Instrukcja obsługi i przepisy Ge Ghws3605

Instrukcja obsługi i przepisy Ge Ghws3605 są ważnymi dokumentami dla użytkowników, którzy korzystają z urządzenia Ge Ghws3605. Instrukcja zawiera wszystkie niezbędne informacje dotyczące użytkowania urządzenia i określa wszelkie wymagania i procedury bezpieczeństwa. Przepisy dotyczące użytkowania Ge Ghws3605 obejmują wszystkie wymagania i wytyczne dotyczące instalacji, konserwacji, naprawy i korzystania z urządzenia. Przepisy te mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników oraz zapobieganie uszkodzeniom lub szkodom, które mogą wystąpić w wyniku niewłaściwego użytkowania urządzenia. Instrukcja obsługi i przepisy Ge Ghws3605 powinny być dokładnie przestrzegane, aby zapewnić bezpieczeństwo i długotrwałe użytkowanie urządzenia.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja obsługi i przepisy Ge Ghws3605

GEHealthCare

Loading

×Sorry to interrupt

CSS Error

Refresh

  • Uławiają obsługę urządzeń, ich montaż i objaśniają sposób działania.
  • Zawierają opis procedur np. dotyczących bezpieczeństwa. Porządkują nasze czynności.
  • Krok po kroku w przejrzysty sposób wyjaśniają, jak mamy postępować.

Przeczytaj przepisy z podręcznika (s. 212 i 213)

Wykonaj zadania w ćwiczeniach (s. 63-65).

Zapisz swój przepis.

po co nam instrukcje?

· świąteczne tradycje zawarte w przepisach ·

Temat: Świąteczne tradycje zawarte w przepisach

Kryteria sukcesu:

1. Znam cechy instrukcji.

2. Tworzę instrukcję (przepis kulinarny) z wykorzystaniem stosownego słownictwa.

maria guzelak-robaszkiewicz

krok 1

krok 2

krok 3

+info

Zapisz w zeszycie przepis na Twoją ulubioną potrawę świąteczną.

Podziel przepis na dwie części: składniki i sposób przygotowania.

Pisz zwięźle, logicznie.

Czynności zapisuj według kolejności chronologicznej.

Możesz użyć punktów lub tekstu ciągłego.

Pamiętaj! Stosuj jednolitą formę czasowników.

jakie cechy powinna mieć dobra instrukcja?

Cechy.

Instrukcja powinna być przede wszystkim prosta i zrozumiała dla użytkownika.

"Tak to już w Polsce jest, że instrukcje obsługi pralek, choć dotyczy to też innych sprzętów, pisane są tak, jakby to były instrukcje promu kosmicznego, przekonują zgodnie eksperci od języka polskiego. – To chęć uwznioślenia tekstu, maksymalnego wysycenia go specjalistyczną terminologią. Niczego nie można zrozumieć – skarży się kognitywista dr Tomasz Komendziński z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Profesor Jerzy Bralczyk z Uniwersytetu Warszawskiego: – To nic innego jak chęć pokazania z jak najlepszej strony i siebie, i produktu. Siebie jako firmy kompetentnej, a produktu jako wytworu najnowszej technologii.

Jak sam przyznaje, do instrukcji obsługi zraził się kilka lat temu, kiedy stwierdził, że rzadko je rozumie: – Czasem wydają mi się tak oczywiste, że niepotrzebne, i dlatego nie rozumiem, dlaczego są, a czasem są dla mnie niezrozumiałe na poziomie językowym, choć jestem specjalistą w tej dziedzinie. I podaje konkretny przykład: – Kiedy wsiadam do windy, czyli inaczej kabiny dźwigu osobowego, bo tak według instrukcji kiedyś się to nazywało – te instrukcje zresztą jeszcze wiszą – to czytam na przykład: „Żeby sprowadzić kabinę dźwigu osobowego na przystanek, z którego jest żądanie, należy nacisnąć przycisk, który umieszczony w kasecie obok drzwi przystankowych”. Nie dość, że to zaplątane, to jeszcze wydaje mi się nonsensem. Przecież, jak już wszedłem do kabiny dźwigu osobowego, czyli do windy, to nie mam już co naciskać. Bo już się do środka dostałem. – Na tym jednak nie koniec, bo potem mogę przeczytać też, że kiedy „naciśnie się odpowiedni przycisk, to kabina zacznie realizować jazdę w kierunku przystanku, z którego jest wezwanie”. Tego już dla mnie za dużo! Tego rodzaju komunikaty mnie poniekąd obrażają. Choć, z drugiej strony, być może ktoś znajduje satysfakcję w czytaniu, a ktoś inny w pisaniu takich tekstów. "

Formułując instrukcję, należy używać jednolitej formy czasowników.

  • - Czasowniki w 2. osobie trybu rozkazującego np. Wbij kołek w otwór.
  • - Bezokoliczniki np. Wbić kołek w otwór.
  • - Czasowniki w pierwszej osobie liczby mnogiej w czasie teraźniejszym np. Wbijamy kołek w otwór.
  • Podczas pisania instrukcji można użyć zwrotów komunikujących, że coś jest ‘dozwolone – zakazane’ („uważaj”, „pamiętaj”, „nie rób czegoś”) – są one ważne w opisie urządzeń, np. elektronicznych. Ostrzegają przed niebezpieczeństwem.
  • Należy pamiętać o zwrotach, które mówią o kolejnych etapach czynności (np. „najpierw”, „następnie”, „potem”, „teraz”, „zaraz po tym”) – występują też w przepisach kulinarnych.

Pisząc INSTRUKCJĘ, pamiętaj o:
- używaniu prostych, precyzyjnych sformułowań;
- wymienianiu czynności w porządku chronologicznym;
- stosowaniu odpowiedniego słownictwa (bezokoliczniki lub czasowniki w trybie rozkazującym, przysłówki);
- poprawności językowej i graficznych wyróżnikach.

Przykłady.

Zapisz w zeszycie przepis na Twoją ulubioną potrawę.

LOREM IPSUM


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam non

Instrukcja powinna być przede wszystkim prosta i zrozumiała dla użytkownika.

Pisząc INSTRUKCJĘ, pamiętaj o:
- używaniu prostych, precyzyjnych sformułowań;
- wymienianiu czynności w porządku chronologicznym;
- stosowaniu odpowiedniego słownictwa (bezokoliczniki lub czasowniki w trybie rozkazującym, przysłówki);
- poprawności językowej i graficznych wyróżnikach.

Oto przykłady instrukcji:

(Na podstawie ogólnodostępnych tekstów internetowych. )

Czasem instrukcje bywają zwięzłe, ale bardzo czytelne:

Instrukcja montażu routera Wi-Fi.

1. Podłącz modem zewnętrzny ODU-200 do routera Wi-Fi IDU-200 za pomocą kabla koncentrycznego zakończonego złączem typu F. Upewnij się, czy kabel jest prawidłowo podłączony do gniazda IDU w modemie zewnętrznym.

2. Podłącz modem zewnętrzny ODU-200 do konwertera LNB za pomocą kabla koncentrycznego zakończonego złączem typu F. Upewnij się, czy kabel jest prawidłowo podłączony do gniazda LNB w modemie zewnętrznym.

3. Zabezpiecz wkręcone złącza gumowymi osłonami złącz antenowych, dołączonymi do zestawu, tak jak pokazano na rysunku poniżej. Osłony powinny być nałożone na kabel koncentryczny przed zamocowaniem złącz typu F.

Coraz bardziej popularne są wideoinstrukcje:

Instrukcja mieszana (obrazkowo-słowna):

Na koniec obrazkowa instrukcja obsługi kota:

Zgubiłeś instrukcję obsługi urządzenia GE General Electric Washer/Dryer GHWS3605 Pralka / Suszarka? Masz z nim jakiś inny problem? Dobrze trafiłeś.

Często zdarza się, że pierwsze problemy z urządzeniem GE General Electric Washer/Dryer GHWS3605 Pralka / Suszarka pojawiają się dopiero po kilku tygodniach, miesiącach od jego zakupu. Wiele osób po takim czasie ma problem ze znalezieniem dokumentów, które dostał przy zakupie (takich jak instrukcja obsługi) - albo zostały już wyrzucone, albo zawieruszyły się tak, że nie sposób ich odnaleźć. Poniżej znajdziesz listę dokumentów dotyczących GE General Electric Washer/Dryer GHWS3605 Pralka / Suszarka, które możesz pobrać bezpośrednio z naszych serwerów. Od tego momentu nie będziesz musiał pilnować dokumentacji urządzeń. Wystarczy, że zajrzysz do naszej bazy i ściągniesz instrukcję obsługi, tak samo jak do GE General Electric Washer/Dryer GHWS3605 Pralka / Suszarka.

Możesz dodać kolejny dokument dla urządzenia GE General Electric Washer/Dryer GHWS3605 Pralka / Suszarka. Gdy uważasz, że posiadasz nowszą lub lepszą wersję instrukcji podziel się nią z innymi. Możesz też skontaktować się z nami jesli instrukcją Cie nie satysfakconuje lub jest zbyt niskiej jakości. Postaramy się zdobyć odpowiedni dokument dla Ciebie. Jeśli masz problemy z wyświetleniem lub pobraniem manuala, zgłoś się również do nas.

Potrzebujesz pomocy?

Jeżeli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy dotyczącej zasobów zawartych już w naszej bazie, bądź chcesz zgłosić prośbę o dodanie nowych instrukcji do naszego serwisu, skorzystaj z możliwych form kontaktu:

Formularz kontaktowy lub
contact -@- manualsbase. com

Instrukcja obsługi i przepisy Ge Ghws3605

Bezpośredni link do pobrania Instrukcja obsługi i przepisy Ge Ghws3605

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcja obsługi i przepisy Ge Ghws3605