Instrukcje dla użytkowników California Air Tools 20040c

Instrukcje dla użytkowników California Air Tools 20040c są jasne i szczegółowe. Pamiętaj, aby wykonać wszystkie czynności określone w instrukcji przed użyciem urządzenia. Instrukcja zawiera szczegółowe informacje dotyczące bezpieczeństwa, montażu, obsługi, eksploatacji, usuwania i naprawy. Instrukcja zawiera również wskazówki dotyczące użytkowania narzędzia w celu zapewnienia jego bezpiecznego i niezawodnego działania oraz zapobiegania uszkodzeniom. Wszystkie procedury i czynności podane w instrukcji muszą być wykonane w celu uzyskania optymalnych wyników i bezpiecznego użytkowania.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcje dla użytkowników California Air Tools 20040c

Czy wiesz, że dziennie dodajemy kilkanaście instrukcji obsługi całkowicie bezpłatnie?Dlatego jeśli szukasz instrukcji do produktu, wpisz jego nazwę w wyszukiwarce, a następnie kliknij enter.

Pamiętaj, że zawsze możesz zamówić instrukcję do każdego produktu zporównywarki produktów.Za darmo!

Rozwiń

Ładowanie do pełna? Niepotrzebne!

Według ostatniego badania InsightOut Lab i marki Volkswagen, które przeprowadzonego na początku kwietnia 2020 r. na panelu Ariadna na ogólnopolskiej próbie liczącej N=1101 osób, średni dzienny dystans pokonywany samochodem przez respondentów wyniósł 51, 3 km. Natomiast z badania GUS[1] z 2018 r. wynika, że średni dzienny przebieg samochodów w Polsce wynosi 37 km (13 426 km/rok).

Czy zatem użytkownik EV musi codziennie ładować baterie do „pełna”?

Zdecydowanie nie. Nie tylko nie musi, ale wręcz nie powinien. Ładowanie do 100% pojemności skraca bowiem czas życia baterii!

Dlaczego? Częste ładowanie baterii do pełna, tak jak w przypadku telefonu komórkowego zdecydowanie skraca czas jej życia. Wiele aut elektrycznych posiada obecnie tzw. tryby long battery life, dzięki którym ładowanie kończy się automatycznie po osiągnięciu poziomu 80% naładowania baterii.

Kiedy zatem należy ładować baterie do 100% pojemności? W zasadzie jedynie wówczas gdy planujemy dłuższą podróż i maksymalny zasięg jest nam potrzebny albo, zgodnie z zaleceniami np. Tesli, co najmniej raz na trzy miesiące w celu zbalansowania ogniw (tj. wyrównania ich napięć).

Pamiętaj - Nie rozładowuj baterii do zera!

Ważna zasada w codziennym użytkowaniu pojazdu elektrycznego - nigdy nie należy wykorzystywać 100% pojemności baterii.

Czemu nie należy w pełni wyładowywać baterii?

W sytuacji gdy baterii litowo-jonowej jej pełne rozładowanie mogłoby doprowadzić do jej uszkodzenia i skrócenia liczby cykli jej życia. Na szczęście producenci aut wyposażyli auta w systemy, które mają zapobiegać tego typu zdarzeniom, ale mimo wszystko użytkownik przy niewłaściwym planowaniu trasy może mieć nieplanowany postój.

Lepiej ładować częściej, a mniej

Twórcy baterii litowo-jonowych nie mają w tej kwestii wątpliwości. Biorąc pod uwagę cykle życia baterii, optymalny poziom naładowania dla większości obecnie stosowanych technologii mieści się w przedziale 50 – 80%.

Ale jak to osiągnąć?

Po prostu – stosować się do pierwszej zasady opisanej powyżej – tj. nie ładować baterii w zakresie większym niż do 80% i w miarę możliwości w momencie gdy ilość energii w zasobniku spadnie poniżej 50%, doładować akumulator m. in. podczas postoju w mieście.

Kiedy najlepiej ładować baterie – czas ma znaczenie!

Kiedy ładować samochód elektryczny?

Najlepiej podłączyć samochód do stacji ładowania w nocy – wtedy czas ładowania nie ma większego znaczenia, a kierowca może skorzystać m. z tańszej taryfy nocnej, ponadto nie obciążamy wówczas sieci, większość pozostałych odbiorników energii, jest wówczas wyłączona. Doskonale wiedzą o tym producenci ładowarek i pojazdów EV, właśnie dlatego pozwalają na programowanie czasu pracy ładowarki.

[1] GUS: Raport „Zużycie energii w gospodarstwach domowych w 2018 roku, 29. 11. 2019 r.

Nasza strona do poprawnego działania wykorzystuje ciasteczka, o których możesz przeczytać w naszej polityce prywatności.

Poprzez zamknięcie tego komunikatu wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Instrukcje dla użytkowników California Air Tools 20040c

Bezpośredni link do pobrania Instrukcje dla użytkowników California Air Tools 20040c

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcje dla użytkowników California Air Tools 20040c