Konfiguracja i ustawienia California Air Tools 4710sqgk18

California Air Tools 4710sqgk18 jest wysokowydajną, wielokrotnie nagradzaną maszyną do cięcia stali, która oferuje wiele opcji dostosowywania i konfigurowania. Konfiguracja i ustawienia mogą pomóc zoptymalizować pracę maszyny, aby uzyskać najlepsze wyniki. Ustawienia można wybierać w oparciu o materiał, grubość blachy, prędkość cięcia, ustawienia narzędzia, wymiary materiału i inne czynniki. Ustawienia często można dostosować za pomocą panelu dotykowego, a wszystkie ustawienia są wyświetlane na wyświetlaczu LCD. California Air Tools 4710sqgk18 jest wyposażony w zaawansowane oprogramowanie, które umożliwia łatwe konfigurowanie i ustawianie wszystkich parametrów. Użytkownicy mają możliwość tworzenia własnych ustawień, aby dostosować maszynę do swoich potrzeb.

Ostatnia aktualizacja: Konfiguracja i ustawienia California Air Tools 4710sqgk18

Świadczenie pomocy technicznej dla systemu Windows 8. 1 zostało zakończone.

Pomoc techniczna dla systemu Windows 8. 1 zakończyła się 10 stycznia 2023 r.  Zalecamy migrację do systemu Windows 11, aby w dalszym ciągu otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń od firmy Microsoft. 

Dowiedz się więcej

Jeśli występują problemy z komputerem:

 • Odśwież komputer: powoduje ponowne zainstalowanie systemu Windows przy zachowaniu plików i ustawień użytkownika. Pozwala także zachować aplikacje dostarczone z komputerem i aplikacje zainstalowane z Microsoft Store.

 • Zresetowanie ustawień do stanu początkowego: spowoduje ponowne zainstalowanie systemu Windows, jednak z usunięciem plików osobistych, ustawień i aplikacji — z wyjątkiem aplikacji dostarczonych z komputerem.

  Przywracanie komputera do wcześniejszego stanu to sposób na cofnięcie ostatnio wprowadzonych zmian w systemie.

Jeśli masz problemy z uruchomieniem (rozruchem) komputera, zobacz Ustawienia uruchamiania systemu Windows (w tym tryb awaryjny) i przejdź do sekcji „Przechodzenie do ustawień uruchamiania systemu Windows w środowisku odzyskiwania systemu Windows”. Komputer można odświeżyć, zresetować jego ustawienia do stanu początkowego albo przywrócić go do wcześniejszego stanu za pomocą środowiska odzyskiwania systemu Windows.

Jeśli chcesz wykonać kopię zapasową plików osobistych i przywrócić je za pomocą historii plików, zobacz Tworzenie kopii zapasowych i przywracanie w systemie Windows.

Przed rozpoczęciem odświeżania komputera lub resetowania jego ustawień do stanu początkowego

Jeśli zaczniesz odświeżać komputer lub resetować jego ustawienia do stanu początkowego, operacja ta zostanie w większości przypadków ukończona automatycznie. Jeśli jednak system Windows będzie potrzebował brakujących plików, pojawi się monit o włożenie nośnika odzyskiwania (zazwyczaj dysku DVD lub napędu przenośnego). W takim przypadku mogą być potrzebne różne rzeczy, zależnie od komputera.

Jeśli komputer został dostarczony z systemem Windows 8. 1 lub Windows RT 8. 1, będą potrzebne dyski lub napęd przenośny dostarczony z komputerem. Sprawdź informacje dołączone do komputera, aby ustalić, czy producent komputera wyposażył go w ten dysk lub nośnik. W niektórych sytuacjach użytkownik tworzy ten dysk lub nośnik podczas pierwszej konfiguracji komputera.

Jeśli nie takiego dysku ani nośnika, możesz utworzyć je samodzielnie. Potrzebujesz do tego dysku flash USB o pojemności co najmniej 16 GB. Posiadanie dysku odzyskiwania może ułatwić rozwiązanie problemów z komputerem nawet wtedy, gdy komputer się nie uruchamia. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Tworzenie dysku odzyskiwania USB.

Jeśli przeprowadzono uaktualnienie komputera do systemu Windows 8. 1 za pomocą dysku DVD, użyj tego dysku. Jeśli nie masz nośnika instalacyjnego z systemem Windows 8. 1, skontaktuj się z pomocą techniczną firmy Microsoft.

Odświeżanie, resetowanie lub przywracanie

Kliknij dowolne z poniższych łączy, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje.

Jeśli komputer nie działa tak dobrze jak wcześniej i nie wiesz, dlaczego tak się dzieje, możesz go odświeżyć przy zachowaniu wszystkich plików osobistych i niezmienionych ustawień.

Uwaga: Jeśli komputer został uaktualniony z systemu Windows 8 do Windows 8. 1 i ma on partycję odzyskiwania systemu Windows 8, odświeżenie go spowoduje przywrócenie systemu Windows 8. Po ukończeniu odświeżania konieczne będzie uaktualnienie do systemu Windows 8. 1.

Ostrzeżenie: Aplikacje zainstalowane z witryn internetowych i dysków DVD zostaną usunięte. Aplikacje dostarczone z komputerem i zainstalowane z Microsoft Store zostaną ponownie zainstalowane. Po odświeżeniu komputera system Windows umieści na pulpicie listę usuniętych aplikacji.

Aby odświeżyć komputer

  Szybko przesuń od prawej krawędzi do ekranu, naciśnij pozycję Ustawienia, a następnie naciśnij pozycję Zmień ustawienia komputera.
  (Jeśli używasz myszy, wskaż prawy górny róg ekranu, przesuń wskaźnik myszy w dół, kliknij pozycję Ustawienia, a następnie kliknij pozycję Zmień ustawienia komputera).

  Naciśnij lub kliknij pozycję Aktualizacje i odzyskiwanie, a następnie naciśnij lub kliknij pozycję Odzyskiwanie.

  W obszarze Odśwież komputer z zachowaniem istniejących plików naciśnij lub kliknij pozycję Rozpocznij.

  Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

W przypadku pozbywania się komputera, oddawania go lub rozpoczynania z nim pracy od nowa można całkowicie zresetować ustawienia do stanu początkowego. To spowoduje usunięcie wszystkich elementów i ponowne zainstalowanie systemu Windows. 1 i ma on partycję odzyskiwania systemu Windows 8, zresetowanie ustawień do stanu początkowego spowoduje przywrócenie systemu Windows 8. Po ukończeniu resetowania konieczne będzie uaktualnienie do systemu Windows 8.

Ostrzeżenie: Wszystkie pliki osobiste zostaną usunięte, a ustawienia zostaną zresetowane. Wszystkie aplikacje zainstalowane przez użytkownika zostaną usunięte. Tylko aplikacje dostarczone z komputerem zostaną ponownie zainstalowane.

Aby zresetować ustawienia do stanu początkowego

W obszarze Usuń wszystko i ponownie zainstaluj system Windows naciśnij lub kliknij pozycję Rozpocznij.

Uwaga: Zostanie wyświetlony monit z pytaniem o to, czy dane mają zostać usunięte szybko, czy dokładnie. W przypadku wybrania szybkiego usuwania danych część danych będzie można odzyskać przy użyciu specjalnego oprogramowania. W przypadku wybrania dokładnego usuwania danych proces ten będzie trwał dłużej, ale po jego zakończeniu możliwość odzyskania danych będzie znacznie mniej prawdopodobna.

Jeśli uważasz, że przyczyną problemów z komputerem może być niedawno zainstalowana aplikacja lub sterownik, możesz przywrócić system Windows do stanu z wcześniejszego punktu w czasie, czyli tzw. punktu przywracania. Przywracanie systemu nie powoduje zmian w plikach osobistych, ale może spowodować usunięcie niedawno zainstalowanych aplikacji i sterowników.

Uwagi: 

 • Przywracanie systemu nie jest dostępne w systemie Windows RT 8.

  System Windows automatycznie tworzy punkt przywracania po zainstalowaniu aplikacji klasycznej i nowych aktualizacji systemu Windows, jeśli ostatni punkt przywracania jest starszy niż 7 dni. Punkt przywracania można też utworzyć ręcznie w dowolnym momencie.

  Aby przywrócić komputer do stanu z wcześniejszego punktu w czasie

  Szybko przesuń od prawej krawędzi do środka ekranu, a następnie naciśnij panel Szukaj.
  (Jeśli używasz myszy, wskaż prawy górny róg ekranu, przesuń wskaźnik myszy w dół, a następnie kliknij pozycję Wyszukaj).

  W polu wyszukiwania wpisz tekst Panel sterowania, a następnie naciśnij lub kliknij pozycję Panel sterowania.

  W polu wyszukiwania Panelu sterowania wpisz tekst Odzyskiwanie, a następnie naciśnij lub kliknij pozycję Odzyskiwanie.

  Naciśnij lub kliknij pozycję Otwórz przywracanie systemu i postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami.

  Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy w odświeżaniu, resetowaniu lub przywracaniu komputera, zapoznaj się ze stronami społeczności Poświęconymi naprawom i odzyskiwaniem na forum systemu Windows, aby znaleźć rozwiązania problemów, które napotkały inne osoby.

 • ZNAJDŹ ROZWIĄZANIE SZYBCIEJ - WYBIERZ SWÓJ DEKODER

  4K ULTRABOX +

  USW4001NCP / NCP-3670SF

  4K DUALBOX+

  ADB-G9SE

  WIFI PREMIUMBOX+

  ADB NCP-4740SF

  WIFIBOX+

  SAGEMCOM DSIW74

  BOX +

  SAGEMCOM DSI87/DSI83

  MEDIABOX+

  ADB ITI-3740SX

  BOX+

  ITI-2849ST/ 2850ST/ 2851S

  TURBOBOX+

  ADB ITI-5720SX

  TVBOX+

  DSB4300

  ultraBox+

  HDS 7241ITI 5800SXHD ITI-5800S

  Trwa ładowanie...

  Poniższa instrukcja dotyczy dekodera, który pomyślnie przeszedł proces pierwszej instalacji. Jeśli właśnie odebrałeś dekoder od kuriera lub z Punktu CANAL+ i chcesz go po raz pierwszy podłączyć, skorzystaj najpierw z tej instrukcji po czym wróć do tego artykułu, by skonfigurować usługę Multiroom.

  1. Uruchom dekoder główny i sprawdź czy sprzęt w menu wyświetla się zakładka MULTIROOM STANDARD HD. W tym celu wybierz MENU na pilocie oraz następnie USTAWIENIA i klawiszami nawigacyjnymi w lewo lub w prawo spróbuj odnaleźć zakładkę MULTIROOM.

  • zakładka MULTIROOM znajduje się w menu – przejdź do kroku nr 2. 

  • zakładka MULTIROOM nie znajduje się w menu- poczekaj aż dekoder pobierze konfigurację z satelity. Najszybciej stanie się to, gdy przełączysz dekoder na kanał nr 11. Dekoder zapisze konfigurację automatycznie do 24 godzin, od jego podłączenia do prawidłowo ustawionego zestawu antenowego i zasilania. Po czym przejdź do punktu
  Jeśli dekoder nie pobierze konfiguracji do tego czasu, sprawdź jakość sygnału.

  2. Wybierz sposób w jaki połączyłeś dekoder główny z dekoderem dodatkowym:

 • 3. Wybierz przycisk MENU na pilocie oraz DIAGNOSTYKA -> SIEĆ -> POŁĄCZENIE PRZEWODOWE i sprawdź wartość w wierszu STAN POŁĄCZENIA

 • POŁĄCZENIE AKTYWNE
 • Dekoder główny jest skonfigurowany do działania w usłudze MULTIROOM. Przejdź teraz do konfiguracji dekodera dodatkowego.

 • BRAK POŁĄCZENIA
 • a) Sprawdź, czy kabel ETHERNET jest prawidłowo wpięty lub czy nie jest uszkodzony. Jeżeli kabel jest wpięty prawidłowo, pobierz ponownie ustawienia sieci. W tym celu wybierz MENU na pilocie oraz USTAWIENIA -> INSTALACJA -> USTAWIENIA SIECI -> POŁĄCZENIE PRZEWODOWE -> KONFIGURACJA AUTOMATYCZNA

  b) Dekoder automatycznie skonfiguruje połączenie z internetem. Zapisz konfigurację sieci wciskając przycisk OK. Jeżeli konfiguracja zakończyła się powodzeniem, dekoder główny jest skonfigurowany do działania w usłudze MULTIROOM.

  c) Jeżeli konfiguracja zakończyła się niepowodzeniem zastosuj inny kabel Ethernet i ponownie wykonaj konfigurację automatyczną sieci.

  d) Jeżeli konfiguracja znów zakończyła się niepowodzeniem, przejdź do konfiguracji ręcznej. W tym celu wybierz MENU na pilocie oraz USTAWIENIA -> INSTALACJA -> USTAWIENIA SIECI -> POŁĄCZENIE PRZEWODOWE -> KONFIGURACJA RĘCZNA

  e) Wprowadź zestaw adresów sieciowych odpowiadających ustawieniom Twojej sieci domowej (informacje o parametrach sieci znajdziesz w panelu administracyjnym swojego routera). Zapisz konfigurację wciskając przycisk OK. Dekoder główny jest skonfigurowany do działania w usłudze MULTIROOM.

  Aby dekodery dodatkowe mogły pobierać autoryzację ich adresy IP muszą różnić się tylko ostatnim członem (3 pierwsze muszą być identyczne)

  3. Najprostszą metodą na połączenie dekodera do sieci Wi-fi jest skorzystanie z funkcji WPS. Aby to zrobić wciśnij przycisk WPS znajdujący się z prawej strony dekodera. Na ekranie telewizora pojawi się komunikat:

  4. Podejdź do swojego routera i wciśnij przycisk WPS.Jeśli dekoder nawiąże połączenie na ekranie telewizora pojawi się komunikat potwierdzający połączenie.


  Jeżeli Twój router nie posiada funkcji WPS możesz także skonfigurować połączenie Wi-Fi ręcznie.

  a) Wybierz przycisk MENU na pilocie USTAWIENIA-> INSTALACJA -> USTAWIENIA SIECI -> POŁĄCZENIE WI-FI. Na liście dostępnych sieci Wi-Fi zaznacz swoją sieć i zatwierdź wybór wybierając WYBIERZ SIEĆ.

  Jeśli na liście dostępnych sieci Wi-Fi nie znalazłeś swojej sieci wybierz opcję – PRZESKANUJ, aby odświeżyć listę dostępnych sieci.
 • Jeśli korzystasz z sieci ukrytej wybierz opcję WPISZ SSID i wyszukaj sieć podając jej nazwę.

  b) Wprowadź hasło zabezpieczające za pomocą wyświetlonej klawiatury (wielkość liter w haśle ma znaczenie – zmienisz ją wybierając niebieski przycisk na pilocie) i wybierz AKCEPTUJ. Następnie wybierz POŁĄCZ. com/-/media/ncplus/images/pomoc-artykuly/pomoc-techniczna/polaczenie-bezprzew2. png" width="605" height="343"/>

  Dekoder spróbuje nawiązać połączenie z wybraną siecią. Kiedy skończy wyświetli komunikat: KONFIGURACJA AUTOMATYCZNA ZAKOŃCZONA POMYŚLNIE. Dekoder główny jest skonfigurowany do działania w usłudze MULTIROOM.

  Poniższa instrukcja dotyczy dekodera, który pomyślnie przeszedł proces pierwszej instalacji. Uruchom dekoder główny i sprawdź, czy w menu wyświetla się zakładka MULTIROOM STANDARD HD. W tym celu wybierz SETUP i strzałkami w lewo lub w prawo spróbuj odnaleźć tę zakładkę.

 • Jest opcja MULTIROOM – przejdź do kroku nr 2. 
 • Nie ma opcji MULTIROOM - poczekaj aż dekoder pobierze konfigurację z satelity. Dekoder zapisze konfigurację automatycznie do 24 godzin od jego podłączenia do prawidłowo ustawionego zestawu antenowego i zasilania. Po czym przejdź do punktu 2. Jeśli dekoder nie pobierze konfiguracji do tego czasu, sprawdź jakość sygnału.
 • 2. Zweryfikuj połączenie pomiędzy dekoderami. Wybierz przycisk SETUP na pilocie następnie DIAGNOSTYKA -> SIEĆ i sprawdź co wyświetla się przy STAN POŁĄCZENIA

  Wybierz swój dekoder główny klikając powyżej w "Zmień >".

  Pierwsza konfiguracja dekodera

  ZNAJDŹ ROZWIĄZANIE SZYBCIEJ - WYBIERZ SWÓJ DEKODER

  4K ULTRABOX +

  USW4001NCP / NCP-3670SF

  4K DUALBOX+

  ADB-G9SE

  WIFI PREMIUMBOX+

  ADB NCP-4740SF

  WIFIBOX+

  SAGEMCOM DSIW74

  BOX +

  SAGEMCOM DSI87/DSI83

  MEDIABOX+

  ADB ITI-3740SX

  BOX+

  ITI-2849ST/ 2850ST/ 2851S

  TURBOBOX+

  ADB ITI-5720SX

  TVBOX+

  DSB4300

  ultraBox+

  HDS 7241ITI 5800SXHD ITI-5800S

  Trwa ładowanie...

  Wybierz z jakiej instalacji antenowej korzystasz. Pełny opis instalacji znajdziesz na ekranie telewizora (w prawym dolnym rogu). W razie wątpliwości zapoznaj się z instrukcją obsługi konwertera.

  Wskazówka

  Jeśli nie wiesz jaką masz instalację antenową i nie masz możliwości tego zweryfikować, sprawdź ile kabli antenowych doprowadzonych jest do dekodera:

  • Jeden kabel antenowy - możesz posiadać konwerter:
  • uniwersalny - wybierz KONFIGURACJA MINIMALNA (1 ANTENA),
  • Unicable - wybierz KONFIGURACJA PEŁNA (TRYB JEDNOKABLOWY - UNICABLE).

  Pierwszy konwerter jest bardziej popularny, więc jeśli nie masz pewności, którą instalację posiadasz wybierz KONFIGURACJA MINIMALNA.

 • Dwa kable antenowe - możesz posiadać konwerter:
 • uniwersalny - wybierz KONFIGURACJA PODSTAWOWA (2 ANTENY), 
 • Wide Band - wybierz (KONFIGURACJA PEŁNA (TRYB SZEROKOPASMOWY - WIDE BAND).
 • Pierwszy z nich jest bardziej popularny, więc jeśli nie masz pewności, którą instalację posiadasz wybierz KONFIGURACJA PODSTAWOWA.

  Sprawdź ile kabli antenowych doprowadzonych jest do dekodera:

 • Jeden kabel antenowy - wybierz METODA KONFIGURACJI 2: JEDNA ANTENA
 • Dwa kable antenowe - wybierz METODA KONFIGURACJI 1: DWIE ANTENY.
 • *Konwerter to urządzenie umieszczone na wysięgniku, przed tarczą anteny. Odpowiada za przechwytywanie sygnału z satelity (odbitego od tarczy anteny) i przekazanie go do dekodera poprzez kabel antenowy.

  Konfiguracja i ustawienia California Air Tools 4710sqgk18

  Bezpośredni link do pobrania Konfiguracja i ustawienia California Air Tools 4710sqgk18

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Konfiguracja i ustawienia California Air Tools 4710sqgk18