Podręcznik opisu sprzętu Asus Eee Box Eb1501

Podręcznik opisu sprzętu Asus Eee Box EB1501 to oficjalna instrukcja obsługi tego komputera stacjonarnego firmy Asus. Jest to mały, lekki komputer stacjonarny, który jest zaprojektowany z myślą o domowym użytkowaniu. Posiada on 2 GB pamięci RAM, 320 GB twardego dysku oraz procesor Intel Atom D510. Wyposażony jest w złącza USB, HDMI, VGA, DVI, kartę sieciową 10/100/1000 Mbps oraz kartę dźwiękową 5.1. Komputer jest wyposażony w system operacyjny Windows 7 Home Premium i jest idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących wydajnego i niedrogiego komputera.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik opisu sprzętu Asus Eee Box Eb1501

Zwiększona produktywność

Wysokie osiągi

Zasilany czterordzeniowym procesorem nowej generacji Intel® Celeron® J1900 2GHz SoC (2M Cache, do 2. 42 GHz) - znacznie szybszym i wydajniejszym, niż poprzednie wersje Intel® Celeron® - komputer EB1037 zapewnia skuteczny multitasking i zwiększone osiągi.

Najnowsza grafika NVIDIA® dla optymalnego wykonywania połączeń video

Dzięki potężnej, dyskretnej karcie graficznej NVIDIA® GeForce® GT820M z 512MB pamięci VRAM, EB1037 pozwala na odtwarzanie filmów w jakości HD i otwieranie dużych plików bez nadmiernego obciążania procesora.

Przednie gniazda USB 3. 0

EB1037 wyposażony jest w przednie porty USB 3. 0, które ułatwiają i znacznie przyspieszają transfer danych. Każdy z nich zapewnia szybkość transmisji danych do 6Gb/s.

Obsługa dwóch ekranów

Komputery EeeBox PCs posiadają wyjścia D-sub i HDMI i umożliwiają korzystanie z dwóch ekranów. Praca na dwóch monitorach znacznie poprawia produktywność.

Opływowy design

ASUS EeeBox wyróżnia się opływowym designem i niską wagą (zaledwie 0, 7 kg). ASUSEeeBox jest prosty, szykowny i cieńszy niż książka!

Obrotowy
uchwyt VESA

Obrotowy uchwyt VESA zapewnia użytkownikom zwiększoną elastyczność, jeśli chodzi o umiejscowienie urządzenia i dostęp do portów I/O. Nie trzeba przekręcać całego monitora, aby znaleźć interesujący nas port..

ASUS WebStorage: do 100GB darmowej przestrzeni

Dziel się zdjęciami, muzyką i filmami dzięki 100GB* bezpłatnego miejsca przez 1 lata i bezprzewodowo udostępniaj swe pliki różnym urządzeniom. Właściwe pliki znajdziesz błyskawicznie dzięki wyszukiwaniu z użyciem słów kluczowych. Rejestruj i przesyłaj do magazynu ważne notatki ze spotkań, a następnie korzystaj z nich na dowolnych urządzeniach.

* Oferta będzie dostępna od 1 maja 2014 r.

Pewne zabezpieczenia

Ochrona hasłem uniemożliwia nieautoryzowany dostęp

UEFI BIOS oferuje nie tylko interfejs sterowany myszką zapewniający większą elastyczność i wygodę, ale również narzędzia do zarządzania systemem, takie jak ochrona dysków twardych hasłem i aktywacja portów I/O. Przyjazny dla użytkownika interfejs BIOSu zapewnia łatwiejsze modyfikowanie ustawień systemu i lepszą obsługa pamięci masowej.

AI Security chroni poufne dane przed nieautoryzowanym dostępem i wirusami.

Rozwiązanie Management Information Systems może ograniczać dostęp użytkowników do poufnych danych, m. in. wyłączyć możliwość korzystania z zewnętrznych dysków USB i zapisywania i odczytywania danych z napędu optycznego. Dzięki temu komputer dodatkowo chroniony jest przed wirusami. Rozwiązanie jest zintegrowane z pakietem ASUS Business Suite 2. 0 i pozwala na utrzymanie pełnej kontroli nad urządzeniami.

Blokada Kensington

Stacjonarne komputery komercyjne firmy ASUS z blokadą Kensington zapewniają dodatkową ochronę zasobów. Sprzęt i przechowywane w nim dane pozostają zawsze bezpieczne.

Przywracanie systemu klawiszem F9

Klawisz F9 pozwala na użycie partycji odzyskiwania, która przywróci komputer do pierwotnego, działającego stanu. Przed użyciem partycji odzyskiwania wymagane jest skopiowanie osobistych plików i spisanie wszystkich własnych ustawień konfiguracyjnych.

ASUS Secure Delete

ASUS Secure Delete

Łatwy w użyciu interfejs, który umożliwia trwałe wymazanie poufnych danych z dysku. Wystarczy uruchomić SecureDelete i przeciągnąć i upuścić pliki, które mają zostać usunięte.

Wiodąca niezawodność

ASUS desktops – leading in satisfaction with reliability

Komputery ASUS odzwierciedlają tradycję najwyższej jakości, innowacji i trwałości. W badaniach przeprowadzonych przez PCWorld USA w 2012 roku wśród czytelników, dotyczących satysfakcji, niezawodności i serwisu, użytkownicy wskazali komputery stacjonarne firmy ASUS jako najlepszy wybór w tym segmencie, uzasadniając swe wysokie zadowolenie stosunkiem ceny do jakości, kompatybilnością z innym urządzeniami, łatwą obsługą i niezawodnością. Badanie pokazało również, że komputery stacjonarne firmy ASUS, są jednymi z najczęściej rekomendowanych. Ponadto PC Mag uznał ASUS-a za jedną z najczęściej wybieranych marek, wyróżniając ją nagrodą Reader’s Choice**.

* Źródło: 1
** Znak handlowy Ziff Davis, Inc.. Użyty na licencji.

Surowe testy jakości

Komputery stacjonarne ASUS poddawane są zestawowi rygorystycznych testów hałasu, wibracji, upadków i wstrząsu termicznego, by na pewno spełniały nasze wyśrubowane standardy i przewyższały te stosowane przez innych producentów. Zyskaj pewność, że Twój komputer będzie pracował bez problemu w każdym klimacie, niezależnie od temperatury i wilgotności powietrza.

Test wibracji

By upewnić się, że zarówno konstrukcja, jak i podzespoły wewnątrz im podołają..

Test hałasu
By hałas był na poziomie 28 dB..

Test temperatury i wilgotności
Wszystkie modele komercyjne testowane są ciągłą pracą przez 70 godzin w zakresie temperatury 0-50 °C i w najbardziej wilgotnych warunkach.

Test napięcia i częstotliwości sieci
Test napięcia i częstotliwości sieci, by spełniać regionalne wymogi zasilania.

Test upadku
Komputery stacjonarne mogą ulegać wstrząsom podczas transportu. Dlatego też ASUS wykonuje różne testy upadku, które symulują proces transportu..


Skuteczna oszczędność energii

Chroni środowisko i obniża koszty operacyjne

Komercyjne komputery biurkowe ASUS EeeBOX PCs EB1037 dzięki swej efektywności energetycznej chronią środowisko, a zarazem obniżają koszty operacyjne firmy. Te ekologiczne stacje robocze uzyskały certyfikaty środowiskowe należące do najsurowszych w branży, m. ENERGY STAR i EPEAT® Gold.

*EPEAT może zależeć od modelu i kraju. Więcej informacji o EPEAT znajdziesz nahttp://www. net/

Zużywa 70% mniej prądu, niż komputer stacjonarny
ASUS EeeBox PC EB1037 wymaga o 70% mniej energii elektrycznej, niż tradycyjny komputer. W sposób inteligentny zwiększa moc obliczeniową przy wymagających zadaniach i zmniejsza zużycie energii, kiedy zapotrzebowanie jest mniejsze.

ponad rok temu, Jan Blinstrub

... niesłowny. Niedawno pisaliśmy o tym, że Wszystkie modele EEE, o przekątnej ekranu mniejszej niż 10 cali, będą stopniowo... UMPC z tej popularnej serii... Asus EEE PC 904, ma tą samą obudowę co EEE PC 1000. Wykorzystuje jednak nie 10, a... tylko, jaki cel przyświecał twórcom tego komputera. Ostatecznie od EEE PC

ponad rok temu, marcin

... Tajpej już zdominował całkowicie. Na targach Computex 2011, Asus zaprezentował nowe technologie zaimplementowane praktycznie do wszystkich segmentów... zaprezentuje zupełnie nowe oblicze swojej najpopularniejszej rodziny netbooków Eee PC. I tak też w istocie się... startem pokazów, na imprezie można było zobaczyć Asusa Eee PC

ponad rok temu, techManiaK

.... Zapraszam do lektury. 1. Asus Eee PC 901 Najlepszy i najtańszy z dostępnych obecnie Eee (Eee PC 1000 są wyraźnie droższe i... cięższe). Laptop z matrycą mniejszą niż 9’’ uważam osobiście za bardzo niewygodny (np. Eee... 7'') – już lepsza wobec tego komórka, np. HTC Touch. Asus Eee 901 z ekranem 8, 9’’ zadebiutował

TOP-10

... na szkolną wyprawkę dla starszych uczniów (oraz studentów). Asus Eee PC X101 Asus Eee PC X101 prawdopodobnie zdominuje tegoroczną polską jesień. Ten... dużej pojemności. Niska cena to najważniejszy atrybut nowego Seashella. Asus Eee PC X101 ma 10. 1-calowy ekran pracujący... dostępnych na Ceneo modelach nie znajdziemy

ponad rok temu, Mateusz

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi doniesieniami, zarówno netbook Asus Eee PC 1015PED jak i Eee PC 1018P są już dostępne do kupienia od... obie wersje z mocniejszą baterią, lepszym procesorem i pełnym wyposażeniem. ASUS Eee PC 1018P-PU17 dostępny na Amazonie wyposażony został w... 802. 11b/g/n, Bluetooth 3. 0, LAN 10/100/1000,

... na międzynarodowych targach Computex Taipei 2010. Dyrektor generalny firmy Asus - Jerry Shen - podczas oficjalnej konferencji prasowej podał przybliżone... oraz datę premiery poszczególnych tabletów z serii Eee Pad. 12-calowy Eee Pad EP121 pracować będzie pod kontrolą systemu... Intel Core 2 Duo, a jego cena wyniesie około

... Ma być miniaturowy i względnie tani. Właśnie taki jest EEE Box EB1501 - minidesktop Asusa, który, jeśli nie będziemy... Jeśli więc szukasz kompaktowego komputera do biura lub domu, EEE Box może okazać się strzałem w dziesiątkę. Za... komputerze osobistym. EeeBox EB1501 powstał zgodnie z ideą "Green ASUS". Dzięki zastosowaniu

... kilku konfiguracjach, a w najtańszej można mieć go za niecały 1000 zł. Sprzęt oparty został na platformie AMD Brazos, więc odtwarzanie... tego niezwykle świeżą kolorystykę netbooka, otrzymamy naprawdę ciekawy sprzęt. Asus Eee PC 1015B Asus Eee PC 1015B to pierwszy netbook Tajwańczyków oparty na platformie...

... temu świat obiegła wiadomość, że Asus zamierza wypuścić na rynek kolejnego nettopa z serii Eee PC Box. Według doniesień prasowych... się kaczką dziennikarską, co zostało potwierdzone na oficjalnej stronie Eee Pc. Znana jest już pełna specyfikacja najnowszego nettopa Asusa... MCP7A ION Grafika NVIDIA MCP7A ION LAN

... eBay’a. Można tam kupić Samsunga Q1 za nieco ponad 1000 dolarów. Jeśli znacie kogoś, kto zdecydował się na zakup tego... w MBBM dajcie znać. Obiecuję wysłać mu kwiaty z gratulacjami… Asus niedawno ogłosił, że nie będzie już produkował netbooków o przekątnej... obniżenie cen 8, 9-calowych modeli. Myliłem się. Winmar sprzedaje EEE

... urządzeń magazynujących skierowanych głównie do netbooków Asus z serii Eee PC: S101, 900, 900A, 901 oraz 1000. SaberTooth S4 to dyski SSD wyposażone...

Testy

... że więcej punktów w benchmarku 3DMark 06 uzyskał Asus Eee PC 1201PN! Teraz chcielibyśmy przedstawić wam bardziej... netbooki ze zintegrowanym układem graficznym nie przekroczyły nawet 1000 pkt, natomiast Atom z ION 1 wyciągnął maksymalnie... swojego poprzednika. We wszystkich testach możemy zauważyć, że Asus Eee PC 1201PN uzyskał

... 2010 zaprezentowany został jeden z najnowszych nettopów firmy Asus z serii Eee Box. Model EB1007 od samego początku cieszył... dodatkowych akceleratorów graficznych (nVidia ION czy Broadcom Crystal HD). ASUS Eee Box EB1007 pojawił się na oficjalnej stronie internetowej producenta... WiFi 802. 11b/g/n, Gigabit Ethernet

... najnowszej odsłony Łowców promocji. Mix Electronics - maj 2010 Asus K50C-SX002 Asus K50C-SX002 to niezwykle tani i poręczny laptop... 11 b/g/n oraz LAN 10/100/1000 i czytnik kart pamięci. W ofercie Mix Electronics komputer... za 2444 zł. Warto sprawdzić także oferty porównywarek cenowych. Asus Eee PC 1001HA Ten

... przez nas netbooków z serii Eee PC – 1001P, 1005PE/P, 1201NL, 1201T oraz Eee PC 101MT, a także serii... Collection W skład serii będą wchodziły następujące modele: - Asus U33JC Bamboo Collection – notebook inspirowany naturą, stworzony z... 11b/g/n, Gigabit Ethernet 10/100/1000, system głośników Altec Lansing, napęd

... nie chodzi o żaden z modeli pochodzący z serii Eee PC, ale specjalny model sygnowany logiem Lamborghini. Komputer ten..., ale za to jedyny w swoim rodzaju. Wewnątrz netbooka ASUS-Lamborghini VX6 znajdziemy dwurdzeniowy procesor Intel Atom D525 taktowany... SRS Premium Sound oraz preinstalowany system operacyjny Windows 7. Asus

... 1000 i czytnik kart pamięci. W ofercie Sferis komputer ten kosztuje 1, 999. Podobnie ceny wyglądają w ofertach innych sklepów. Asus Eee... PC Seashell 1005P Asus Eee PC 1005P to jeden z najnowszych... możemy znaleźć w wielu innych sklepach internetowych. Asus Eee PC 1201HA Asus Eee PC 1201HA to można by powiedzieć

... 11 a/g/n, Bluetooth i Ethernet 10/100/1000 Mb/s, czytnika kart pamięci 5-w-1, wejścia HDMI..., charakteryzujące się wyjątkową stylistyką, którego zakup nie nadwyręży Twojego budżetu. Asus Eee PC 1008P Kolejnym netbookiem, który znalazł się w marcowej ofercie... pojemności 250GB oraz zintegrowany układ graficzny Intel Graphics

... internetowych znajdą sprzęt o dobrych parametrach już w granicach 1000 zł. Jak wynika z analiz serwisu Skąpiec. pl w... kupowanym netbookiem był kosztujący nieco ponad 1, 300 zł Asus Eee PC 1201HA. Netbook ten posiada 12, 1-calowy ekran... moduł WiFi i Bluetooth. Ważący niespełna 1, 4 kg, Asus Eee PC pozwoli nawet na 8 godzin

... zł. Porównanie Winda z Samsungiem NC10 Sprawdź cenę » Asus EEE PC 7-calowy EEE PC był pierwszym, popularny netbookiem na rynku. Od... tych, które dostępne są na Ceneo, najlepiej prezentuje się EEE PC 1000HE. Jak twierdzi producent, komputer doskonale radzi sobie... modele, są niewiele tańsze od normalnych laptopów. Sterowany

... netbooki są w tej chwili najlepsze według mnie ten oraz Asus Eee PC. Jeżeli chodzi o system to troszkę Windows 7 Starter... małym ekranie daruje sobie zabawę. Reasumując sprzęt warty ceny – jakieś 1000-1090zl. Dobry jako dodatek na wyprawy w teren oraz jako.... Wykonany jest solidnie. Klasyczny wygląd. Co więcej najpierw kupiłem Asusa

... nadgryzionego jabłka nie powstałby najprawdopodobniej Samsunga Galaxy Tab, Blackberry PlayBook, Asus Eee Pad czy Toshiba Folio 100. Warto zatem zapoznać się z... Apple sobie za dużo pozwala. Jakby to urządzenie kosztowało ok. 1000, ba może nawet 1500 złotych to jeszcze było by to...

ponad rok temu, Szymon Marcjanek

... funkcjonalną klawiaturą, lub po złożeniu ekranu (podobnie jak w serii ASUS Eee Pad Slider), jako tablet, nieco tylko grubszy od obecnie prezentowanych... Intela, koszt samej produkcji takiego urządzenia oscylować będzie w okolicach 1000 USD, a do tego dojść jeszcze przecież musi prowizja dla...

Proszę czytać cały opis. Poniżej opisuję braki/uszkodzenia/usterki (*)
Kupujesz sprzęt akceptując je. Nie przyjmuję zwrotów.
Nie wysyłam za pobraniem - najlepiej odbiór osobisty.
Sprzedam Mini PC ASUS EeeBox EB1501 - sprzęt sprawny (włącza się, uruchamia system Windows7 Home Premium, nie pokazuje błędów), komplet z klawiaturą, myszką, zasilaczem, pilotem.

Specyfikacja techniczna (pudełko/strona producenta):
System operacyjny Windows® 7 Home Premium
Procesor Intel® Atom™ N330 Dual Core 1, 6 Ghz
Pamięć 2 GB RAM (UP to 4G)
Dysk SATA 2. 5; 250GB (Sprawny - 0 bad sectorów/błędów itp. )
Napęd optyczny Slim Slot-in Super Multi DVD-RW
*Uwaga! (system nie widzi napędu, po włożeniu płyty CD/DVD nic się nie dzieje)
Chipset NVIDIA® ION™
Grafika NVIDIA® ION™ (wydajność zbliżona na poziomie Geforce 9400m)
LAN 10/100/1000 Mbps - w pełni sprawna
Łączność bezprzewodowa 802. 11b/g/n
* Uwaga! (antena WIFI chyba uszkodzona, nie widzi sieci)
HDMI i D-SUB
Audio out
Czytnik kart, USB 3. 0 x 2, USB 2. 0 x 4, złącze mikrofonowe/słuchawkowe

Zasilanie
19Vdc, 3. 42A, 65W Power Adaptor
Wymiary i waga
1. 5 L (193mm x 193mm x 39mm) Waga 1. 2kg
Kolor: Modern Black

(*) Stwierdzone wady, usterki, które akceptujesz przy zakupie.
Z wad technicznych wspomniane wyżej problemy z napędem DVD/CD i anteną wi-fi.
Komputer ma nieprzyjemną przypadłość - po włączeniu słychać irytujące buczenie/warczenie - programy pokazują bardzo wysokie obroty.
Wentylator/układ chłodzenia do wyczyszczenia/wymiany we własnym zakresie (na aukcjach wentylatory w kwocie ok. 20-40 zł).
Bateria BIOS chyba do wymiany - system "nie trzyma" daty i godziny (trzeba co jakiś czas poprawiać ręcznie)
Na zdjęciach i "na żywo" niewidoczne pęknięcie obudowy na spodzie (widać je po odkręceniu podstawki).
System operacyjny postawiony "na czysto" - dysk sformatowany/wyczyszczony, po ewentualnym zakupie zalecam aktualizację programów, odinstalowanie sporej ilości programów od producenta (ASUS - odtwarzacze video/muzyka/zdjęcia/chmura itp. )

Sprzęt bardzo energooszczędny (pobór energii idle/stress ok. 20 W). Służył jako odtwarzacz treści multimedialnych, zdjęć, edytor tekstu i przeglądanie internetu. Mały i zgrabny, dobrze prezentuje się na biurku, kompatybilny z VESA (możliwość doczepienia do "pleców" monitora). W aplikacjach zdalnych - działa MS Teams/ZOOM/Meet przy kilku użytkownikach
Mysz i pilot nie używane (pilot działa chyba tylko z dedykowanymi aplikacjami), klawiatura krótko używana, zamieniłem na swój model. Mała, cicha - niski skok klawiszy - jak w laptopach.
Grafika nie do gier! - co najwyżej klasyki tak do 2005/06 roku (GTA San Andreas, RPG w stylu Baldurs Gate, Diablo 2, HoMM 3, Quake 3 Arena itp. ).

Proszę o przemyślany zakup. Preferowany odbiór osobisty, nie sprzedaję "na próbę", nie przyjmuję zwrotów.
Dużo testów syntetycznych, benchmarków jest w sieci.

Podręcznik opisu sprzętu Asus Eee Box Eb1501

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik opisu sprzętu Asus Eee Box Eb1501

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik opisu sprzętu Asus Eee Box Eb1501