych krawędzi części komputera.

Przed rozpoczęciem pracy wyłącz komputer i zaczekaj, aż podzespoły wystarczająco ostygną.

Przestroga:

Urządzenie to zawiera składniki, które mogą ulec uszkodzeniu wskutek wyładowań elektrostatycznych. Aby ograniczyć ryzyko uszkodzenia wskutek wyładowań elektrostatycznych, zaleca się wykonywanie tej czynności na podłożu bez wykładziny, używanie antyelektrostatycznych podkładek (np. podkładek piankowych pochłaniających napięcie elektrostatyczne) i używanie opaski nadgarstkowej połączonej z uziemioną powierzchnią.

Procedury opisane w tym dokumencie zostały przygotowane przez firmę HP i przeznaczone są dla wykwalifikowanych pracowników serwisowych oraz w celach informacyjnych dla klientów. Naprawa elementów wewnętrznych zwiększa ryzyko uszkodzenia komputera, które może nie być objęte gwarancją. Przed oddaniem komputera do naprawy spróbuj ocenić ryzyko i zapoznaj się z warunkami gwarancji.

Przegląd wideo

Obejrzyj następujący film przed wykonaniem procedury opisanej w tym artykule.

Uwaga:

Zamieszczone w tym artykule materiały filmowe i graficzne przedstawiają komputer przenośny w wybranej konfiguracji. Opisane tu procedury wyjmowania i instalowania mają zastosowanie we wszystkich komputerach przenośnych HP Pavilion x360, niezależnie od konfiguracji.

Wyjmowanie baterii

Przed rozpoczęciem upewnij się, że komputer został odłączony od zasilania.

W celu wyjęcia akumulatora wykonaj czynności opisane w tej sekcji.

Krok 2

Znajdź kabel baterii.

Krok 3

Odłącz przewód baterii od złącza na płycie systemowej. com/doc-images/998/c04190045. gif" alt="Odłączanie kabla baterii"/>

Krok 4

Odłącz kabel głośnika od złącza na płycie systemowej. com/doc-images/871/c04190046. gif" alt="Odłączanie kabla głośnika"/>

Krok 5

Wyjmij kabel głośnika z zaczepów na baterii.

Zapamiętaj ułożenie kabla głośnika wokół baterii, aby móc później go poprowadzić prawidłowo. com/doc-images/744/c04190047. gif" alt="Wyjmowanie kabla głośnika z zaczepów"/>

Krok 6

Wykręć cztery wkręty mocujące baterię do pokrywy górnej. com/doc-images/519/c04190049. jpg" alt="Cztery wkręty mocujące baterię do pokrywy górnej"/>

Krok 7

Unieś baterię z zaczepów na pokrywie górnej. com/doc-images/797/c04190050. jpg" alt="Unoszenie baterii z zaczepów"/>

Krok 1

Zdejmij obudowę podstawy.

Więcej informacji na temat wyjmowania obudowy podstawy można znaleźć w dokumencie pomocy HP Wyjmowanie i wymiana obudowy podstawy.

Wymiana baterii

Aby wymienić baterię, wykonaj czynności opisane w tym rozdziale.

Umieść baterię na zaczepach

Wkręć cztery wkręty mocujące baterię do pokrywy górnej.

Poprowadź kabel głośnika w zaczepach na baterii. com/doc-images/387/c04190053. gif" alt="Układanie kabla głośnika"/>

Podłącz kabel głośnika do złącza na płycie systemowej. com/doc-images/162/c04190055. jpg" alt="Podłączanie kabla głośnika"/>

Podłącz kabel baterii do złącza na płycie systemowej. com/doc-images/35/c04190056. jpg" alt="Połączenie przewodu baterii"/>

Załóż ponownie obudowę podstawy.

Więcej informacji na temat zakładania obudowy podstawy można znaleźć w dokumencie pomocy HP

Od doboru odpowiedniego sposobu wymiany baterii zależy nie tylko płynność pracy i skrócenie czasu przestojów wózka widłowego, ale także bezpieczeństwo. Wszystko przekłada się na koszty bieżącej eksploatacji maszyn, a tym samym działalności firmy. Specjaliści zwracają uwagę ma to, że zakup systemu wymiany baterii jest inwestycją, tego typu rozwiązania kupujemy raz na wiele lat.

Czynników przekonujących o wadze właściwego doboru systemu wymiany baterii jest więcej. Należy do jest redukcja czasu niezbędnego na wymianę baterii, bo im lepiej dopasowany system wymiany do potrzeb konkretnego użytkownika, tym większa oszczędność nakładów pracy. Przy zakupie systemu wymiany baterii należy również wziąć pod uwagę to, jak dużą flotą wózków dysponujemy oraz to, jakie wózki planujemy kupić w przyszłości. Olbrzymie znaczenie mają kwestie bezpieczeństwa. Jednym z wyznaczników są wskazania zawarte w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy ręcznych pracach transportowych określające warunki transportowania towarów. - W zasadzie można powiedzieć, że każde oferowane rozwiązanie jest „szyte na miarę” potrzeb konkretnego użytkownika. Jeśli chodzi o wybór konkretnego rozwiązania w zakresie wyposażenia technicznego takiego jak system wymiany baterii najlepiej skorzystać z doradztwa firmy profesjonalnie zajmującej się tematem – mówi Mariusz Szewczyk Dyrektor Sprzedaży Europa Środkowa i Wschodnia Benning Power Electronics

Jest z czego wybierać

Posiadacze wózków mają też coraz szerszy dostęp do wysokiej jakości urządzeń wymiany baterii. Dobór odpowiedniego rozwiązania przyspiesz proces wymiany, wyklucza możliwość ewentualnego uszkodzenia baterii. Sprzedawcy podkreślają, że klienta najczęściej interesuje to, by taka wymiana przechodziła szybko i sprawnie i by taka ładująca się bateria zajmowała jak najmniej miejsca (np. przy wymianie rolkowej bocznej na jedno pole baterii naładowanej trzeba przewidzieć jedno pole puste czyli średnio ok. 1m).

Istnieje wiele rozwiązań technologicznych, które umożliwiają bezpieczną i szybką wymianę baterii. Są to zarówno systemy ręczne, jak i półautomatyczne oraz w pełni automatyczne. Podstawową kwestię stanowi ilość baterii będąca w użytkowaniu oraz ich przeciętny czas pracy. W najlepszej sytuacji są właściciele wózków widłowych z bocznym ładowaniem, oferta obejmuje zarówno stosunkowo proste urządzenia dla małych baterii, jak i w pełni zautomatyzowane systemy wymiany.

Nie każdy użytkownik widlaków potrzebuje dużego systemu wymiany baterii bo nie wszyscy pracują w systemie trzyzmianowym z pełnym wykorzystanie dwóch lub trzech baterii. Często wystarczą im zatem mechaniczne środki wymiany baterii. Aby wypełnić wymagania dotyczące bhp można zastosować np. nakładki na wózki, pozwalające wyjąć baterię z innego wózka praktycznie bez żadnego wysiłku ze strony operatora. Są manualne nakładki (do wózków paletowych) i magnetyczne z napędem elektrycznym. Zaletą nakładek jest ich uniwersalność, oszczędność przestrzeni oraz relatywnie niski koszt zakupu. Nakładki sprawdzają się zwłaszcza wówczas gdy flota liczy kilka wózków. Kolejną metodę stanowią samodzielne urządzenia do wymiany baterii. Ich konstrukcję oparto na systemie magnetycznym, który pozwala w bardzo łatwo wyjąć baterię z wózka. System jest szczególnie efektywny wówczas, gdy użytkownik nie dysponuje zbyt dużą przestrzenią w akumulatorowni lub w sytuacjach awaryjnych oraz dla każdego z przedsiębiorców którego flota liczy np. kilkanaście pojazdów. Przy bateriach małych (do 250-300 kg) można zastosować rozwiązanie z trolleyem, czyli wózkiem który porusza się wzdłuż regałów bateryjnych i pozwala umieszczać na nich baterie podejmowane wcześniej z wózka (rozwiązanie ma możliwość niezależnej regulacji dwóch stołów bateryjnych i jest napędzane ręcznie). Zastosowanie trolleya eliminuje konieczność każdorazowego dojeżdżania wózkiem do regału aby wypchnąć nań baterię i odjąć kolejną.

Boczna wymiana akumulatora w wózku widłowym, której prekursorem była firma Still jest stosowana coraz powszechniej. Nic dziwnego - czynność jest znacznie wygodniejsza i bezpieczniejsza niż tradycyjna metoda z dźwigiem. Konstruktorzy Stilla podkreślają też proekologiczny walor bocznego sposobu wymiany. Dopuszczalne jest ładowanie baterii w wózku. Nie występuje wtedy niebezpieczne gromadzenie wodoru, ponieważ istnieje dostateczna wentylacja przedziału baterii.

BOCZNA WYMIANA AKUMULATORA W WÓZKU WIDŁOWYM, KTÓREJ PREKURSOREM BYŁA FIRMA STILL JEST STOSOWANA CORAZ POWSZECHNIEJ. NIC DZIWNEGO - CZYNNOŚĆ JEST ZNACZNIE WYGODNIEJSZA I BEZPIECZNIEJSZA NIŻ TRADYCYJNA METODA Z DŹWIGIEM.

Hoppecke oferuje kilka wariantów systemów manualnej lub automatycznej wymiany baterii. Każdy wariant dopasowywany jest do potrzeb przyszłego użytkownika, co pozwala na obniżenie kosztów i oszczędność czasu. Przy konstruowaniu systemu bierze się pod uwagę liczbę niezbędnych do użytkowania baterii, wielkość oraz typ pojazdów, w których mają pracować baterie, a także planowaną dalszą rozbudowę floty elektrycznych wózków widłowych. Systemy wymiany baterii Hoppecke to m. in. w pełni automatyczny trak Xchange FU, rozwiązanie dla użytkowników eksploatujących dowolną liczbę baterii różnej wielkości z przeznaczeniem do wszystkich typów pojazdów elektrycznych. Na życzenie system wymiany trak Xchange FU wykonywany jest z regałem nawet o sześciu poziomach składowania baterii. Takie ekonomiczne rozwiązanie oszczędza powierzchnię stacji ładowania, wszystkie baterie można wówczas ustawić wielopoziomowo. Elementami wyposażenia są: innowacyjny system laserowego pozycjonowania oraz łatwy w obsłudze dżojstik, zapewniające precyzyjne ustawienie urządzenia i pobranie odpowiedniej baterii trakcyjnej. Pozwala to na oszczędność czasu i uniknięcie błędów, jakie mogą wystąpić w przypadku ręcznej obsługi wymiany, a które mogłyby doprowadzić do uszkodzenia baterii lub wypadku operatora. Liczba eksploatowanych baterii jest praktycznie dowolna, czas wymiany baterii wynosi ok. 3 min. Rozwiązanie adresowane jest dla posiadaczy pojazdów elektrycznych z wymianą boczną oraz z wymianą górną. W ofercie Hoppecke jest też m. automatyczna nakładka na wózek paletowy do bocznej wymiany baterii za pomocą elektromagnesu/przyssawki - trak Xchange PU, jak również półautomatyczna nakładka na wózek paletowy do manualnej bocznej wymiany baterii - trak Xchange MU. Ciągle powodzeniem cieszy się też mechaniczny wózek szynowy do manualnej bocznej wymiany baterii typu trolley - trak Xchange TU. Jest to rozwiązanie dla baterii o napięciu 12V i 24V, zaprojektowane specjalnie dla elektrycznych wózków paletowych i wózków do komisjonowania poziomego z możliwą boczną wymianą baterii przy użyciu łoża rolkowego. Podwójne łoże rolkowe urządzenia umożliwia szybką wymianę baterii (cykl wynosi 2 min. ), a blokada gwarantuje jej bezpieczny transport. Wysokość i kąt nachylenia systemu można dowolnie regulować.

Benning Power Electronics wprowadził kilka lat temu do swojej oferty produkty największego na świecie dostawcy systemów wymiany baterii, firmy BHS. Benning szczyci się wieloma instalacjami tego typu, włącznie z najbardziej zaawansowanymi, czteropoziomowmi, dwustronnymi systemami obsługującymi ponad 200 baterii w jednym miejscu. Gama obejmuje m. platformowe systemy wymiany baterii EBE-XX. Średni czas wymiany (wymiana boczna) baterii wynosi 2-3 min. System mieści do czterech poziomów baterii na regałach. Ustawienie regałów bateryjnych jest jedno- lub dwustronne. Do wyjęcia baterii używany jest elektromagnes lub przyssawka. Prostowniki montowane są na szczycie lub na tylnej ścianie regałów lub w szafach systemowych system monitoringu i nadzoru akumulatorowni. Zdublowany układ jezdny pozwala kontynuować operacje nawet przy uszkodzonym jednym silniku jazdy, co zwiększa efektywność i dostępność maszyny.

Produktywność i bezpieczeństwo

O tym jak ważna jest rola systemów wymiany podkreślają też w VBR Polska, zaznaczając, że systemy wymiany w wózkach są tak różne, jak różne są same wózki. Generalnie problem narasta wraz z ciężarem baterii. Im bateria cięższa tym wymiana jest bardziej kłopotliwa, operator ma ograniczone możliwości fizyczne do wymian ciężkich baterii.
- Optymalne wykorzystanie przestrzeni, indywidualne potrzeby klienta i bezpieczeństwo użytkowników, zgodność instalacji z wymogami polskiego prawa, stanowią priorytet na każdym etapie projektu związanego z systemem wymiany baterii – przekonują w Hoppecke Polska. Specjaliści tej firmy zalecają, jako najbezpieczniejszą, rolkową, boczną wymianę dodatkowej baterii w wózkach widłowych. Ponieważ starsze typy wózków mogą być wyposażone jedynie w wymianę górną, należy wówczas ograniczyć taką wymianę do minimum, jeśli chodzi o drogę przemieszczania podwieszonego ciężaru. Baterię po wyciągnięciu z wózka z pomocą wciągnika, zawiesia, suwnicy należy umieścić na przygotowanym łożu rolkowym. Dalsze operacje wymiany będą przebiegały przy dużo niższym potencjalnym ryzyku wypadku operatora.


NIE KAŻDY UŻYTKOWNIK WIDLAKÓW POTRZEBUJE DUŻEGO SYSTEMU WYMIANY BATERII BO NIE WSZYSCY PRACUJĄ W SYSTEMIE TRZYZMIANOWYM Z PEŁNYM WYKORZYSTANIE DWÓCH LUB TRZECH BATERII. CZĘSTO WYSTARCZĄ IM ZATEM MECHANICZNE ŚRODKI WYMIANY BATERII.

Oferujący rozwiązania służące wymianie baterii nie pozostawiają wątpliwości, na wybór optymalnego rozwiązania ma wpływ nie jeden, a wiele czynników. M. Szewczyk (Benning Power Electronics) zwraca uwagę np. na wysokość od podłoża do sufitu. To parametr determinujący użycie konkretnych rozwiązań w zależności od ilości poziomów składowania baterii: w systemie jednopoziomowym wynosi 3, 6 m, w dwupoziomowym 4, 8 m, trzypoziomowym – 6 m. Przy każdym kolejnym poziomie wymagana wysokość rośnie o kolejne 1, 2 m (przyjmuje się ze podniesienie systemu o jeden poziom daje oszczędności powierzchni podłogi o ok. 17 proc. ). Na produktywność ma wpływ też czas oczekiwania na wymianę baterii. - Zwiększając wysokość składowania baterii tracimy część czasu zaoszczędzonego na zastosowaniu systemu wymiany ponieważ maszyna zachowuje się podobnie jak wózek widłowy który szybciej przemieszcza towary do przodu niż podnosi do góry. Należy zwrócić uwagę że często w dokumentacji takich systemów można znaleźć informację o ograniczaniu prędkości przy różnych wysokościach unoszenia. Kolejnym ważnym argumentem który należy brać pod uwagę jest to że z bardzo wysokiego miejsca może być trudno podjąć baterię za pomocą zastępczego sprzętu w momencie wykonywania przeglądu czy naprawy maszyny. Aby to zilustrować posłużymy się przykładem. Załóżmy że posiadamy 200 baterii. Wówczas w zależności od wybranego systemu na najniższym poziomie w przypadku awarii będziemy mieli zmagazynowaną następującą ilość baterii: system jednopoziomowy – 200 sztuk; dwupoziomowy 100 sztuk; trzypoziomowy 67 sztuk; czteropoziomowy 50 sztuk; pięciopoziomowy 40 sztuk oraz sześciopoziomowy 34 sztuki. Zwracając uwagę że średnio przez cały czas 50 proc. baterii jest w trakcie ładowania zauważamy że niewiele dużych flot będzie mogło pracować przez dłuższy czas z tak małą ilością baterii dostępną w trybie awaryjnym. Dlatego bazując na tym i na odpowiednio krótkim czasie wymiany baterii można dobrać skrojony na miarę system w zależności od ilości baterii: 1-49 sztuk zmagazynowanych baterii – system jednopoziomowy; 50-139 sztuk – dwupoziomowy; 140-299 – trzypoziomowy; 300-619 – czteropoziomowy; od 620 sztuk- pięciopoziomowy – wylicza M. Szewczyk.

Adam Brzozowski

W roku 2015 firma Bater nawiązała współpracę z amerykańską firmą Sackett Systems zajmującą się projektowaniem i produkcją systemów wymiany i obsługi baterii.

Dlaczego potrzebujemy systemów wymiany baterii?

Większość magazynów i centów dystrybucyjnych posiada flotę wózków widłowych o napędzie elektrycznym. Waga typowej baterii do dużego wózka widłowego wynosi około 1500 –2500 kilogramów i wymaga ładowania raz dziennie, lub nawet dwa razy dziennie w przypadku gdy mamy do czynienia z pracą zmianową. Jedyną drogą do utrzymania wózka widłowego w ciągłym ruchu jest wymiana baterii co 8 godzin.

Sam proces wymiany baterii może być niebezpieczny i czasochłonny. Jeśli proces ten wykonujemy bez użycia specjalistycznego sprzętu, istnieje ryzyko upuszczenia baterii, wycieku elektrolitu zawierającego kwas siarkowy, uszkodzenia baterii, podłóg, wyposażenia magazynu, oraz przede wszystkim zagrożenia dla zdrowia i życia pracowników.

Bezpieczeństwo i wygodę może zapewnić nie tylko specjalistyczny sprzęt. Niezbędne jest tez odpowiednie zaplanowanie i wydzielenie stref wymiany baterii. Chodzi na przykład o zminimalizowanie tras przejazdu wózka oraz odpowiednie zabezpieczenie samej strefy.

Zwiększenie bezpieczeństwa, obniżenie kosztów i ciągłość pracy floty wózków widłowych

Produkty Sackett Systems są projektowane i produkowane tak aby były jak najbardziej trwałe, niezawodne i łatwe w obsłudze. Oferujemy produkty do półautomatycznej oraz w pełni automatycznej wymiany baterii.

Wraz z naszym sprzętem wymiany baterii zapewniamy:

● Zwiększone bezpieczeństwo swoich pracowników i operacji wymiany baterii;
● Zwiększoną wydajność Twoich operatorów i oszczędności na robociźnie sięgające tysięcy Euro rocznie;
● Zwiększoną trwałość baterii dzięki ich obsłudze za pomocą specjalnie zaprojektowanego i wykonanego sprzętu;
● Oszczędność przestrzeni magazynowej dzięki wysokiemu składowaniu baterii.

Oferujemy możliwość korzystania z naszego kalkulatora ROI aby policzyć dokładny
zwrot z inwestycji.

Prosimy o przesłanie zapytań na e-mail: sprzedaz@bater. pl

Procedura wymiany baterii Haier Hu335w

Bezpośredni link do pobrania Procedura wymiany baterii Haier Hu335w

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Procedura wymiany baterii Haier Hu335w