Jak korzystać z podręcznika Canon Ef 70 200mm 1 2 8 L Usm

Canon EF 70-200mm f/2.8L USM to jeden z najbardziej zaawansowanych podręczników do aparatów Canon. Ten profesjonalny obiektyw jest idealny dla fotografów, którzy chcą uzyskać wysoką jakość obrazu w szerokim zakresie ogniskowych. Obiektyw ten ma wyjątkowo szeroką przysłonę f/2.8, która pozwala uzyskać czyste i wyraźne zdjęcia nawet przy słabym oświetleniu. Ponadto, obiektyw ma wyjątkowo szeroki zakres ogniskowych od 70mm do 200mm, co pozwala fotografowi na uchwycenie szerokiego zakresu scen i kompozycji. Obiektyw jest również wyposażony w system stabilizacji obrazu, który pozwala na wykonywanie wyrazistych ujęć nawet przy dłuższych czasach naświetlania. Aby skorzystać z tego podręcznika, należy najpierw zapoznać się z instrukcją obsługi. Następnie należy ustawić odpowiednie ustawienia aparatu, takie jak czułość ISO, przysłonę, czas naświetlania i balans bieli. Po tym, można zacząć robić zdjęcia, korzystając z różnych trybów fotografowania, takich jak try

Ostatnia aktualizacja: Jak korzystać z podręcznika Canon Ef 70 200mm 1 2 8 L Usm

 • Zakres ogniskowej 70–200 mm jest na tyle uniwersalny, że sprawdza się w każdej sytuacji.
 • Precyzyjna kontrola nad głębią ostrości pozwala wyróżnić ostry obiekt na rozmytym tle.
 • Można fotografować z ręki nawet przy słabym świetle. Jasna przysłona f/2, 8 wychwytuje dwa razy więcej światła niż obiektyw f/4, a 3, 5-stopniowy stabilizator obrazu zapobiega drganiom aparatu.
 • System regulacji ostrości USM typu pierścieniowego pozwala precyzyjnie śledzić obiekty poruszające się w obrębie kadru. Ręczna regulacja ostrości umożliwia korektę w dowolnym momencie.
 • Wspaniała jakość obrazu nawet podczas pracy z aparatami cyfrowymi o najwyższej rozdzielczości. Zaawansowana konstrukcja optyczna zapewnia niezwykle wysoką rozdzielczość, a udoskonalona powłoka eliminuje efekt zjaw i flar.
 • Konstrukcja serii L została zaprojektowana tak, aby wytrzymać intensywne, profesjonalne użytkowanie. Uszczelki chronią przed pyłem i wilgocią.
 • Obiektyw EF 70-200mm f/2. 8L IS III USM
 • Osłona obiektywu ET-87
 • Futerał na obiektyw LZ1326
 • canon 70-200 mm f/4. 0 L EF USM

  Zaawansowana jakość dostępna dla każdego

  Seria L (Luxury) to elita zaawansowanych obiektywów Canon, zaprojektowana i zbudowana pod kątem potrzeb najbardziej wymagających zawodowców. Obiektywy wyróżniają się najwyższą spotykaną jakością optyki, wykonane są z materiałów odpornych na ścieranie, a wewnętrzne mechanizmy zrobiono z wytrzymałych metali. Są także odporne na złe warunki atmosferyczne i wstrząsy. Występują w kolorach jasno-szarym i czarnym, a na ich końcu umieszczona jest charakterystyczna, czerwona obwódka. W obiektywach tej serii stosowane są specjalne szkła fluorytowe, najlepiej redukujące współczynnik aberracji chromatycznej.

  Przeznaczenie

  Canon 70-200 mm f/4. 0L EF USM to rozwiązanie dla fotografów oczekujących jak najlepszej jakości zdjęć w jak najlepszej cenie. Ta budżetowa wersja teleobiektywu niemal w niczym nie odstaje od innych obiektywów z serii L. Zmienna ogniskowa 70-200 mm oraz uszczelniona obudowa umożliwiają pracę w dynamicznych i trudnych warunkach. Obiektyw doskonale więc sprawdzi się w fotografii podróżniczej, przyrodniczej i fotografii portretowej oraz wszystkich innych sytuacjach, które wymagają dyskrecji i fotografowania z pewnej odległości.

  Cechy i korzyści

  Cichy i szybki silnik autofokusa USM

  Obiektyw wysposażono w ultradźwiękowy silnik ustawiania ostrości, który działa wyjątkowo szybko, precyzyjnie a do tego bezgłośnie. Ponadto, umożliwia on ręczne doprecyzowanie ostrości bez konieczności przełączania się między trybem automatycznym i manualnym, bez odsuwania aparatu od oka. Zwiększta to szanse na uchwycenie tzw. decydującego momentu. Minimalna odległość ostrości wynosi 1. 2 m w całym zakresie ogniskowych.

  Wygodne użytkowanie

  Długość obiektywu jest stała bez względu na użytą ogniskową. Jest to zasługą wewnętrznego ogniskowania, które wpływa na to, że obiektyw nie zasysa do środka kurzu podczas zoomowania. Zaletą wewnętrznego ogniskowania jest też możliwość stosowania kołowych filtrów polaryzacyjnych, niesamowicie przydatnych w fotografii plenerowej.

  Profesjonalna jakość optyki

  Obiektyw został zbudowany z 16 elementów w 13 grupach. Posiada elementy wykonane z fluorytu i szkła UD, co pozwoliło uzyskać jakość charakterystyczną dla profesjonalnych obiektywów. Aberracja chromatyczna jest redukowana do minimum a obraz zyskuje precyzyjny balans koloru i poprawę kontrastu. Za redukcję flar i odblasków odpowiada skuteczna powłoka Super Spectra.

  Solidna obudowa do pracy w plenerze

  Konstrukcja obiektywu Canon 70-200 mm f/4. 0L EF USM, jak wszystkich obiektywów z serii L, uszczelniona jest przed wilgocią i pyłem. Umożliwa to bezpieczne fotografowanie w plenerze, nawet w trudnych warunkach pogodowych a także gwarantuje długą żywotność sprzętu.

  Lekki i poręczny teleobiektyw

  Obiektyw Canon EF 70-200 mm f/4L USM jest dużo mniejszy i lżejszy od swoich odpowiedników ze światłem F/2. 8. Dzięki temu idealnie sprawdzi się w podróży, gdy istotna jest niewielka waga bagażu. Mimo lżejszej konstrukcji obiektyw zachowuje swoją bezkompromisową jakość.

  Piękne rozmycie tła

  Przysłona elektromagnetyczna (EMD) charakteryzuje się prawie idealnie okrągłym otworem, zapewniającym równomierne i atrakcyjne rozmycie obszarów nieostrości, tzw. bokeh.

  Kompatybilny ze wszystkimi aparatami Canon

  Obiektyw pełnię swoich możliwości pokaże we współpracy z pełnoklatkowymi lustrzankami Canon. Będzie współpracował również z aparatami niepełnoklatkowymi o mniejszych matrycach APS-C. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego adaptera będzie kompatybilny również z bezlusterkowcami Canon M.

  Bogate wyposażenie

  W zestawie z obiektywem dostarczany jest miękki futerał ułatwiający transport sprzętu i osłona przeciwsłoneczna, chroniąca zdjęcia przed powstawaniem odblasków i spadkiem kontrastu.

  Materiały dodatkowe

  Katalog obiektywów Canon

  Tabela kompatybilnych akcesoriów

  Oznaczenia stosowane na obiektywach Canon

  Katalog obiektywów zoom

  • Opis produktu na polskiej stronie producenta
  • Opis produktu na zagranicznej stronie producenta
  • Instrukcja obsługi (pdf) (ang. )
  • Strona poświęcona obiektywom Canon L
  • Interaktywna wyszukiwarka obiektywów - znajdź obiektyw dopasowany do Ciebie!
  • Wyszukiwarka i porównywarka obiektywów Canon w jęz. angielskim
  • Symulator obiektywów Canon EF - aplikacja mobilna pomagająca w wyborze

  Budżetowa wersja teleobiektywu, zachowująca wyjątkową jakość serii Canon L. Zmienna ogniskowa 70-200 mm, silnik autofokusa USM oraz uszczelniona obudowa umożliwiają pracę w dynamicznych i trudnych warunkach a przysłona F/4. 0 gwarantuje ostre szczegóły. Obiektyw lżejszy od swoich odpowiedników doskonale sprawdzi się w fotografii podróżniczej, przyrodniczej i fotografii portretowej oraz w sytuacjach wymagających dyskrecji i fotografowania z odległości.

  Historia teleobiektywów klasy 70–200 mm lub 70–210 mm, o świetle zbliżonym do f/4, w przypadku Canona i jego mocowania EF zaczyna się w roku 1987 od modelu Canon EF 70–210 mm f/4, który pojawił się bardzo szybko po wprowadzeniu nowego bagnetu.

  Niespełna trzy lata później pojawił się model Canon EF 70–210 mm f/3. 5–4. 5 USM. W porównaniu do poprzednika miał nieznacznie zmienne światło, więcej elementów optycznych i wyposażono go w ultradźwiękowy napęd autofokusa.

  Pierwszym obiektywem tego typu z literką L na obudowie (od Luxury) był zaprezentowany we wrześniu 1999 roku Canon EF 70–200 mm f/4L USM. Na początku ery cyfrowej był to jeden z najczęściej polecanych obiektywów w systemie Canona. Zawdzięczał to solidnej i szczelnej obudowie, bardzo dobrym własnościom optycznym i akceptowalnej cenie, która trzymała się poziomu w okolicach 2500 zł.

  ----- R E K L A M A -----

  W zakresie ogniskowych 70–200 mm stabilizacja optyczna bardzo się przydaje, nic więc dziwnego, że kolejna wersja tego obiektywu, czyli Canon EF 70–200 mm f/4L IS USM, zaprezentowany w 2006 roku, w ową stabilizację został wyposażony. Jego własności optyczne i mechaniczne również okazały się świetne. Wadą była cena wyraźnie wyższa od poprzednika, przekraczała bowiem poziom 4000 zł.

  Jeśli ten poziom wydawał Wam się wysoki, nie doceniliście Canona. W czerwcu 2018 roku miała miejsce premiera Canona EF 70–200 mm f/4L IS II USM, który po wejściu do sklepów usadowił się na półce cenowej w okolicach 5500 zł. Ten wzrost ceny jest o tyle dziwny, że trudno doszukać się poważniejszych zmian w konstrukcji optycznej w stosunku do poprzednika. Oba obiektywy zawierają tyle samo soczewek i ich grup oraz tyle samo elementów specjalnych. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie wszystko jest identyczne. Wzrosła średnica filtrów i liczba listków przysłony, skuteczność stabilizacji ma wynosić teraz 5 EV, czyli o 1 EV więcej niż u poprzednika, pojawiły się nowe powłoki zarówno te antyodbiciowe jak i hydrofobowe, minimalnie wzrosły rozmiary i waga. Wszystkie te czynniki mogą mieć i zapewne mają swój wpływ na osiągi optyki.

  Co jeszcze skłania nas do testu nowego Canona? Jeden ważny fakt. Otóż jego poprzednika testowaliśmy w zamierzchłych czasach, kiedy jedynym korpusem dostępnym do testów w naszej redakcji był Canon EOS 20D. Poprzednik nie został więc sprawdzony na pełnej klatce – ten brak należało więc nadrobić w przypadku nowszego modelu. Co więcej, teraz mogliśmy sprawdzić rozdzielczość nowego obiektywu w połączeniu z telekonwerterem trzeciej generacji, który zdecydowanie lepiej radzi sobie od swojego poprzednika z generacji drugiej.

  Podsumowanie podstawowych własności omawianych powyżej obiektywów zawiera niniejsza tabela.

  Dziękujemy firmie Canon Polska za wypożyczenie obiektywu do testu.

  Jak korzystać z podręcznika Canon Ef 70 200mm 1 2 8 L Usm

  Bezpośredni link do pobrania Jak korzystać z podręcznika Canon Ef 70 200mm 1 2 8 L Usm

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Jak korzystać z podręcznika Canon Ef 70 200mm 1 2 8 L Usm