Procedura wymiany baterii Asus 1166441

Jeśli chcesz wymienić baterię w Twoim notebooku Asus 1166441, wykonaj następujące czynności. Przede wszystkim odłącz zasilanie i odpinaj wszystkie kable. Następnie odkręć wszystkie śruby, które trzymają obudowę. Zdejmij obudowę i zlokalizuj baterię. Wyjmij ją i włóż nową baterię, dopilnuj, aby zgodnie z instrukcją użyć odpowiedniego typu baterii. Z powrotem zamontuj obudowę i skręć wszystkie śruby. Na koniec podłącz wszystkie kable i zasilanie. Po tych czynnościach bateria powinna być wymieniona i gotowa do użycia.

Ostatnia aktualizacja: Procedura wymiany baterii Asus 1166441

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

caffeinecat 02 Sep 2019 19:48 1776

 • #1Level 2  

  #1

  Witam serdecznie,

  niedawno wyczerpała się bateria w moim laptopie Asus 540L. Niestety, trzeba było ją wymontować, ponieważ powodowała samoczynne wyłączanie się komputera. Obecnie korzystam z laptopa jedynie na zasilaniu, jednak dokupienie nowej baterii będzie niezbędne.Znalazłam pasującą baterię Green Cell, jak również oryginalną na stronie topbateria. pl (w tym przypadku idealnie pasowałyby parametry napięcia i pojemności). Mam jednak wątpliwości co do wiarygodności tego drugiego sklepu i przyznam szczerze, że nieco boję się zaryzykować, bo jednak starta tylu pieniędzy jest dość znacząca, nie mówiąc już o związanym z tym stresem.Proszę więc o doradzenie mi w tej kwestii. Czy ktoś miał styczność z tym sklepem? Czy bateria Green Cell o nieco innych parametach będzie odpowiednia?Parametry oryginalnej baterii:

  Napięcie: 11. 25 V
  Pojemność: 2900 mAh
  Producent: Asus

 • #2MicenterLevel 11  #2

  Nie polecam tych zamienników. Problemy są takie, że ciężko trafić na dobry egzemplarz. W moim przypadku bateria wytrzymała miesiąc. A paragon zgubiłem więc nie wypowiem się czy reklamacje uznają.

 • #3#3

  Micenter wrote:

  Nie polecam tych zamienników.

  Niestety, wygląda na to, że w moim przypadku nie ma innego wyjścia niż zamiennik. Czytałam dużo dobrych opinii o Green Cell.Znalazłam jeszcze kilka innych producentów zamienników na Allegro - MOVANO, max4power, POLION. Może są lepsze niż Green Cell?

 • #4#4

  Opinie w 95% są wystawiane na zlecenie przez opłacone firmy.
  Podaj dokladny numer modelu bo nie mogę znaleźć asus 540l?
  Znajduje r540l, a540lk540l i inne. Zawsze jest jakaś literka.

Ogniwa w bateriach laptopowych zużywają się i z czasem tracą swoje parametry. Objawami zużycia mogą być: szybkie rozładowywanie się baterii, problemy z ładowaniem akumulatora, wyświetlający się na ekranie komunikat o potrzebie wymiany baterii na nową lub z objawów bardziej namacalnych - spuchnięcie baterii. Zdarza się, że baterie w laptopach puchną, szczególnie dotyczy to ogniw litowo-polimerowych o kształcie prostopadłościennym. Zafoliowane próżniowo ogniwo (srebrna, gruba folia), ma skłonność do gazowania, gdy jest zużyte lub przeładowane. Powoduje to zwiększanie się rozmiarów baterii. Uszkodzenie może wystąpić na skutek normalnej eksploatacji baterii lub też wady konstrukcyjnej. Tak uszkodzony akumulator może nawet kilkukrotnie zwiększyć swoje rozmiary rozpychając lub nawet uszkadzając obudowę laptopa oraz inne komponenty.

Puchnięcie baterii to problem, który dotyka również tablety i smartfony. W tabletach spuchnięta bateria będzie wypychać tylną pokrywę, powodować odklejenie się ekranu dotykowego, problemy z funkcjami dotykowymi, pęknięcia digitizera lub uszkodzenie matrycy lcd. Już przy pierwszych objawach puchnięcia baterii należy czym prędzej dokonać jej wymiany, a starą zutylizować. Uczulamy, żeby nie lekceważyć już pierwszych objawów puchnięcia baterii, dalsza jej eksploatacja nie jest bezpieczna. Akumulator w każdej chwili może zapalić się lub wybuchnąć, kompletnie niszcząc nasz laptop lub tablet, a nawet spowodować tragiczny w skutkach pożar. Najgorszym z możliwych pomysłów jest przebicie napuchniętego akumulatora w celu pozbycia się gazów - kończy się to samozapłonem ogniwa, trudnym do ugaszenia i emitującym toksyczny dym.

W naprawianym przez nas laptopie Asus R556L bateria "urosła" do takich rozmiarów, że wypchnęła palmrest mocno do góry. Na skutek nacisku od dołu przestał działać touchpad. Na drugim zdjęciu widać jak rogi touchpada zostały wypchnięte poza górną obudowę.

Naprawa polegała oczywiście na wymianie baterii na nową. Po zamontowaniu nowego akumulatora, obudowa laptopa i touchpad zostały prawidłowo zamontowane i po przeprowadzeniu końcowych testów laptop został zwrócony Klientowi.

Spuchnięta bateria w laptopie Asus, odkształcona górna obudowa i wypchnięty touchpad. pl/images/Artykuly/bateria_asus_R556L/wymiana-baterii-w-laptopie-asus. JPG" alt="wymiana baterii w laptopie asus" width="667" height="500" data-old-src="data:image/svg+xml;base64, PHN2ZyB4bWxucz0iaHR0cDovL3d3dy53My5vcmcvMjAwMC9zdmciIHdpZHRoPSI2NjciIGhlaWdodD0iNTAwIj48L3N2Zz4=" data-src="/images/Artykuly/bateria_asus_R556L/wymiana-baterii-w-laptopie-asus. JPG"/>

Zamontowana już nowa, sprawna bateria.

Jeżeli Państwa laptop uległ uszkodzeniu, zapraszamy na darmową diagnozę i wycenę naprawy do naszej siedziby przy ul. Grójeckiej 132/1A na warszawskiej Ochocie, zachęcamy również do kontaktu telefonicznego pod nr tel. 22 662 10 55.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

FAQ

Baterie litowo-jonowe używane w laptopach to produkty eksploatacyjne. Laptopy są zaprojektowane do korzystania z baterii litowo-jonowych, a baterie są produktem podlegającym zużyciu. Ze względu na właściwości chemiczne jonów litu pojemność baterii zmniejsza się wraz z upływem czasu, środowiskiem użytkownika i zachowaniem. Dlatego może się wydawać, że żywotność baterii nie jest zgodna z oczekiwaniami, ale jest to normalne zjawisko. Tutaj zamieszczonych jest więcej informacji: Centrum informacji o bateriach ASUS.
Z wyjątkiem efektu starzenia się baterii, szybkość rozładowywania baterii zależy również od operacji oprogramowania laptopa lub ustawień zarządzania energią systemu. Na przykład, uruchamianie programów wymagających dużej mocy obliczeniowej, takich jak oprogramowanie graficzne, oprogramowanie do gier i odtwarzanie wideo, przyspieszy zużycie baterii, a nawet niektóre aplikacje mogą nadal działać w tle, które mogą zajmować zasoby i żywotność baterii. Jeśli zauważysz, że żywotność baterii jest krótka, zapoznaj się z poniższymi krokami i zoptymalizuj ustawienia.

Przejdź do odpowiedniej instrukcji w oparciu o aktualny system operacyjny Windows na Twoim komputerze:

 • Windows 11
 • Windows 10

System operacyjny Windows 11

Spis treści:

 • Zaktualizuj na laptopie do najnowszej wersji i potwierdź oprogramowanie BIOS / sterowniki / aplikacje
 • Sprawdź stan baterii
 • Zoptymalizuj ustawienie, aby zmaksymalizować żywotność baterii
 • Sprawdź, które aplikacje powodują rozładowanie baterii
 • Zaktualizuj na laptopie do najnowszej wersji i potwierdź oprogramowanie BIOS / sterowniki / aplikacje

  Aktualizacja oprogramowania zwykle pomaga w stabilizacji i optymalizacji systemu, dlatego zalecamy jego częstą aktualizację na laptopie do najnowszej wersji. Tutaj zamieszczonych jest więcej informacji:

  Jak zaktualizować wersję BIOS w systemie Windows

  Jak używać EZ Flash do aktualizacji wersji oprogramowania BIOS notebooka?

  Aby wykonać aktualizację systemu Windows i aktualizację sterowników, tutaj możesz dowiedzieć się więcej:

  Jak uruchomić Windows Update

  Jak zaktualizować sterowniki za pośrednictwem obsługi klienta w MyASUS

  Jeśli problem będzie się powtarzał po zaktualizowaniu BIOS/Windows/sterowników do najnowszej wersji, przejdź do następnego rozdziału, aby rozwiązać problem.

  Powrót do spisu treści

  Sprawdź stan baterii

  Użytkownik może sprawdzić, czy stan baterii jest dobry, poprzez diagnostykę baterii w MyASUS. Jeśli stan baterii jest zły, zalecamy odwiedzenie centrum napraw ASUS w celu wymiany baterii w celu przywrócenia jej pełnej wydajności i pojemności.

  1. Wpisz i wyszukaj [MyASUS] na pasku wyszukiwania systemu Windows , a następnie kliknij [Open] (otwórz) .
   Brak wyświetleń oznacza, iż oprogramowanie nie jest zainstalowane na komputerze; zapoznaj się z tematem Jak zainstalować MyASUS? .

  2. W MyASUS wybierz [Customer Support] (obsługa klienta) . com/images/2022/09/05/d2938d9f-5dad-4357-9d67-96417b7d5743. png"/>
  3.  [System Diagnosis] (diagnostyka systemu)  wybierz [Battery problems] (problemy z baterią) . Więcej informacji w temacie Diagnostyka systemu MyASUS - wprowadzenie
   Adnotacja: Jeśli w MyASUS nie ma zakładki Diagnostyka systemu, oznacza to, iż komputer nie obsługuje tej funkcji; pomiń ten krok i przejdź do następnego. com/pl/support/FAQ/1045676/">Dlaczego w aplikacji MyASUS widzę tylko funkcję "Obsługa klienta"? .
  4. Podłącz zasilacz i kliknij [Checkup] (sprawdź) . com/images/2022/09/05/8331fcb5-bdd7-4bfc-87d8-75a8206d733b. png"/>
  5. Jeśli wystąpi jakikolwiek błąd, oznacza to, że stan baterii może być zły, odwiedź centrum napraw ASUS w celu wymiany baterii.
   Jeśli nie znaleziono problemu, oznacza to, że stan baterii jest dobry, ale być może niektóre aplikacje, oprogramowanie lub ustawienia systemowe powodują szybsze zużycie baterii. Zapoznaj się z następnym krokiem, aby zoptymalizować ustawienia systemu i sprawdzić, które aplikacje powodują rozładowanie baterii. com/images/2022/09/05/2e68576d-ba46-4111-9921-8525525e291d. png"/>

  Zoptymalizuj ustawienie, aby zmaksymalizować żywotność baterii

  Zoptymalizuj ustawienia systemu Windows

  Spróbuj dostosować poniższe ustawienia systemowe, aby oszczędzać baterię.

 • Zmniejsz liczbę uruchomionych aplikacji: Aplikacja zużywa pamięć i energię, nawet jeśli okno aplikacji jest zminimalizowane lub działa w tle. Zamknij aplikacje, aby oszczędzać energię baterii.
 • Zmniejsz jasność ekranu: Zmniejszenie jasności ekranu skutecznie wydłuży żywotność baterii.
 • Wyłącz podświetlenie klawiatury: Wyłączenie podświetlenia klawiatury może oszczędzić baterię.
 • Usuń nieużywane urządzenia peryferyjne: Ze względu na urządzenia zewnętrzne będą również zużywać energię baterii, nawet jeśli nie są używane. Usuń urządzenia peryferyjne, aby oszczędzać baterię.
 • Wyłącz funkcję bezprzewodową / Bluetooth: Jeśli nie korzystasz z funkcji bezprzewodowej lub Bluetooth, wyłącz ją, aby oszczędzać baterię.
 • Zmień plan zasilania: Wybierz ASUS Recommended (plan zalecany przez ASUS), aby automatycznie zrównoważyć wydajność ze zużyciem energii. Jeśli twój laptop nie oferuje tego planu, wybierz Balanced (zrównoważony).
 • Zmień tryb zasilania: jeśli chcesz uzyskać najlepszą żywotność baterii, kliknij prawym przyciskiem myszy [Ikona baterii] na pasku zadań, a następnie wybierz [Ustawienia zasilania i uśpienia]

  Możesz zmienić tryb zasilania na Zrównoważony lub Najlepsza wydajność energetyczna. com/images/2022/09/05/95ce4eef-bb0f-4924-9b72-8f922cc9d2e7. png"/>
 • Dostosuj ustawienia Oszczędzania baterii

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy [Ikona baterii] na pasku zadań, a następnie wybierz [Ustawienia zasilania i uśpienia]. png"/>
 • Kliknij pole [Oszczędzanie baterii], aby rozwinąć więcej opcji baterii. com/images/2022/09/05/08b461cd-118e-4c61-bc02-b92e16113053. png"/>
 • W polu Włącz oszczędzanie baterii automatycznie możesz wybrać poziom naładowania baterii z listy rozwijanej.
  Oszczędzanie baterii włączy się automatycznie, gdy poziom naładowania baterii spadnie poniżej 20%, co jest ustawieniem domyślnym. com/images/2022/09/05/74396856-a801-4295-93bb-46caded132a1. png"/>
 • Włącz opcję [Obniż jasność ekranu podczas korzystania z oszczędzania baterii]. Po przejściu w tryb oszczędzania baterii automatycznie zmniejszy jasność ekranu, aby wydłużyć żywotność baterii. com/images/2022/09/05/1ec9d10e-045c-4f8e-a3f5-2fa093af6eed. png"/>
 • Wybierz różne opcje baterii do odtwarzania filmów na baterii. W ustawieniach systemu Windows wybierz [Aplikacje], a następnie wybierz [Odtwarzanie wideo]. com/images/2022/09/05/dcc8b971-9eba-47af-961e-aa0fbd0169c4. png"/>
 • Kliknij pole Opcje baterii, aby rozwinąć więcej opcji. Podczas oglądania filmów i wideo na zasilaniu bateryjnym można wybrać opcję Optymalizuj pod kątem żywotności baterii.
  Możesz także zaznaczyć to pole, aby odtwarzać wideo w niższej rozdzielczości przy zasilaniu z baterii, aby wydłużyć czas pracy na baterii. com/images/2022/09/05/581a94de-56de-4b78-ab2e-da4d5bbe6b84. png"/>
 • Dostosuj ustawienia zasilania, gdy komputer nie jest używany

 • Wpisz i wyszukaj [Ustawienia zasilania, uśpienia i baterii] w pasku wyszukiwania Windows, a następnie kliknij [Otwórz]. com/images/2022/09/05/2041fcf6-1bfd-4bc8-92b9-2af0027bae12. png"/>
 • Kliknij pole Ekran i tryb uśpienia, aby rozwinąć więcej opcji. Dostosuj czas wyłączenia ekranu przy zasilaniu bateryjnym. Żywotność baterii można znacznie wydłużyć, wybierając krótki czas bezczynności wyświetlacza. com/images/2022/09/05/82e7b908-c37e-4f82-9383-fdc04e76dbfb. png"/>
 • Dostosuj ilość czasu, po której urzadzenie się uśpi na zasilaniu bateryjnym. Jeśli komputer jest bezczynny i nie używasz go, system Windows automatycznie przejdzie w tryb uśpienia o niskim poborze mocy
 • W trybie hibernacji oszczędzi więcej energii niż w trybie uśpienia. Wpisz i wyszukaj [Wybierz plan zasilania] w pasku wyszukiwania Windows, a następnie kliknij [Otwórz]. com/images/2022/09/05/65831436-a2e0-4f91-a607-00f3c047ed08. png"/>
 • Kliknij [Wybierz sposób zamykania pokrywy]. com/images/2022/09/05/86e5c679-4ad3-43fc-bdb4-613b22681920. png"/>
 • Wybierz opcję [Hibernacja] na baterii.
  Tryb hibernacji zużywa mniej energii niż tryb uśpienia, a po ponownym uruchomieniu komputera wracasz do miejsca, w którym zostało. Musisz wznowić pracę, naciskając przycisk zasilania, gdy komputer jest w trybie hibernacji. com/images/2022/09/05/0a1e159a-5703-4e2a-b3bf-9a6a1473161a. png"/>
 • Jeśli chcesz wyświetlić hibernację w menu zasilania, kliknij [Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne], ta opcja będzie możliwa do modyfikacji. com/images/2022/09/05/43fa1836-c5d4-4a14-a0ce-859dd63fbf76. png"/>
 • Sprawdź, które aplikacje powodują rozładowanie baterii

  Sprawdź, które aplikacje zużywają najwięcej energii baterii

 • Kliknij pole [Zużycie baterii], aby rozwinąć więcej opcji baterii. com/images/2022/09/05/82720f43-5a4e-4eda-b92d-7520a56a8d52. png"/>
 • You can change [Time period]④ to check which applications are consuming the most battery power.
  When you are not using this application, closing or uninstalling it will improve battery life. Możesz zmienić [Okres czasu], aby sprawdzić, które aplikacje zużywają najwięcej energii baterii.
  Gdy nie korzystasz z tej aplikacji, jej zamknięcie lub odinstalowanie wydłuży żywotność baterii. com/images/2022/09/05/7d501503-19ce-4b30-9d40-da349b521c8f. png"/>
 • W tym oknie możesz również wybrać aplikację i pozwolić systemowi Windows zdecydować, czy ta aplikacja może działać w tle, czy nie. Możesz spróbować, aby aplikacja nie działała w tle, co poprawi żywotność baterii.
  Kliknij ikonę [Więcej opcji] pod aplikacją, a następnie wybierz [Zarządzaj aktywnością w tle]. com/images/2022/09/05/0c0616bf-b13e-4133-93d3-d11f624236ea. png"/>
 • Na stronie ustawień tej aplikacji zmień ustawienie opcji [Pozwól tej aplikacji działać w tle]. com/images/2022/09/05/c36550e7-f1d9-422f-9da1-bd74400c9878. png"/>
 • Sprawdź żywotność baterii w trybie awaryjnym

  Niektóre aplikacje w systemie Windows zużywają więcej energii baterii, więc może to mieć wpływ na żywotność baterii. Spróbuj zmierzyć żywotność baterii w trybie awaryjnym i porównać ją z działaniem w systemie operacyjnym Windows. Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o Jak przejść do trybu awaryjnego? .

  Jeśli różnica w czasie użytkowania jest znaczna, oznacza to, że niektóre aplikacje lub programy działające w tle mogą szybciej zużywać energię baterii w systemie Windows. Jeśli nie wiesz, które aplikacje to powodują, spróbuj zresetować komputer. Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o: 

  Uwaga: Wykonaj kopię zapasową plików osobistych, a następnie zresetuj komputer.

  Jak zresetować system i usunąć moje osobiste pliki, aplikacje i ustawienia?

  Jak zresetować system i zachować osobiste pliki?

  Jeśli problem nie został rozwiązany za pomocą powyższego rozwiązania i informacji, skontaktuj się z centrum obsługi klienta ASUS w celu uzyskania dalszych informacji.

  Windows 10 operating system

 • Zaktualizuj na laptopie do najnowszej wersji i potwierdź oprogramowanie BIOS / sterowniki / aplikacje
 • Sprawdź stan baterii
 • Zoptymalizuj ustawienie, aby zmaksymalizować żywotność baterii
 • Sprawdź, które aplikacje powodują rozładowanie baterii
 • Zaktualizuj na laptopie do najnowszej wersji i potwierdź oprogramowanie BIOS / sterowniki / aplikacje

  Aktualizowanie oprogramowania zwykle pomaga w utrzymaniu stabilności i optymalizacji systemu, dlatego zalecamy sprawdzanie i częste aktualizowanie do najnowszej wersji na swoim laptopie. Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o:

  Powrót do spisu treści

  Sprawdź stan baterii

  Użytkownicy mogą sprawdzić, czy stan baterii jest dobry, diagnozując baterię w MyASUS. Jeśli stan baterii jest zły, zalecamy skontaktowanie się z pomocą techniczną ASUS w celu wymiany baterii w celu przywrócenia pełnej wydajności i pojemności.

 • Wpisz i wyszukaj [MyASUS] w pasku wyszukiwania Windows①, a następnie kliknij [Otwórz]②.
  Jeśli nie ma wyników wyszukiwania, oznacza to, że Twój komputer może go nie zainstalować i zapoznaj się z Jak zainstalować MyAsus?
 • W MyASUS wybierz [Obsługa klienta].
 • W [Diagnoza systemu] wybierz pozycję [Problemy z baterią]. com/pl/support/FAQ/1045716">Diagnostyce systemu w MyASUS.
  Uwaga: Jeśli w MyASUS nie ma zakładki System Diagnosis, co oznacza, że Twój komputer nie obsługuje tej funkcji, zignoruj ten krok i przejdź do następnego. com/pl/support/FAQ/1045676">Dlaczego w aplikacji MyASUS widzę tylko funkcję „Obsługa klienta”? .
 • Podłącz zasilacz sieciowy, a następnie kliknij [Sprawdź].
 • Jeśli wystąpi jakikolwiek błąd, oznacza to, że stan baterii może być zły, prosimy o kontakt z pomocą techniczną ASUS w celu wymiany baterii.
  Jeśli nie znaleziono problemu, oznacza to, że stan baterii jest dobry, ale być może niektóre aplikacje, oprogramowanie lub ustawienia systemowe powodują zwiększone zużycie baterii. Zapoznaj się z następnym krokiem, aby zoptymalizować ustawienia systemu i sprawdzić rozładowanie baterii aplikacji.

  Zoptymalizuj ustawienie, aby zmaksymalizować żywotność baterii

  Zoptymalizuj ustawienia systemu Windows

  Spróbuj dostosować poniższe ustawienia systemu, aby oszczędzać baterię.

 • Zmniejsz liczbę uruchomionych aplikacji: Ze względu na aplikację zużywa pamięć i energię, nawet jeśli okno aplikacji jest zminimalizowane lub działa w tle.
 • Zmniejsz jasność ekranu: Zmniejsz jasność ekranu, co skutecznie wydłuży żywotność baterii.
 • Wyłącz podświetlenie klawiatury: wyłączenie podświetlenia klawiatury może oszczędzać energię baterii.
 • Usuń nieużywane urządzenia peryferyjne: urządzenia zewnętrzne również zużywają energię baterii, nawet jeśli nie są używane. Usuń urządzenia peryferyjne, aby oszczędzać energię baterii.
 • Wyłącz funkcję Wifi/Bluetooth: Jeśli nie korzystasz z funkcji bezprzewodowej lub Bluetooth, wyłącz ją, aby oszczędzać energię baterii.
 • Zmień plan zasilania: Wybierz Zalecane przez ASUS, automatycznie zrównoważa wydajność i zużycie energii. Jeśli Twój laptop nie ma tego planu, wybierz Zrównoważony. png"/>
 • Zmień tryb zasilania: Jeśli chcesz uzyskać najlepszą żywotność baterii, możesz zmienić tryb zasilania na Lepsza bateria lub Oszczędzanie baterii. com/images/2020/08/20/d3f457ff-01d2-40b5-b9ac-ed0f7825071f. png"/>
 • Kliknij [ikona baterii], która znajduje się po prawej stronie paska zadań, a następnie kliknij [Ustawienia baterii]. com/images/2020/08/20/beef3492-f848-4060-a888-c5698fbb3fab. png"/>
 • W sekcji Oszczędzanie baterii wybierz [Włącz automatycznie oszczędzanie baterii, jeśli poziom naładowania baterii spadnie poniżej]. com/images/2022/09/05/15b415cd-bc3f-4750-9db2-70fb504c7b5b. png"/>
 • Możesz również użyć suwaka, aby dostosować wartość procentową. com/images/2022/09/05/9aa91996-4368-440b-8f50-035a79166df4. png"/>
 • Wybierz opcję [Obniż jasność ekranu w trybie oszczędzania baterii]. com/images/2022/09/05/98e398fc-9eb5-41af-8f75-be89fc45e055. png"/>
 • W sekcji Więcej opcji zapisywania kliknij opcję [Zmień ustawienia baterii do odtwarzania wideo]. com/images/2022/09/05/e1378d08-93a7-4ad6-a7eb-e5d465d257a0. png"/>
 • W opcjach baterii możesz wybrać opcję Optymalizuj pod kątem jakości wideo lub Optymalizuj pod kątem żywotności baterii podczas oglądania filmów i wideo przy zasilaniu z baterii.
  Możesz także wybrać opcję Wolę odtwarzać wideo w niższej rozdzielczości na baterii, aby wydłużyć czas pracy na baterii. com/images/2022/09/05/4496216c-2a4e-4f7a-a2dc-cf7fefbc31c4. png"/>
 • Wpisz i wyszukaj [Ustawienia zasilania i uśpienia] w pasku wyszukiwania Windows, a następnie kliknij [Otwórz]. com/images/2020/08/20/61424d05-5a57-4c1e-ada6-702b39264465. png"/>
 • Dostosuj czas wyłączenia ekranu przy zasilaniu bateryjnym. com/images/2022/09/05/2648808f-2d8c-4bef-8e19-751f1b536b41. png"/>
 • Dostosuj ilość czasu, po której urządzenie uśpi się na zasilaniu bateryjnym. com/images/2022/09/05/2a2bf7de-09b4-4c06-8ed6-f23915af9c6c. png"/>
 • Zaoszczędzi to więcej energii w trybie hibernacji niż w trybie uśpienia. Kliknij [Dodatkowe ustawienia zasilania]. com/images/2022/09/05/cf623cac-f377-4055-af0c-718503770398. png"/>
 • Kliknij [Wybierz, co robi zamknięcie pokrywy]. com/images/2020/08/20/1ca8dee9-c197-45df-b8b9-df32f584b67d. png"/>
 • Wybierz opcję [Hibernacja] na baterii. com/images/2020/08/20/fcfada63-61d9-4060-a96f-7e9a9e62891a. png"/>
 • Jeśli chcesz wyświetlić hibernację w menu zasilania, kliknij [Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne], ta opcja będzie możliwa do modyfikacji. com/images/2020/08/20/3d04259e-d0df-4581-94a1-5d484b2e2ee1. png"/>
 • Sprawdź, które aplikacje powodują rozładowanie baterii

 • Kliknij [ikona baterii], która znajduje się po prawej stronie paska zadań, a następnie kliknij [Ustawienia baterii]. com/images/2020/08/20/f3e231df-66c4-40d1-aadc-db3d37bcf7e0. png"/>
 • W Przeglądzie kliknij [Sprawdź, które aplikacje wpływają na żywotność baterii]. com/images/2022/09/05/3b5ff0b6-63a9-41f1-b17b-57d22032b1ca. png"/>
 • Możesz zmienić [Okres czasu], aby sprawdzić, które aplikacje zużywają najwięcej energii baterii.
  Gdy nie korzystasz z tej aplikacji, jej zamknięcie lub odinstalowanie wydłuży żywotność baterii. com/images/2022/09/05/3b99e2f5-277a-4c31-a8bb-3442aa149377. png"/>
 • W tym oknie możesz również wybrać aplikację i pozwolić systemowi Windows zdecydować, czy ta aplikacja może działać w tle, czy nie.
  Możesz spróbować, aby aplikacja nie działała w tle, co poprawi żywotność baterii. com/images/2022/09/05/c93c401a-18c4-4f72-858b-cb1a42a5bc0f. png"/>
 • Uwaga: Wykonaj kopię zapasową plików osobistych, a następnie zresetuj komputer.

 • KategoriaZasilanie/ Bateria
 • TypProduct Knowledge

  Czy informacja okazała się przydatna?

  YesNo

  • Above information might be partly or entirely quoted from exterior websites or sources. please refer to the information based on the source that we noted. Please directly contact or inquire the sources if there is any further question and note that ASUS is neither relevant nor responsible for its content/service
  • This information may not suitable for all the products from the same category/series. Some of the screen shots and operations could be different from the software versions.
  • ASUS provides the above information for reference only. If you have any questions about the content, please contact the above product vendor directly. Please note that ASUS is not responsible for the content or service provided by the above product vendor.

  Procedura wymiany baterii Asus 1166441

  Bezpośredni link do pobrania Procedura wymiany baterii Asus 1166441

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Procedura wymiany baterii Asus 1166441