Instalacja sprzętu Bosch Hev43t Series

Instalacja sprzętu Bosch Hev43t Series jest łatwa i szybka. W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne podzespoły, dzięki czemu można go szybko zainstalować w dowolnym miejscu. Sprzęt jest wyposażony w wysoce wydajny, wysokiej mocy silnik elektryczny, który jest wystarczająco mocny, aby wykonywać ciężkie zadania bez konieczności poświęcania znacznej ilości energii. Jest wyposażony w zaawansowane funkcje, takie jak inteligentny system sterowania, który pomaga zoptymalizować pracę i zmniejszyć zużycie energii. Jest też wyposażony w zaawansowany system bezpieczeństwa, który zapewnia, że wszelkie czynności są wykonywane w bezpieczny sposób. Dzięki swojej wytrzymałości i wydajności Bosch Hev43t Series jest idealnym rozwiązaniem do instalacji w różnych miejscach.

Ostatnia aktualizacja: Instalacja sprzętu Bosch Hev43t Series

Punkty artykuły

 1. Gdzie umieścić samochód?
 2. Instrukcje Instalacji
 3. Jak połączyć się z kanalizacjami?
 4. Połączenie rur wodnych
 5. Zasilacz
 6. Cechy łączenia różnych modeli
 7. Ustawienie
 8. Wspólne błędy

Zmywarki są mocno weszły codzienne życie. Dzięki ich użyciu, wolny czas i zużycie wody oszczędzą. To urządzenia gospodarstwa domowego pomaga myć naczynia jakościowo, nawet poważnie zanieczyszczone, co doceni każdego, kto zajmuje potrzebę mycia brudnych naczyń.

Gdzie umieścić samochód?

Aby dokonać właściwego wyboru przy zakupie zmywarki Bosch, przede wszystkim konieczne jest oszacowanie parametrów pomieszczenia i możliwość wygodnego umieszczenia tego urządzenia domowego. Obecnie istnieje możliwość wyboru modelu na zewnątrz lub pulpitu zmywarki do naczyń.

Zmywarki na pulpicie Bosch mają trochę miejsca. Jednak przy wyborze takiego modelu konieczne jest uwzględnienie, że maszyna będzie umieszczona na przydatnym obszarze powierzchni roboczej blatu, w wyniku której przestrzeń gotowania będzie znacznie mniejsza. Ponadto urządzenia gospodarstwa domowego są podzielone na oddzielnie stojące i wbudowane modele.

Najczęściej preferuje się do instalacji zmywarki pod blatu w bezpośrednim sąsiedztwie zasilania wodą i rurami kanalizacyjnymi. Im bliżej Technika będzie zlokalizowana do tych systemów, tym łatwiej będzie ustalona szybciej.

W przypadku zmywarki do zmywarki lub nad inną techniką wymagane jest uwzględnienie informacji zawartych w instrukcjach urządzenia gospodarstwa domowego, co opisuje możliwe kombinacje lokalizacji różnych agregatów. Wybierając zmywarkę, warto uniknąć lokalizacji w pobliżu urządzeń grzewczych, ponieważ promieniowany ciepło jest negatywnie odzwierciedlone na działaniu myjni samochodowej.

Nie zaleca się zainstalowania techniki obok lodówki, ponieważ może cierpieć na podobną dzielnicę.

Instrukcje Instalacji

Aby połączyć zmywarkę Bosch zwykle powodując specjalistę, ale jeśli jest to pożądane, jest całkiem możliwe, aby sobie z tym poradzić sobie z tym zadaniem. Instalacja zmywarki to firma, nie jest zasadniczo różni się z instalacją innych firm.

Aby uprościć proces instalacji w instrukcji dołączonych do zmywarki, przedstawiono szczegółowe zalecenia i schematy. Ale konieczne jest, aby pamiętać, że w przypadku awarii technika z powodu niewłaściwie podłączeniem konsumenta, gwarancji.

Podczas instalacji należy dbać, że przedni panel urządzenia znajduje się tak wygodne, jak to możliwe, aby sterować urządzeniem. W przeciwnym razie częste użycie techniki będą towarzyszyć pewne dyskomfort.

Aby prawidłowo podłączyć zmywarkę z własnymi rękami, konieczne jest obserwowanie zamówienia i etapów wydajności:

 • Sprawdzanie obecności i integralności zestawu montażowego;
 • Instalacja nabytego urządzenia gospodarstwa domowego w określonym miejscu;
 • Podłączanie nowej zmywarki do kanalizacji;
 • Podłączanie maszyny do zaopatrzenia w wodę;
 • Zapewnienie połączenia z siecią elektryczną.

Procedura wykonywania pracy może zostać zmieniona (z wyjątkiem pierwszego), ale ważne jest, aby realizować je wszystkie. Ważne jest również, aby urządzenie stoi jako stabilne jak najwięcej – powierzchnia może być wyrównana za pomocą poziomu konstrukcyjnego.

Jak połączyć się z kanalizacjami?

Wąż spustowy służy do podłączenia zmywarki do ścieków, które mogą być faliste lub gładkie. Plus gładką opcją jest to, że jest mniej zanieczyszczona, podczas gdy falista jest dobrze wygięta. Wąż drenażowy może być częścią zestawu montażowego, ale niektóre modele nie wyposaży ich. W tym przypadku będziesz musiał go kupić osobno.

Aby zapewnić maksymalny efekt i ochronę przed wyciekami i zalaniem w przyszłości warto używać SIPHON. Pomoże również pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Zaleca się stosowanie zginania w postaci pętli na wysokości około 40-50 centymetrów z podłogi, aby zapobiec odwrotnym skoku wody. A także musi się martwić o zapewnienie szczelności związku. Należy go porzucić za pomocą uszczelniaczy, ponieważ w razie potrzeby wymiana części będzie musiała całkowicie usunąć cały sprzęt. Preferencje jest lepsze, aby dać zaciski, równomiernie przez obwód zacisnął wąż.

Połączenie rur wodnych

Podłączając dopływ wody, początkowo wymagane jest zapoznanie się z instrukcją, ponieważ wskazuje na niezbędną temperaturę wody. Z reguły nie powinno być cieplejsze +25 stopni Celsjusza. Sugeruje to, że technika niezależnie wykonuje, dlatego urządzenie jest wymagane, aby połączyć się z źródłem zimnej wody.

Jednak niektóre produkty zapewniają podwójne połączenie – w tym samym czasie zimnej i gorącej wodzie. Niemniej jednak większość profesjonalistów preferuje połączenie wyłącznie do zimnej wody. Istnieje kilka powodów:

 • Dostawa ciepłej wody nie zawsze jest wyposażona w system filtracji, który prowadzi do słabej jakości wody;
 • Gorąca woda jest często odłączona, czasami profilaktyka może zajmować około miesiąca;
 • Zastosowanie ciepłej wody może być droższe niż elektryczność używana do wykonania zimna ogrzewania.

Najczęściej występuje wkładki do kanału skierowanego do miksera. W tym celu stosuje się tee, który ma zdolność nakładania jednej z linii.

Zasilacz

Aby zapewnić władzę do zmywarki Bosch, musisz mieć przynajmniej minimalne umiejętności, aby wykonać pewne prace instalacyjne elektryczne. Urządzenia gospodarstwa domowego łączą się z siecią AC w ​​zakresie 220-240 V. Powinno to przedstawić odpowiednio zainstalowane gniazdo z obowiązkową obecnością drutu uziemiającego. Gniazdo musi być umieszczone w taki sposób, że zapewnia bezpłatny dostęp do niego. W przypadku niedostępności złącza zasilania należy użyć w pełni słupkowego urządzenia odłączenia, otwór stykowy o ponad 3 mm, który jest zgodny z zasadami bezpieczeństwa.

Jeśli trzeba wydłużyć przewód sieciowy do podłączenia nowego zmywarki, należy go kupić wyłącznie w specjalistycznych centrach serwisowych. A także zapewnić bezpieczeństwo, wszystkie zmywarki Bosch są chronione przed przeciążeniem elektrycznym. Jest to realizowane przy użyciu zachowania urządzenia zabezpieczającego znajdującego się w płycie zasilającej. Znajduje się u podstawy przewodu sieciowego w plastikowej sprawie specjalnej.

Cechy łączenia różnych modeli

Pralki Bosch wyróżniają się wielką różnorodnością. Pomimo różnic, etapy instalacji są praktycznie nie różne. Cała zmywarka ma podobne cechy, niezależnie od tego, czy jest wbudowany lub oddzielny. Wbudowane modele pozwalają na umieszczenie urządzeń gospodarstwa domowego bez zakłócania projektowania kuchni. Takie modele są prawidłowo wybrane w swoich parametrach, idealnie pasują do zestawu kuchennego. Nie są widoczne na pierwszy rzut oka, ponieważ meble kuchenne całkowicie zamykają przedni panel urządzenia.

Samochody wolnostojące wybierają właścicieli przestronnych kuchni. Konsument ma zawsze możliwość zorganizowania urządzenia w najwygodniejszej lokalizacji, a nie ma potrzeby skupienia się na rozmiarach mebli kuchennych. Dla pomieszczeń o małej wielkości warto kupować i łączyć kompaktowe zmywarki. Nie zajmują dużo miejsca, ale jednocześnie doskonale wykonują swoje główne służby funkcjonalne – zapewnienie czystości naczyń bez znacznego wysiłku.

Zainstaluj zmywarkę w gotowej kuchni nie zawsze jest łatwe. Dlatego nabycie zmywarki Bosch jest najbardziej odpowiednie do myślenia o planowaniu prac naprawczych.

Ustawienie

Po zakończeniu wszystkich prac instalacji należy skonfigurować urządzenia domowe. Konieczne jest zweryfikowanie poprawnego połączenia z siecią elektryczną. Ważne jest, aby drzwi urządzenia były prawidłowo regulowane, musi ściskać mocno. Regulacja drzwi pomaga uniknąć wycieków wody i zalania. Przed pierwszym uruchomieniem maszyny musi być zainstalowany w urządzeniu urządzenia, rodzaj detergentu, który zostanie zastosowany. To samo dotyczy płukania. Następnie konieczne jest umieszczenie naczyń na półkach w różnych przedziałach agregatu.

Jeśli instalacja została wykonana prawidłowo, a następnie zamykając drzwi, wybierając niezbędny program i włączenie urządzeń gospodarstwa domowego, maszyna rozpocznie czyszczenie załadowanych naczyń. I wymagane, aby sprawdzić i skonfigurować inne funkcje: timer, niekompletne ładowanie i inne. Po zakończeniu programu, gdy drzwi zostaną otwarte, powinno nastąpić niewykorzystana emisja gorącej pary. Jeśli emisje są powtarzane, oznacza to nieprawidłową instalację.

Wspólne błędy

Aby nie zezwalać na błędy podczas procesu instalacji, bardzo ważne jest, aby dokładnie zbadać instrukcje dotyczące nabytego instrumentu krajowego. Jeśli wątpliwości pojawiają się w poprawności instalacji, lepiej jest szukać pomocy w specjalistycznym centrum serwisowym. Konieczne jest monitorowanie przewodu elektrycznego z maszyny do przegrzania, co może prowadzić do topnienia izolacji i spowodować zwarcie.

Maszyna do mycia naczyń nie można zainstalować zbyt blisko ściany. Taka lokalizacja może prowadzić do przeniesienia wodociągów i węży spustowych. Minimalna odległość do ściany powinna wynosić co najmniej 5-7 centymetrów.

W razie potrzeby organizacja nowego wylotu należy pamiętać, że nie można go zamontować pod zwolnieniem.

Nie jest konieczne używanie lnu do zagęszczania gwintu podczas łączenia się z wodą i ściekami. Jeśli weźmiesz za dużo lnu, a potem jego obrzęk, nakrętka przylądka może pęknąć, co spowoduje wyciek. Bardziej odpowiednie do stosowania taśmy fumowej lub fabryki gumy.

Nieprawidłowo zainstalowany i podłączony do naczyń zmywarki do zmywarki Bosch nie będzie działać normalnie, co doprowadzi do negatywnych konsekwencji. Jeśli ustawiasz błędy dozwolone po podłączeniu, nie jest konieczne ubieganie się o pomoc profesjonalnym masie. Bosch zmywarki pomagają ułatwić życie i wygodniejsze. Jest to niezawodna i trwała technika, a różnorodność modeli pozwala wybrać najlepszą opcję.

W następnym filmie znajdziesz instalację zmywarki Bosch SirencePlus SPV25CX01R pod topem.

 • VectraB schemat instalacji ABS

  Ale który rocznik i czy ma ESP, wzglednie jaki system-kelsey hayes 415, kelsey-hayes 430, Bosch 5. 0 czy Bosch 5. 3?Dodano po 2W załączniku fotografie z autodaty, na których są schematy systemów 5. 0 i 5. 3

  Samochody Szukam 08 Cze 2006 20:29Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 4801

 • schemat instalacji BMW E36 1. 6 compact 97r automat

  Witam.Szukam schematu instalacji do automatycznej skrzyni biegów w:BMW E36 1. 6 compact 97r automatoraz opisu złącza komputera automatycznej skrzyni biegów w tym samochodzienr Bosch 0 260 002 362złącze to ma 88 styków.Pozdrawiam.

  06 Paź 2009 18:15Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2299

  opel astra g y 1, 7 dt - schemat instalacji sterownika silnika

  Opel astra 1. 7 DTI (Y17DT) poszukuje schematu instalacji sterownika silnikaDELPHI 8972406221OPEL ASTRA G1. 7 DTIROK PRODUKCJI: 2000Mam problem z przepływka cały czas pokazuje brak napiecia wymieniłem juz kilka sztuk z boscha i to samo. cały czas ten sam błąd P0 100 za niskie napięcie...

  Samochody Elektryka i elektronika 10 Mar 2014 23:52Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 3891

  Peugot 306 2. 0 HDI 2001r - Szukam schematu instalacji silnika

  WitamPoszukuje schematu instalacji elektrycznej. Samochód to Peugeot 306 2. 0 HDI 2001r. Sterownik silnika to bosch (EDC15C269) głównie to interesuję mnie zasilanie sterownika, pompy paliwa i regulatora wysokiego ciśnienia. Pozdrawiam

  30 Cze 2014 18:57Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1194

  Audi A3 8P 2. 0 FSI - schemat instalacji do sterownika silnikiem

  W zał. - Schemat Okablowania Bosch Motronic, AXW, zprzekładnią ręczną, z klimatyzacją, 2003 ->, dla AUDI A3 2. 0 FSi 16V (AXW) 2003 do 2005r.Schemat, opis po polsku.

  13 Cze 2014 19:41Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 6198

  Schemat ECU Fiat Ducato - Schemat instalacji elektrycznej

  Kod silnika i sterownik silnika magneti lub Bosch

  31 Gru 2021 13:54Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 480

  Iveco Eurocargo-schemat instalacji elekyrycznej

  Poszukuję schematu elektrycznego oraz "blink code" do Iveco eurocargo z układem Bosch diesel EDC 7 c 1.

  17 Gru 2015 15:49Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 6829

  Mercedes w124 320E - Poszukuję schematu instalacji elektrycznej i układu zapłonu

  Bosch KE3. 1 - Jetronic (bo pewnie taki masz u siebie) - schemat sterowania silnika:A z ciekawości, to sprawdziłeś coś już?

  23 Sie 2012 19:21Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 9327

  Szukam schematu instalacji elektrycznej DAF LF45, DAF XF95

  Witam wszystkich,poszukuję schematu podłączenia ECU w Dafie 95xf480, rocznik 2000, euro 3, sterownik Bosch 0 281 010 045, DAF 1365685, nie działa obrotomierz, świeci się kontrolka silnika i długo kręci ale pracuje normalnie, ktoś grzebał już przy wtyczkach bo pogięte są zapięcia:(będę wdzięczny...

  08 Maj 2019 14:45Odpowiedzi: 30 Wyświetleń: 33831

  prosze o sprawdzenie schematu instalacji alarmowej

  prosze o sprawdzenie schematu polaczenia:SATEL CA5Czujnik boschsygnalizator SP4001Rmanipulator LCD.Mam pytanie czy w sygnalizatorze jest potrzebny ten rezystor bo producent okresla tylko ze niektore centrale potrzebuja ten rezystor na sygnalizatorze a niektore nie. prosze o odpowiedz

  Systemy Alarmowe 24 Sie 2014 20:13Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 9156

  Passat schemat instalacji silnika problem

  Witam wszystkich poszukuje schematu do podłączenia sterownika Bosch (instalacji silnika) do instalacji samochodu złącze sześć przewodów w komorze silnika. VW Passat 89/90r 1. 8 pełny wtrysk.Kupiłem silnki z kompletną instalacją i chce go zamontowac do starego Audi.Potrzebuje schemat jak go podłączyc

  30 Mar 2008 21:18Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2558

  potrzebuje schematu instalacji elektrycznej do peugeota 406

  To może wie ktoś chociaż gdzie się znajduje wyłącznik wstrząsowy (w boschu jest na wierzchu), albo jakim kablem, z którym numerem idzie prąd na komputer?

  27 Lip 2015 08:08Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 7006

  peugeot 206 magneti marelli schemat instalacji elektrycznej

  Dla tych którym będzie potrzebne w przyszłości Magneti Marelli 4. 8Pi Bosch 7. 4. 4

  25 Kwi 2012 09:57Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 24591

  Renault Mascott 3. 0 dxi 120ps - Potrzebny schemat instalacji silnika Mascott 3. 0

  Witam,W dalszym ciągu poszukuje rozpiski pinów sterownika Bosch 8200391957Lub przynajmniej które PINy odpowiadają za masę do sterownika

  06 Sty 2019 00:13Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 4794

  Balerus jumz mtz schemat instalacji elektrycznej

  możecie doradzić jaki regulator do tego modelu kupić??Za 50 złotych kupisz alternator firmy Bosch z identycznymi mocowaniami, i jest dużo lepszy od Valeo.

  Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki 30 Mar 2020 22:50Odpowiedzi: 50 Wyświetleń: 11187

  Poszukiwane schematy instalacji samochodowych. Pytaj tutaj.

  Potrzebuje schemat od czujnika ciśnienia oleju aż do licznika..... świeci ciśnienie oleju czy czujnik wpięty czy wypięty iveco daily 35c18 po 2006 rok sterownik silnika EDC16C39 BOSCH

  18 Sty 2023 23:12Odpowiedzi: 575 Wyświetleń: 689225

  Schemat instalacji POLONEZ 1. 6GLI 97r. Bosch

  Jak w temacie - poszukuje schematu do tego samochodu - szukałem na elektrodzie ale sa do innych wersji - np u mnie w samochodzie sa dwa wentylatory na chlodnicy a ja nie spotkalem sie na zadnym schemacie z dwoma tylko zawsze jest jeden. Wiem ze to drobiazg, ale nie chodzi mi dokladnie o wentylatory tylko...

  02 Cze 2006 09:18Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 5562

  zmywarka bosch sms 7082/11 - Schemat instalacji elektrycznej

  Witam serdecznie.Potrzebuję schemat instalacji elektrycznej wyżej wymienionej zmywarki.

  AGD Szukam 20 Lis 2013 19:50Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1983

  mercedes cl 600 - Potrzebny schemat modułu hamulców ESP ABS Bosch

  Jak w temacie potrzebuje schemat instalacji bosch ABS ESP do merca cl 600 z roku 1996, silnik benzyna v12Problem jest taki że lampki świecą, nie ma komunikacji z modułem, i na wtyczce tylko na chwile pojawia się zasilanie po stacyjce, po włączeniu zapłonu, głównie chodzi mi o masy i zasilania...

  06 Paź 2022 08:51Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 90

  Polonez Caro Plus 1, 6 GLI 2001 - ZŁĄCZE DO KOMPUTERA BOSCH - PINY KTÓRY DO CZEGO

  Witam!Mam problem - chodzi mi mianowicie o złącze do głównego komputera marki BOSH (mikroprocesora). Wiem że złącze do komputera ma 35 pinów (rozebrałem to złącze dla 100% pewności i PINY są ponumerowane od 1 do 35). Problem polega na tym że nie wiem gdzie "idą" poszczególne kable od poszczególnych...

  06 Sie 2013 18:21Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1788

  Problem z instalacją polonez atu plus-Bosch

  cześć koledzy mam problem z instalacją w polonezie 1997 r. -atu plus 1, 6 na komputerze i wtrysku bosch. Po pierwsze nie ma prądu na złączu diagnostycznym, po drugie nie ma zasilania na nastawniku przepustnicy. Jak ktoś ma schemat instalacji do tego poldka to mógłby mi wysłać. Z góry dzięki.Przeniosłem...

  Samochody Początkujący 20 Cze 2010 15:01Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2756

  alternator Bosch, kontrolka LED nie gaśnie, brak ładowania

  Instalacja w maszynie FINLEY, panel kontrolny TEREX-zawiera stacyjkę bezpieczniki kontrolki LED i układ elektroniczny oraz licznik motogodzin, silnik DIESEL, instalacja elektryczna do odtworzenia po nieprofesjonalnej wymianie silnika DIESLA, poucinane wiązki, gdzie szukać schematu instalacji elektrycznej...

  04 Sty 2010 13:57Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1299

  Simson s51/s70 - odczytanie schematu, wątpliwości

  Te numerki przy połączeniach, zaciskach, itd, to oznaczenia kodowe instalacji według Boscha.Wpisz sobie w google "oznaczenia instalacji Bosch" lub "oznaczenia instalacji elektrycznej samochodu" i wyskoczy ci wątek na forum z pełnymi oznaczeniami. Polecam. Przyda się. Bo wiele firm to stosuje.Wygląda,...

  Motocykle, Motorowery 01 Gru 2013 00:41Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 19566

  Astra g Z16XE 04r SCHEMAT ECU - Poszukuje schematu wyjściu pinów do ECU w astrze

  Witam, poszukuje schematu instalacji ecu ( opis wyjścia pinów) do astry g z silnikiem 1. 6 16v Z16XE rok 2004.Mam problem z niedziałającym wentylatorem głównym, błędy nr:P1482- Przekaźnik wentylatora 2P1483- Przekaźnik wentylatora 3P1530-Przekaźnik sprzęgła A/CWykluczyłem błędy przekaźników...

  17 Mar 2021 21:13Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 14322

  Citroen Berlingo 2. 0HDI 2001rok system BOSCH NIE PALI

  Rozgrzebałem ponownie kostki w komorze silnika i okazało sie ze jedno z dwóch gniazd (poniżej zdjęcie) jest mocno skorodowane. Przeczyściłem je i po popodginałem piny i zaczęło się coś dziać to znaczy rozrusznik zaczął reagować na kluczyk i po poruszaniu wtykiem czasem ukazywał się poziom oleju na...

  26 Sie 2007 19:59Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 11491

  FSO Polonez 1. 6GLI '97 bosch mono

  Litości RsNeo!! nie chodzi mi o schematy interfejsów!!! Tylko o schemat instalacji sterowania silnika ECU, lub rozpiska pinów tegoż ECU

  07 Maj 2009 06:19Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 2969

  Alternator BOSCH od Audi 80 - jak podpiąć do c360

  Pierwszy schemat jest prawidłowy, D+ na 15 stacyjki.Drugi schemat instalacji jest nieprawidłowy, pomylone wyjścia ze stacyjki.Do podpięcia kontrolki można użyć styku 15 lub 54, żaden inny.

  05 Wrz 2014 10:54Odpowiedzi: 49 Wyświetleń: 30529

  Mondeo MK3 - Pinout centralki czujników parkowania Bosch Parkpilot

  Panowie nikt nie jest w stanie pomóc? Potrzebuję jakichkolwiek schematów układu Bosch Parkpilot Urf4, przydadzą się każde informacje a w szczególności pinout centralki ponieważ ktoś nieźle nabroił w instalacji, między innymi brakuje sygnalizatora (diody z brzęczykiem). a Wiązka też kończy się kawałek...

  21 Lip 2014 15:22Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2307

  Opis pinów 03C 906 057 AN (BOSCH 0 261 201-665) Skoda Roomster/Fabia 1, 6 16V BTS

  Poszukuję opisu pinów komputera 03C 906 057 AN (BOSCH 0 261 201-665)Steruje on pracą silnika w samochodzie Skoda Roomster/Fabia II z silnikiem 1, 6 16V BTS lub fragmentu schematu instalacji elektrycznej na której jest opis podłączeń tego komputera.Z góry dziękuję.

  12 Sty 2019 20:07Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 693

  sterownik Bosch - fiat tipo

  Mogą. Musisz dokladnie sprawdzić schematy instalacji.

  28 Lip 2006 15:46Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 2840

  POtrzebny schemat polonez! (! )

  Witam czy ma ktoś schemat instalacji elektrycznej do polonez-a truck-a 1. 6 benzyna, wtrysk jednopunktowy bosch??Lub może mi ktoś pomoże bez schematu a mianowicie:Pewnego dnia polonez mi zgasł w czasie jazdy, mechanik stwierdził że, to pompa paliwowa, tyle dobrze że mam go na gaz przerobionego i...

  Schematu/instrukcji/artykułu 24 Paź 2006 21:48Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 3605

  Schemat podłączenia sterownika silnika Galaxy 1. 9tdi 2004r

  Witam poszukuję schematu instalacji od sterownika do gniazda obd2 ponieważ ma brak komunikacji, wszystko się łączy a silnik nie i nie mogę znaleźć pinu diagnostycznego sterownika bosch 038 906 019 lr za schemat z fury dzięki.

  20 Kwi 2022 15:31Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 273

  bmw k1200rs schematu szukam, MOTRONIC 2. 4 0261204314

  szukam schematu instalacji do motocykla bmw k1200rs 2002recu w tym motocyklu to bosch MOTRONIC MA 2. 4 NUMER 0261204314 potrzebuje opis pinów wyjścia z tego ecuPozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi

  08 Sty 2010 20:10Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1428

  Poszukiwany jest schemat do Peugeota 1. 1 90'

  Szukam pilnie schemat instalacji elektrycznej do Peugeota (205) 1. 1 1990r. bądź rozmieszczenie pinów w sterowniku BOSCHa o numerach 0 280 000 724.

  31 Sie 2018 15:41Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 438

  Zmywarka Bosch SRS3039EU. Szukam schematu.

  Szukam jakiegoś schematu do zmyqwarki Bosch SRS3039EU. Po 5latach odmówiła posłuszeństwa. Po włączeniu pracuje pompa wypompowująca wodę. Przesuniećie pokrętła programatora (mechaniczny) niczego nie zmienia. Zmywarka nie pobiera wody. Chciałbym ja troche porozkładać ale nie wiem czego się w niej spodziewać,...

  AGD Zmywarki 25 Sty 2007 00:13Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 3815

  Problem z podłączeniem Bosch Mono-Motronic MA 1. 7 do kompa

  Mam problem z komputerową diagnostyką komputera wtryskowego Bosch Mono-Motronic MA 1. 7 w Polonezie Atu Plusie 1. 6 GLI. Dodam, że złącze w samochodzie jest sprawne - w serwisie poprzez kabel serwisowy można bez problemu odczytać wszelkie parametry.Zrobiłem schemat kabla według schematu:Podłączenie...

  22 Sie 2007 10:27Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 3219

  Bosch kgv36vi30e - Schemat elektryczny/podłączenie modułu

  Mam problem z podłączeniem nowego modułu do lodówki Bosch jak w temacie.Stara instalacja całkowicie się wypaliła (jedna z kostek); wiem że mają w niej być 3 przewody-czarny, niebieski i brązowo-biały idący od włącznika.Może posiada ktoś schemat elektryczny lub pamiętacie, w jakiej kolejności...

  AGD Początkujący 31 Lip 2015 09:21Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1785

  Bosch PIF651FB1E - schemat podłączenia, wizja producenta

  Zainspirowany poniższymi (niestety zamkniętymi) wpisami, postanowiłem odgrzebać temat. Podchodząc do niego bardziej filozoficznie:)Na pierwszy rzut oka firma Bosch postanowiła rozszerzyć instrukcję instalacji. W drugim wpisie (PIF651FB1E), gdzie znajdują się zdjęcia...

  AGD Użytkowy 08 Maj 2017 17:01Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 5205

  Płyta Bosch PKE 645E01E - roznica przy podlaczeniu 1 i 3 faz

  jestem trochę zielony w temacie faz i może pytanie wyda się prostackie, ale ciekawa sprawa jest z podłączeniem płyty ceramicznej Bosch PKE 645E01E.Otóż można podłączyć ją do instalacji 1, 2 lub 3 fazowej - po prostu mostkuje się z złącza fazowe przy mniejszej ilości faz takimi blaszkami. osobno...

  31 Mar 2009 19:17Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 5048

  Peugeot 406 D8 2. 0 16V, Bosch MP5. 2, niespodziewanie gaśnie

  Sprawa tyczy się D8 (1998r. ) z silnikiem 2. 0 16V (XU10J4R) z wtryskiem Bosch MP 5. 2Od jakiegoś czasu zaczęły się kłopoty z dziwnym gaśnięciem lub kłopotami z odpalaniem. Przykładowo podczas jazdy, bez ostrzeżenia potrafi wyłączyć się silnik. Wskazówki prędkościomierza i obrotomierza automatycznie...

  14 Lis 2010 20:56Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 8079

  Bosch PIE631FB1E - Podłączenie płyty indukcyjnej do tzw. siły 400V

  jestem początkujący w tej dziedzinie, kilka razy podłączałem jakieś tam gniazdka czy żyrandole. Zakupiłem płytę indukcyjną Bosch PIE631FB1E oraz zdecydowałem się ją podłączyć samodzielnie (wiem, że tracę gwarancję oraz że powinien to zrobić elektryk z uprawnieniami). Instalacja w domu jednorodzinnym...

  03 Wrz 2018 22:33Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 9300

  BOSCH KGN-49A71, w chłodziarce za ciepło, w zamrażarce za zimno

  ślicznie dziękuję za odpowiedz,ja w mojej lodówce kgn49a71 już miałem sprawdzoną grzałkę pod parownikiem nie przez serwis boscha bo ten na opole jest beznadziejny już przez niego wymieniłem moduł komputera i wyłącznik drzwi w zamrażarce WinkWczoraj wyciągnąłem grzałkę spod parownika była...

  09 Gru 2011 10:32Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 9224

  zepsuty zawór 3- drogowy w kotle gazowym jednofunkcyjnym Bosch

  Podejrzewam że jest to zewnętrzny zawór przełączający. Podaj jaki model typ i wstaw zdjęcie jak masz go zamontowanego.Taki masz?Zawór 3 drożny jest wbudowany w kocioł i nie posiadam innego. Więc jest oryginalny BoschaDodano po 9jak powinien być ustawiony zawór 3-drogowy? instalator...

  Systemy Grzewcze Użytkowy 28 Lis 2021 20:31Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 369

  Schemat podłączenia instalacji LPG Bedini

  mam taki sterownik zainstalowany w PN Caro+ z jednopunktowym wtryskiem Bosch'a.Niestety informacji na jego temat jest niewiele. W sieci znalazłem rysunekpokazujący schemat blokowy połączeń elementów instalacji..Centralka ma przełącznik 3 pozycyjny:-benzyna-automat (start na benzynie,...

  19 Cze 2009 08:48Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 31726

  Adaptery pod wtryski bosch, instalacja LPG OPEL c20ne.

  Chodzi o styk 16 czy 37? (na schemacie są podane inne kolory niż napisałeś).

  Samochody Instalacje Gazowe 28 Paź 2010 22:12Odpowiedzi: 24 Wyświetleń: 9345

  Płyta indukcyjna bosch - Jak pdlaczyc płytę indukcyjna na siłę?

  Jeśli podłącza osoba bez odpowiednich kwalifikacji to w razie awarii gwarancja może nie być uwzględniona.A co tam gwarancja - to Pikuś w porównaniu ze śmiertelnym porażeniem prądem elektrycznym czy spaleniem płyty indukcyjnej.Do podłączenia kuchni potrzebny jest osobny przewód neutralny i ochronny...

  Elektryka Dla Każdego 03 Lut 2014 20:47Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 31098

  Bosch 0 538 201 045 - uszkodzony sterownik po odwróceniu zasilania

  No cóż koledzy, narazie temat nie załatwiony. Po dokładniejszych pomiarach w instalacji ciągnika wynika, że schemat narysowany przeze mnie wygląda trochę inaczej. Zamiast darlingtona npn wstawiłem pnp BD912, ten układ obok to stabilizator 5V, który nawet daje te 5V na procek. Po podłączeniu sterownika...

  22 Gru 2019 10:26Odpowiedzi: 20 Wyświetleń: 6894

  Fiat Punto II 1. 2 16v 80KM - instalacja silnika pinout

  Potrzebuję schemat (a najlepiej pinout) wtyczki, która wychodzi z instalacji silnika i wchodzi do skrzynki bezpieczników w komorze silnika (tej szerokiej).Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale silnik ma sterownik Bosch-a, a nie, jak większość Magnetti Marelli. Chcę podłączyć tą instalację do Seicento,...

  25 Paź 2021 18:01Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 3315

  Bosch PIE631FB1E - Podłączenie płyty indukcyjnej

  Piszesz w dziale dla początkujących, więc napisz nam jeszcze jaki jest układ Twojej instalacji. TNC czy TNCS... Hit tygodnia. Początkujący wie TNC czy TNCS, a zaawansowany nie wie.Cain16, piszesz że przewód 3×4mm² więc schemat 2 (ten w środku) L, N, PE. Tylko zabezpieczenie będzie musiało...

  15 Lis 2017 22:46Odpowiedzi: 21 Wyświetleń: 6333

  Płyta indukcyjna Bosch PIE631FB1E - podłączenie do siły

  schemat w instrukcji wygląda tak:A co masz w instalacji (jak wygląda Twoja instalacja, ilo fazowa jest? )

  11 Sty 2019 13:38Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1749

  Bosch motronic 2. 8 - Jak Ecu dowiaduje się, że z pompą powietrza wtórnego wszyst

  Hej,Mam taki problem, zmieniłem wiązkę złącza X2(odpowiada za oświetlenie auta, czujnik poziomu płynu hamulcowego, obsługę ABS+TC, czujniki zużycia klocków itd) w Opel Vectra B 2. 5 99r. z komputerem prawdopodobnie jest to Motronic 2. 8 w mojej wersji komputera posiadałem pompę powietrza wtórnego,...

  29 Wrz 2019 10:00Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1368

  Bosch PIE631FB1E - Przepięcie w domu i uszkodzone zasilanie na płycie indukcyjne

  Witam, problem dotyczy płyty indukcyjnej Bosch PIE631FB1E. Mam dom z lat 60, instalacja cała w miedzi ale styl jej pozostał jak z tamtych lat, główne bezpieczniki, potem bezpieczniki w zegarze i tyle. Te mają 20A.Płyta podłączona pod "siłę" czyli L1 L2, N oraz zmostkowane uziemienie do N. Płyta działała...

  27 Lut 2020 19:47Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 2307

  passat b5 abs bosch

  witam mam problem serwis znalazł błąd z polączeniem zestaw wskaźników i pompą abs potrzebuje schemat gdyż serwis sie poddał z kopaniem w instalacji a chciałbym to naprawic serwis wpinał sie wiązką bocznikową do pompy abs i wynależli przerwe niestety oni nie udzielają informcji na temat schematów prosze...

  13 Wrz 2006 18:59Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1578

  Bosch mono - jetronic schemat wtyczki do wtrysku w Peugeocie

  Zacznijmy od początku, jaka instalacja gazowa, jak masz podłączony przekaźnik i jaki. MOŻE RYSUJ, BO JA JUŻ GŁUPI Z TEGO JESTEM.

  15 Lip 2011 23:19Odpowiedzi: 16 Wyświetleń: 3944

  schemat do instalacji alarmowej z wykorzystanie centrali integra 24

  Potrzebuje założyć alarm w domu w którym jest już okablowanie.Do tego celu zakupiłem następujące elementy:- Centrala Satel INTEGRA 24 + akumulator 7 + obudowa.- Manipulator Satel INT-TSG-SSW.- Czujnik Bosch ISC-BPR2-WP12-4szt.- Czujnik dymu i ciepła Vidicon NB 338-4H-1szt.- Zewnętrzny...

  Inne Szukam 23 Gru 2013 09:53Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2355

  Opel Rekord silnik 22E - szukam schematu BOSCH LE-JETRONIC

  Mam tylko okrojony schemat:cry: Twoja instalacja jest dodatkowo wyposażona w regulacje dynamiczną wolnych obrotów i prawdopodobnie moduł służący do spełnienia normy euro. Tak jak napisałem, przewód ten przy sterowniku to masa układu, czerwony gruby zakończony oczkiem to plus z akumulatora i przy nim...

  09 Wrz 2014 13:51Odpowiedzi: 15 Wyświetleń: 4125

  Punto 1. 2 16v - Instalacja silnika, poszukiwane schematy. swap seicento

  Niestety z tego co się orientuję, to IAW-18FD był tylko w Punto Sporting (i to była dość krótka seria, bo wcześniejszy Sporting miał silnik 1. 6). Sam silnik był stosowany w innych samochodach ale z osprzętem BOSCHa (i miał wtedy 5-6KM mniej).W zasadniczej części wiązka jest zgodna z tą z Punto 75,...

  21 Lis 2014 17:24Odpowiedzi: 43 Wyświetleń: 29217

  Passat B5 ABS 5. 7 - ABS Bosch 5. 7 SCHEMAT

  Jeżeli w liczniku jak i w EDC jest błąd o braku komunikacji to sprawdź instalację CAN między ABS a licznikiem (w nim jest bramka CAN).W liczniku w bloku 125-126 powinno być widać czy widzi sterownik ABS, to samo będzie w CAN GATEWAY w bloku 25-26.Poniżej schemat do ABS z ESP BOSCH 5. 7

  24 Lis 2014 17:07Odpowiedzi: 21 Wyświetleń: 6543

  Integra 64+ GSM8 Genevo INT-RX-S Schemat + o czym powiadamiać

  ..... Brak AC, słaby akumulator, wydzielony sabotaż sygnalizatora, potwierdzenia sterowań, i się robi mało ( WRL-ka przyzwyczaiła jednak do luksusu)Pytania:1. Wie kolega o ograniczeniach wynikających z zastosowania klawiatur strefowych?2. Moduł GSM to jedyna forma powiadomienia?3. Przewiduje...

  29 Sty 2016 10:54Odpowiedzi: 28 Wyświetleń: 10764

  Peugeot 807 2. 0i - Zalane ECU - schemat sterownika

  Witam, podepnę się pod temat, podłączyłem się pod OBD systemem TEXA, po diagnozie wyskoczył taki komunikat "body computer temic"Mechanik stwierdził, że jest to uszkodzony sterownik. Teraz pojawia się pytanie.Widziałem w sieci 2 różne sterowniki Siemens'a i Marelli jeden super tani drugi super drogiSam...

  03 Mar 2019 02:27Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1590

  Bosch PIE631FB1E - Płyta indukcyjna podłączenie (schemat)

  Zauważ, że w tym wypadku podłączenia przewodów do gniazda płyty producent wg schematu przyłączenia nie przewidział nawet przewodu szarego (1) który wydaje się być zbędny i niepotrzebnie podłączony. Wg tego zdjęcia jest mostek pomiędzy punktami wspólnymi przewodu N (4+5) czyli powinno być:- niebieski...

  16 Kwi 2021 12:36Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 984

  chłodziarko-zamrażarka Bosch

  proszę o pomoc w zdobyciu schematu sterownika i ewentualniecałej instalacji elektrycznej chłodziarko-zamrażarki Bosch:typ EKKE 31 01/02FD 7604000181typ sterownika 9. 981. 310. 007-4bardzo proszę o posty kolegów z forum zajmujących się naprawami tego sprzętupozdrawiamJK

  AGD chłodnictwo 29 Maj 2004 10:24Odpowiedzi: 17 Wyświetleń: 6966

  Bosch KKE3101

  proszę o pomoc w zdobyciu schematu sterownika i instalacji elektrycznej zamrażarki Bosch:typ KKE 31 01

  29 Lip 2004 21:04Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1279

  Polonez 1, 6 GLI na motronicu Boscha brak iskry na świecach

  Do kolegów podpowiadających:Polonez na Boschu, niema modułu zapłonowego, niema też aparatu.Jeżeli podstawiałeś wszystko do drugiego, to pozostaje sprawdzić instalacje w/g schematu.Czy dochodzi do sterownika sygnał z czujnika wału, zasilania, masy, plus i minus do cewki zapłonowej.Ps. Może...

  22 Lut 2008 13:49Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 5677

  alarm bosch 8 787 035 154

  Mam alarm boscha 8 787 035 154, potrzebuje schematu wyprowadzeń i podłączeń do instalacji samochodowej

  Samochody Zabezpieczenia 02 Lut 2008 10:00Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1076

  Zamiana alternatora 70A Bosch na 90A Valeo

  No własnie wymieniłem alternator Bosch 70A na Valeo 90A i uzyskuje tylko 13 V napięcie ładowania aku.Zauwazyłem ze we wtyczcze dołączanej do altka jest jeden przewód (idziedo żarówki, kontrolki ładowania).Natomiast w gniezdzie altka są dwa styki.No i jeden jest pusty.zastanawiam...

  29 Kwi 2009 18:29Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 9941

  Pinout modułu Bosch 0 227 400 044 (escort mk4 1. 6 xr3i K-Jetronic)

  Dzięki za zainteresowanie ale to nie ten schemat. Dodatkowo moduł był spięty z modułem bosch mtr 03 tzw,, stopień mocy". Jutro postaram się podać gdzie był podpięty czujnik halla i 3 piny z mtr 03. Ponieważ mam kawałek instalacji z układu zapłonowego.

  22 Lis 2011 16:22Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 3223

  Opel Rekord e2 2, 2 cih - podłączenie regulatora wolnych obrotów bosch

  Prosze o pomoc w podłączeniu urządzenia Bosch 0280220018 do stabilizacji wolnych obrotów. W razie potrzeby dam zdjęcie. Posiadam regulator, zawór powietrza dodatkowego i wiązkę przewodów. widać gniazdko w ktore wchodzi zawór pow dod, ale nie wiem co z reszta i nie mam zadnego schematu. Silnik jest zasilany...

  09 Sie 2012 12:21Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 757

  ROPAM/NeoGSM/-PS - Jak podłączyć 6 x czujka BOSCH ISC-BPR-W12?

  Witam, proszę o poradę na temat instalacji czujników BOSCH z centralką ROPAM.Oto mój schemat jak podłączyłem.Przy próbie uzbrojenia alarmu mam komunikaty:"Są naruszone i jest sabotaż wejścia": od I1do I6Domyślam się, że chodzi tu o ustawienie polaryzacji działania czujników.Jeszcze...

  Początkujący Naprawy 30 Kwi 2015 08:07Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 9324

  Zabytkowy alternator Bosch podłączenie

  Jak zwykły alternator 9 diodowy* z zewnętrznym regulatorem.*- jesteś pewien, że to alternator 9 diodowy?Tu masz schemat podłączenia alternatora z zewnętrznym regulatoremOznaczenia literowo cyfrowe, które występują na alternatorze, to oznaczenia instalacji wg Boscha. Na forum jest tabela z tymi...

  Pojazdy Zabytkowe 21 Gru 2015 11:00Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 3954

  Płyta indukcyjna Bosch PVS631FB1E - co oznacza błąd 0513?

  Próbowałem wersję trzecią bez mostka na zacisku 1, ale nic to nie zmienia (reszta jest taka sama, bo przecież nie ma dwóch odrębnych przewodów neutralnych).Gdzie jest schemat instalacji 3 fazowej? Ja widzę L1 i L2 a na zworce 1 i 2 jest most L1.Na odwrocie płyty jest naklejka ze schematem i jest...

  01 Lis 2018 22:51Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 57273

  BOSCH PVS651FC1E - Podłączenie płyty indukcyjnej.

  panowie pytanie może i banalne ale jestem zielony w temacie. Jak podłączyć tą płytę? Instalację w domu mam 1-fazowa, bez siły. Rozumiem, że dotyczy mnie schemat górny. Uziemienie do uziemienia. Prądowy (L) do BN i BK (albo po prostu z mostkować BN i BK). Analogicznie neutralny (N) do BU i GY....

  09 Sie 2018 10:42Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 10599

  Lovato w Polonezie Caro - potrzebny schemat

  Witam wszystkich forumowiczow. Mam prosbe do gazownikow. Konkretnie chodzi mi o schemacik LPG Lovato do Poloneza Caro na wtrysku jednopunktowym Boscha. Swoj niestety zgubilem, a musze zlozyc taka instalacje po malowaniu autka.Dodano po 12Prosiłbym jeszcze o info o emulatorach sondy lambda i wtryskiwacza. Gdzie...

  16 Maj 2006 17:50Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1248

  jak zamontować instalacje gazową w Clio I??

  Witam... Otóż po ostatnich cenach benzyny natknęło mnie na przerobienie autka na LPG. Rozmawiałem kiedyś ze znajomym gazownikiem na ten temat i polecił mi, że jeśli chce zakładać używaną instalacje gazową, to najlepiej żeby reduktor i kable były nowe. Czytałem już troche na temat instalacji gazowych i...

  14 Sie 2009 19:06Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 8370

  Szukam schematu rozmieszczenia pinów elektryki silnika

  Witam. Posiadam Poloneza Truck'a Roya 1. 6 98r. Chciałbym włożyć do niego silnik 1. 4 16V od rovera. Poszukuje opisu kostki elektrycznej łączącej instalacje silnika z instalacją obu pojazdów. Najlepiej gdyby był to opis kolorów kabli (do czego służą). Z góry uprzejmie dziękuje i przepraszam jeśli tmt nie...

  15 Wrz 2010 19:03Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 963

  Porządkowanie instalacji - jak ominąć element ze schematu?

  OK - a jak w przypadku jak w załączniku niżej? Nie narysowałem na nim przewodu masy (po prostu nie wiem który to ma być terminal z BOSCH-a).

  29 Cze 2013 11:31Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 2706

  Schemat oświetlenia wnętrza Polonez Atu Plus

  Czy ma ktos schemat do Poloneza Atu Plus z 1997 roku? Jest to samochodzik na jednopunktowym wtrysku Boscha. Chodzi mi schemat wtrysku i tablicy rozdzielczej. Byłbym tez wdzieczny za schemacik podpiecia instalacji gazowej do tego samochodzika ze sterownikiem Lovato. Czy w takim sterowaniu, jezeli sa dwa przekazniki...

  03 Lis 2005 12:45Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2591

  Jak najprościej zmniejszyć obroty szlifierki kątowej -BOSCH

  ze starym regulatorem to nie obejdzie się bez ingerencji w "instalacje" szlifierki.Przerobiłem stary przedłużacz (4 wejścia) i wmontowałem w niego włącznik wiertarki.Śmiga cudownie, mogę regulować napięcie jak chcę:)POdłączyłem lampkę i mam ściemniacz, podłączyłem szlifierkę i reguluję jak...

  Projektowanie Układów 18 Cze 2019 19:23Odpowiedzi: 16 Wyświetleń: 41019

  Syrena Audi Bosch 1K0 951 605A- pinout, sterowanie

  Ok:) Nie masz może fragmentu schematu z instalacją np. Golfa V? Szukałem w necie ale jakoś nie dopadłem. Jak nie znajdę, dokupię do tego samochód;)BTW: Właśnie się przymierzam do 2-3 letniego A4 avant (drogie i chodliwe:(), lub 1-2 letnią Octavię TDI ew. Ceeda CRDi (tu niestety nic nie będzie można...

  22 Gru 2018 21:33Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 5832

  iveco daily 65c15 2. 8 jtd potrzebny schemat pinów ms6. 3

  Potrzebuje schematu opisu pinów do sterownika bosch ms6. 3 mam problem bo instalacje 'fachowcy' rozgrzebali a mianowicie niema sterowania zaworkiem n75 czyli elektrozaworem ciśnienia turbiny i potrzebuje schemat które piny wchodzą do ecui co oznaczają te błądy w iveco P1231, P1631

  30 Maj 2011 07:43Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 6337

  Bosch KTL 1598 nie działa

  Szukam schematu elektrycznego tej lodówki. Bo mam lodówkę i coś mi nie chodzi jak trzeba. Ktoś jak widzę coś powycinał z instalacji elektrycznej bo nie działa wyłącznik światła. i coś z termostatem nie jest porządku do jak się ją włączy to chodzi na całego i mrozi na kość.

  03 Sty 2011 18:32Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 792

  VW Golf III, wtrysk Bosch Mono-Motronic

  Golf ma instalację LPG podłączoną w dość pokraczny sposób - kiedy sterownik jest w pozycji mającej podawać paliwo, przy włączonym zapłonie pompa paliwa chodzi non-stop, elektrozaworki do układu Motronic są stale otwarte. Kiedy sterownik WR przełącza na LPG, odcina zasilanie pompki paliwa i...

  20 Kwi 2011 14:40Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 6894

  Bosch SMS50E58EU-zmywarka - podłączenie pompy

  A teraz do Wioletta92. Jak by była NOWA instalacja w pudełku wraz z pompą i jakieś papiery to zapewniam Cię że D... y bym sobię tym nie podtarł!Pozdrawiam.Nie mam akurat na samochodzie takiej pompy z wiązką bo bym ją sprawdził i sfotografował oraz też wrzucił fotkę. Wymieniłem mnóstwo...

  26 Sie 2022 20:06Odpowiedzi: 38 Wyświetleń: 55722

  Pralka BOSCH WFB 1604 wywala bezpieczniki w mieszkaniu.

  Mam zamiar zabrać się za naprawę w/w pralki, gdzieś ma zwarcie po włączeniu przycisku start.Odłączyłem podzespoły:silnik i jego elektronikę, grzałkę, czujnik poziomu wodyWizualnie sprawdziłem okablowanie, został mi tylko programator, dalej wybija bezpieczniki.Czy ktoś miał podobną...

  12 Lis 2014 09:37Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 6450

  Mercedes W220 lub w211 3. 2 PB - Potrzebny mi schemat pinów ECU

  Poszukuję schematów ECU mercedes S-klasa w220 3. 2 benzyna (pinologia + schemat) moze być tez do E-klasy w211 3. 2 benzyna. Montuje ten silnik w innym aucie i jest to mi niezbędne do podpięcia się w instalacje. Ecu który mam z w220 to bosch 0 261 206 299 mercedes A 026 545 65 32. Z góry dziekuje za pomoc...

  09 Lip 2013 12:48Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1713

  Bosch - Prądnico-starter dobór akumulatora

  Inaczej, daj schemat i ewentualnie zdjęcia układu odpowiedzialnego za ładowanie. Zdecydowanie, bez analizy tego nie zakładaj większego akumulatora. Niestety kiedyś jachty z ujemnym bilansem energetycznym to był standard. Stąd zalecane ładowanie ze źródła zewnętrznego.zapotrzebowanie...

  11 Cze 2014 07:06Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 3093

  Zmywarka Bosch SGS43B12EU/43 - nie pobiera wody

  Dzisiaj.... i kamieni kupa. :(Sprawdziłem połączenia na mikro włącznikach. Wszystko się zgadza w/g schematu i..............Pobiera wodę i wypuszcza, pobiera, wypuszcza.Pompa myjąca pracuje nawet po odłączeniu kostki z niebieskiego mikro włącznika. Czyżby jakieś zwarcie i pompa myjąca dostaje...

  30 Cze 2015 00:12Odpowiedzi: 36 Wyświetleń: 20022

  Bosch PIF651FB1E - Płyta indukcyjna podłączyć na dwie czy trzy fazy 2N lub 3N

  Posiadam w domu oddzielną nową instalację trójfazową do podłączenia płyty indukcyjnej, piekarnik będzie zasilany z innego obwodu. Doprowadzony jest przewód 5x4mm2, każda faza z oddzielnym bezpiecznikiem w skrzynce. Do kuchenki załączony jest luzem zarobiony przewód 5 żyłowy. Do wyboru są 4 schematy podłączenia...

  24 Cze 2016 16:39Odpowiedzi: 18 Wyświetleń: 14247

  Bosch PIE631FB1E - Podłączenie płyty indukcyjnej

  Łącz tak jak podaje producent. Indukcja działa na 1 fazę lub 2. Na 3 chyba nigdy, a przynajmniej ja niespotkałem.Ok, to chyba tak trzeba będzie zrobić, choć nadal wydaje mi się to dziwne... Jedna faza będzie bardziej obciążona od drugiej... Troche tak nie zabardzo...Poniżej przykładowych schemat...

  26 Lut 2017 20:36Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 44907

  czujka OD850 BOSCH - false alarm

  Czujkę zamontowałem wg schematuOk, ale to tylko podłączenie, które odpowiada za komunikację czujki z centralą, ale nie działanie jej samej.Kalibracji i ustawień czujnika dokonuje się na podstawie jego instrukcji. Trzeba też pogodzić z myślą że nie każdy czujnik nadaje się do instalacji w każdym...

  16 Cze 2017 08:30Odpowiedzi: 14 Wyświetleń: 1284

  Bosch PIE631FB1E - Podłączenie płyty indukcyjnej bez przewodu ochronnego

  Witam. Chcę podłączyć płytę indukcyjna 3 fazowa. Wiem że temat był wałkowany wiele razy ale podłączenia bez przewodu ochronnego nie znalazłem. Otóż posiadam w domu instalacje trojfazową tylko nie mam w nie przewodu ochronnego. W skrzynce mam tylko L1 L2 L3 N (chyba że to jest PEN bo tylko N nie może...

  01 Lip 2017 12:28Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 27729

  Prądnico-rozrusznik bosch jak podłączyć?

  Posiadam platformę samojezdną z silnikiem Lombardii la490. Jest w nim prądnico-rozrusznik, ale brak całej reszty jego osprzętu, samo urządzenie działa gdy podłączę aku.Na forum znalazłem schemat instalacji ale tam jest regulator napięcia i elektromagnes, jaki zastosować regulator oraz elektromagnes...

  Inne Silniki Spalinowe 24 Sie 2017 19:17Odpowiedzi: 24 Wyświetleń: 5538

  Renault Megane 2000 r. 1. 9 dTi - Schemat elektryki silnika

  Skrzynia manual, w dowodzie rok 2000. Numery silnika wziąłem z Autodaty, ale nie mam schematu elektrycznego do wersji 2000, tylko wersji sprzed 1999. Instalacja wygląda na fabryczną, bez żadnych chałupniczych przeróbek, izolacje widać że dawno wykonane. Nie wiem nawet na których pinach sterownika ma...

  22 Sty 2018 22:09Odpowiedzi: 14 Wyświetleń: 3663

  Peugeot Boxer II 2010 - Brak elementu na płytce panelu radia Bosch 250 MP3

  Witam:)Radio po podłączeniu do instalacji samochodu działa poprzez sterowanie przyciskami z kierownicy niestety cały przedni panel nie działa (nie reaguje na przyciski, brak podświetlenia, wyświetlacz nic nie wyświetla). Po rozkręceniu i obejrzeniu płytki wygląda jakby brakowało jednego z elementów.Może...

  Radia Samochodowe Początkujący 28 Maj 2018 10:13Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 435

  Lodówka Bosch KGV2604/02 - nie chłodzi.

  Została zdiagnozowana przez serwisantów (nieautoryzowanych) i lodówka rzekomo do wymiany. Chciałbym jednak być pewien, że nie opłaca się tego ruszać.W czasie awarii domownicy byli w domu, dopiero po paru godzinach zorientowaliśmy się, że nie chłodzi, nie było żadnych hałasów dobiegających z...

  25 Wrz 2018 09:34Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1170

  Bosch Indukcja PUE631BB2e - Kod błędu E136

  Podłączając płytę do instalacji 1-fazowej zasugerowałem się schematem z książki, gdzie przewód fazowy był podpięty tylko do jednego zacisku na płycie. Natomiast naklejka na płycie pokazuje, że dwa zaciski muszą być zmostkowane (symetrycznie, jak to jest zrobione dla N)

  04 Lis 2018 22:06Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 5448

  VW Passat B5FL 1, 8T AWT - schemat elektryczny komputera silnika 4b0906018CG

  Mam problemy z ogrzewaniem sondy lambda w VW Passat B5FL 1, 8T AWT z 2001r + LPG. Sonda nowa bosch, oporność grzałki 6 ohma, Napięcie skacze od 11 do 13v na wtycze od sondy między pinem 3 i 4. Na vcds w bloku odpowiedzialnym za grzałki informacja skacze na 2 i 4 polu heating on na off. Natomiast w polu...

  27 Maj 2019 16:36Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 3306

  Płyta Bosch PKE611E14E - Podłączenie plyty

  , to podłącz jak na załączonym obrazkuSugerujesz podłączenie trzech faz?Patrząc na tabliczkę znamionową, płyta jest na jedną fazę.I schemat podłączenia masz na trzecim zdjęciu (pierwsze od góry) opisane "1N"Przecież jasno widać, że możesz podłączyć na 1 fazę, 2 fazy bądź 3 fazy. Według...

  08 Sty 2021 10:26Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 834

  hyundai i30 - potrzebny schemat airbag lub pinologia

  Potrzebny schemat do sterownika poduszek, wymieniłem sensor (nie było oryginalnego w aucie) auto z roku 2020, sensor z roku 2018 wszystko działa ale są różnice w kodowaniu stary G410, oryginał pewnie był G409, różnica polega że kupiony ma poduszkę kolanową a w aucie jej brak (instalacji również), sensor...

  27 Wrz 2021 14:52Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 234

  Bosch Tronic TR40008 ET - czy można urządzenie jednofazowe podłączyć pod d

  Przede wszystkim dziękuję za zainteresowanie. Podgrzewacz jest bez przewodu zasilającego. Najpierw podłączyłem go pod zwykły przewód zasilający trzy żyłowy ( 3x2, 5 mm2), ale strasznie się grzały przewody. Dlatego też chce podłączyć trzeci przewód z zupełnie odrębną fazą likwidując mostek jaki jest widoczny...

  01 Lut 2022 22:45Odpowiedzi: 20 Wyświetleń: 495

  Bosch Tronic Comfort Plus - podgrzewacz wody- podłączenie

  zabieram się właśnie za instalację przepływowego podgrzewaczaTak bez instrukcji i wiedzy? :DInstrukcjaHej! Instrukcję posiadam, nie ma tam jednak takiego schematu jaki mnie interesuję. Wiedzy wielkiej nie posiadam, ale jakoś sobie muszę radzić:) Mieszkam w Niemczech i załatwienie fachowca...

  02 Wrz 2022 11:08Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 249

  Polonez ATU plus - szukam schematu połączeń elektrycznych gazu

  Witam wszystkich. Czy ma ktos schemat polaczen elektrycznych instalacji gazu do Poloneza Atu Plusa Z jednopunktowym wtryskiem paliwa firmy Bosch? Mam porozpinane kabelki i nie wiem jak je podlaczyc do przekaznikow. Bardzo prosze o pomoc bo autko mi nie chce zapalic.

  05 Lut 2006 17:15Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1353

  Schemat zmywarki siemens SF 25261/08

  Poszukuję schematu elektrycznego do zmywarki SF25261/08 lub podobnej np Bosch SRS5612.Powodem poszukiwań jest pożar w instalacji zmywarki - nie działa pompa, spalona wiązka przewodów - praw strona dół (obok pompy). Przyczyną pożaru - najprawdopodobniej zwarcie, lub zapalenie przekaźnika rozruchowego...

  25 Maj 2012 15:58Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 4189

  Centrala Satel CA-5 konfiguracja, schemat, dioda awarii

  Witam serdecznie,Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu usterki mojej konfiguracji alarmowej.Zestaw składa się z centrali Satel CA-5, 3 czujek Bosch-a, manipulatora LCD Satel, modułu GPRS T2 i dwóch sygnalizatorów dźwiękowych również firmy Satel.Przygotowałem schemat podłączenia, który wygląda tak:...

  25 Paź 2015 07:58Odpowiedzi: 17 Wyświetleń: 4266

  Schemat Integra 64 plus + ETHM 1 plus + INT-E

  Witam i prosze o pomoc kolegów od instalacji alarmowych.Na podstawie znalezionego schematu zmieniłem i zaprojektowałem poniższy układ do zabezpieczenia domu. Centrala Integra 64 plus + ETHM1 plus + INT-E. Czujki Bosch + kontaktrony Satel S2 z pętlą sabotażową na końcu wlutowany opornik R2 2. 2kBardzo...

  12 Lut 2017 19:58Odpowiedzi: 18 Wyświetleń: 15615

  Polonez Caro plus - schemat świateł pozycyjnych

  Witam. Problemem są światła pozycyjne w polonezie Caro plus 2001r 1, 6Gli Bosch. Nie świecą żadne pozycyjne ani z przodu ani z tyłu. Potrzebuje schematu świateł pozycyjnych. Te ogólnodostępne są nie zrozumiałe i nie jasne. Jak przebiega instalacja? jakimi kolorami kabli do jakich kontrolek, włączników,...

  30 Lis 2019 16:24Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 696

  Instalacje elektryczne samochodów.

  obecnie pracuje w serwisie fiata. posiadam schematy do prawie wszystkich modeli. moge wysylac je na zyczenie, nie stwarza to rzadnego problemu. poprzednio pracowalem w firmiie BOSCH i tu moge sluzyc jedynie pomoca zdobyta podczas pracy w tej firmie (dotyczy prawie wszystkich modeli samochodow do roku...

  23 Paź 2003 09:43Odpowiedzi: 126 Wyświetleń: 83757

  Citroen Xara 2. 0 HDI zwarcie w instalacji

  Witam pilnie poszukuję schematu podłączenia ECU w xsara picasso 2. 0 HDI, ECU BOSCHDodam jeszcze że to rok 2003 silnik 90km.

  09 Lut 2011 18:43Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2242

  Peugeot 106 lpg schemat podłączenia monowtrysku.

  Czy ktoś może wie które kable odłączyć przekaźnikiem w monowtrysku Boscha, żeby wtrysk nie pracował na sucho przy zasilaniu gazem a jednocześnie, żeby CPU nie wyświetlało błędu?I czy tak po prostu się da i nie trzeba w tym modelu stosować emulatora wtrysku?Chcę do Peugeota 106 1. 0 zamontować STAG...

  18 Sty 2012 21:57Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 5941

  Renault Mascott 150 Dci schemat elektryczny sterowania silnikiem.

  witam mam problem z instalacją w komorze silnika, mam prośbę o schemacik. numer sterownika bosch 0281 001 892

  15 Cze 2019 14:19Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 13624

  Polonez Caro Plus 1, 6 GLI 2001 - BRAK ISKRY

  Mam problem z autem POLONEZ Caro Plus 1, 6 GLI rocznik 2001. Problemem jest brak iskry. Ale może od początku:2 tygodnie temu profesjonalny serwis samochodowy założył mi w nim instalację gazową LPG. Autko działało bez najmniejszych problemów. Tydzień temu wysiadła mi w nim kostka od stacyjki...

  06 Sie 2013 16:04Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2481

  Renault Twingo C3G - Brak świateł pozycyjnych i mijania

  Samochód: Renault Twingo, silnik C3G 1. 2 8V, rocznik 1994Usterka:-brak świateł pozycyjnych przód i tył-po włączeniu mijania przód jest, tył nie ma-brak podświetlenia tablicy rejestracyjnej-brak podświetlenia przełączników na kokpicie-brak świecenia się diody świateł mijania-brak podświetlenia...

  01 Sie 2012 21:15Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 7966

  fiat 1. 2 16V pytanie o sterownik

  mam kilka pytańgeneralnie chodzi mi o sterowanie silnikiem z przepustnicą nie MM chyba weber albo bosch. (mechaniczna nie elektroniczna)czy występował do fiatów z silnikiem 1. 2 16V stary typ sterownika ten z jedną długą wtyczką??? Z tego co widzę w serwisach aukcyjnych to są tylko wersje...

  10 Lis 2009 22:08Odpowiedzi: 17 Wyświetleń: 9315

  Laguna II - Niska żywotność akumulatorów i wysoki pobór prądu na postoju.

  Mam w Fabii Futurę 64Ah ponad dwa lata. Wcześniej miałem Boscha 60Ah (wyposażenie fabryczne) który po trzech latach wykazywał zimą trwałe niedoładowanie (zielone oczko pokazywało się tylko latem) ale odpalał bez problemu, bez problemu wytrzymał też ostatnią zimę w swoim życiu (przy -18 odpalał w ciągu...

  16 Lip 2012 19:50Odpowiedzi: 23 Wyświetleń: 10352

  Darmowe panele słoneczne w UK

  Z maila od kolegi z Belgi.Zainstalował on panele solarne, całkowity koszt instalacji solarnej: 29500 euro ( można na kredyt lub z własnej kasy)Rząd Belgijski chce być ok z europejską normą Kioto więc stymulują ludzi do inwestowania w zieloną energię koszt takiego kredytu to 2%.Panele solarne...

  Energia Odnawialna 08 Sty 2012 21:09Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 12610

  Carina E - przekażnik (sterownik) szyberdachu

  Sprawa załatwiona połowicznie - te książki i schematy są całkiem do d...!! silnik szyberdachu jest Boscha a cała Carina z któej był dach wyprodukowana była w Anglii - łudze się że dokumentacja była do japońskiego modelu bo inaczej to całkiem stracę wiarę w markę Toyota.Rozebrałem przełącznik (połaczenia...

  21 Lis 2007 21:51Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 2909

  BMW E32 ksenony jak podłączyć przetwornicę.

  Mam taki dziwny problem. Klient przyprowadził autko z założonymi prze siebie ksenonami (chiński kit) i padła mu po roku przetwornica. Zdobył oryginalną z BMW o numerze Boscha 3 137 328 042 podobno od E32. Składa się to z 2 puszek z czego jedna stanowi właściwą przetwornicę a w 2 jest sporo elektroniki....

  08 Lis 2010 21:32Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1001

  multicar m-25 - jak podłączyć włącznik awaryjnych?

  Nie wiem które jakie oznaczenia mają końcówkiAkurat użyte są tutaj standardowe kody instalacji Boscha. Pełny opis masz na forum. Warto by chyba jeszcze zaopatrzyć się w schemat instalacji elektrycznej całego pojazdu.

  21 Sie 2014 15:51Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 3300

  Seat Ibiza II 1. 0 AAU - Brak odczytu sondy lambda

  Cześć mam problem z sondą lambda, otóż sterownik wgl. jej nie widzi:-(, na kanałach w VAG COM także nie ma odczytu jej napięcia poza "Lambda Factor".Nowa sonda którą teraz założyłem (tej co jej nie widać) jest prawie taka sama jak poprzednia też Bosch, podobne numery, kolory przewodów (4 przewodowa)...

  Samochody Mechanika 13 Cze 2014 14:37Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2445

  Wspomaganie RENAULT - Nie załącza się wspomaganie

  Cześć. To chyba tak łatwo nie będzie. O ile podłączyłeś dobrze +, - do szerokich wsóewk to jeszcze pozostaje ci biała kostka. Tą kostką do mechanizmu wspomagania trafia sygnał z komputera. Są to informacje:Silnik pracuje, auto stoi jedzie jaka pędkość itp. Bez schematu tej białej kostki nie zadziała. Pozdrawiam....

  13 Lis 2017 21:04Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 2610

  Audi V8 4, 2l

  witam panowie. poszukuję materiałów na temat wtrysku w tym aucie (bosch Motronic) i schematu instalacji elektr. autu ma dziwne objawy zapala gdy jest zimne lub gdy się wymieni świece na nowe lub po odłączeniu akumulatora- w którymś z tych wypadków. jednak gdy chwilę pochodzi i zagrzeje się ponowne uruchomienie...

  23 Gru 2002 21:31Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2735

  Interfejs ALDL 1, 6 gli abimex (kabelek)

  Schemat podobnego kabekla kupił mój znajomy do poldusia GLI z instalacją Boscha to autko ma konektorek diagnostyczny pod maską i ma on tylko trzy wyprowadzenia, ale niewykluczone że można go podpiać i do innych tego nie wiem. Sam szukam podobnego kabelka do wielopunktu z 1998 rokuP. S. KABEL NIE DZAŁAŁ...

  26 Maj 2006 21:57Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 5319

  Peugeot 306 `98 problem z pompą. Jak sprawdzić przekaźnik?

  Mam problem z Peugeotem 306 98r. Auto nie chce odpalić. Kręci rozrusznikiem, ale nie odpala. Nie słychać charakterystycznego odgłosu pompy po przekręceniu kluczyka i kliknięcia przekaźników. Nie zapala się też żółta diodka na desce rozdzielczej.Podejrzewam przekaźnik pompy, ale jak go...

  19 Gru 2010 19:47Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 4332

  Peugeot 106 - gdzie jest zlacze diagnostyczne

  Wisi pod ECU, kody błyskowe.Jak napisalem w moim pierwszym poscie, tam juz szukalem i nie ma.Już nie błyskowe. W tym modeli już może być złącze 30-to pinowe.Wedlug schematu instalacji elektrycznej zamieszczonego w manualu Haynesa, ECU Bosch MA3. 1 powinino miec dwupinowe zlacze diagnostyczne...

  18 Cze 2015 21:30Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 13046

  Opel Corsa D - Problem z masą

  W aucie występuje spadek napięcia dochodzący do 2V na pełnym obciążeniu, w obwodzie masy. Z tego co szukałem obwód masy wygląda następująco: obudowa rozrusznika połączona z klemą akumulatora, a klema akumulatora połączona z podłużnicą. Gdzieś na połączeniu alternator a klema minusowa występuje...

  28 Lis 2012 14:24Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2730

  golf 2 - Przekładka pulpitu z golfa 3 do golfa2

  Schemat obu aut w dłonie i lecisz po opisach przewodów. VW stosuje oznaczenia instalacji Boscha i da się dojść, co jest co. Choć bez przeróbek i modyfikacji się nie obejdzie.Do prędkościomierza potrzebujesz sygnał prędkości, więc musisz dołożyć czujnik.

  21 Kwi 2013 14:14Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 2049

  Mercedes W126 500 Coupe - Silnik - regulacja.

  Auto jak w temacie VIN WDB1260441A223189, mam kilka pytań co do regulacji tego silnika. Generalnie pracuje równo, ale co jakiś czas wypada mu zapłon, przed przyjazdem do mnie na wolnych obrotach miał około 900-1000 obr. i trzęsło silnikiem jakby pracował na siedmiu garach. Okazało się, że winna...

  21 Cze 2014 20:54Odpowiedzi: 29 Wyświetleń: 9027

  VW Touareg 2. 5 TDI - Czujnik temp. i ilości oleju

  Witam! Auto jak w temacie z 2007r. Brak wskazań temperatury i ilości oleju. VAG wyświetla błąd związany z tym czujnikiem. Podstawione 2 szt. i dalej to samo. Może koledzy posiadacie kawałek schematu instalacji z tym czujnikiem. ECU Bosch EDC16U31 może coś z przewodami.

  20 Lis 2015 17:59Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2631

  Alternator z VW jak podłączyć.

  Alternator BOSCH taki:jak połączyć.Chcę go wykorzystać a agregacie produkującym prąd 12V. Jednak nie znalazłem opisu złącza 2-pinowego. Może jaiś kolega dysponuje schematem instalacji auta z tym alternatorem i podpowie.Stosowany jak ustaliłem w autach VW.

  10 Gru 2015 16:31Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 10071

  Podłączenie płyty induk. 3 fazy...

  Cześć,Prośba o wyrozumiałość ponieważ jestem totalnie zielony w temacie instalacji elektrycznych.Jak podłączyć płytę indukcyjnąNatomiast instalacja siły w moim mieszkaniu to:(Piekarnik pójdzie wtyczką do gniazdka... )Prośba, napiszcie proszę którym schematem powinienem podłączyć...

  13 Cze 2010 14:16Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 22601

  Zanim wyrzucisz Just Heavy na śmietnik

  Po krótce opiszę moje miesięczne zmagania z instalacją BRC Just Heavy, które zakończyły się sukcesem, ale na wstępie chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom forum Elektroda - bez których niczego nie mógłbym dokonać. Dziękuje za wszelkie wskazówki, instrukcje i programy - bo bez narządzi człowiek...

  02 Cze 2009 11:49Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 3359

  Jak sterować zamknięciem bramy w aplikacji Satel? Chcę wpiąć również czujkę CO.

  Bardzo dziękuję za pomoc,Uparłem się na Perfecte w wersji IP i chyba przy niej zostanę.Zastanawia mnie teraz jedno czy muszę dawać do int-e dodatkowy zasilacz, czy wystarczy zasilanie z centrali?W takim wypadku podłączył bym: kontaktron, DG1-CO i PIR Bosch.Jeszcze pytanie tylko żeby zaspokoić...

  07 Lut 2022 11:22Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 225

  Wypadanie zapłonów - FIAT PANDA 1, 0 Fire '93

  Już kilka razy poruszałem ten temat. Auto o którym napiszę jest używane tylko w okresie od kwietnia do listopada ze względu na sól. Jest kwiecień więc odgrzewam kotlet na nowo.Nadziejam się na rozwiązanie mojego problemu przez Szanownych Kolegów.Oto co następuje:Fiat Panda 1993r.999...

  22 Kwi 2011 09:25Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 4154

  FIAT Panda 999Fire IAW6F. SH SPI - wypadanie zapłonów

  Na wstępie dane auta:999 Fire na monowtrysku IAW 6F. SHPrzebieg 50tys. km od nowości.Przy przebiegu 30tys. założona instalacja LPG II gen Landirenzo LC-01.Samochód jak to zwykle bywa przed montażem LPG był niemal jak nowy. LPG założone w celu wiadomym. Serwisowany...

  29 Maj 2011 08:52Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 6691

  edc EMS 3. 3B - opis pinow

  Witam wszystkich fachowców. Mam problem z e-gaz w iveco cityclas autobus miejski. Mianowicie pogniła instalacja elektryczna i odbudowuję ją od nowa ale nie mogę poprawnie podłączyć silnika e-gaz z sterownikiem i potencjometrem pod pedałem gazu. Silnik e-gaz steruje pompą diesla po przez pociąganie cięgna...

  19 Sty 2015 20:30Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1467

  Regulator napięcia - - Podbicie napięcia diodą prostowniczą.

  Mam chyba typowy regulator napięcia zintegrowany ze szczotkami [url=]BOSCH 1 197 311 028. Chwiałbym zwiększyć napięcie w instalacji samochodu przez dorzucenie diody prostowniczej w szereg pomiędzy wyprowadzenie regulatora które na 99% odpowiada za kontrolę napięcia, a styk na który wchodzi napięcie...

  26 Sty 2014 19:21Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 3513

  podgrzewanie wody bateriami słonecznymi

  Przy małych instalacjach jest zawsze dylemat czy kupić sterownik za 500 - 600 zł czy dwa używane panele.Dlatego ludzie stosują rozwiązania pośrednie typu zwykłe PWM co jest dużo tańsze.Sporo osób wykonuje samodzielnie z takich pomysłów jak kolegi Futek2 gdzie schemat jest dostępny na elektrodzie.Ciekawy...

  21 Maj 2018 07:50Odpowiedzi: 33 Wyświetleń: 14190

  KIA Sportage Diesel 2006 - Jaki kabelek do tego?

  Sprawa przybywania oleju zeszła na drugi plan bo nie wiadomo kto, kiedy i po co rozłączył sondę. To sonda przed katalizatorem, 5-przewodowy Bosch i kolory pokrywają się z tym co podaje producenta ale w instalacji samochodu są zupełnie inne kolory niż przy samej sondzie i teraz trzeba to jakoś ogarnąć....

  21 Lis 2018 21:13Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 810

  Jak podłączyć dowolną czujkę do centrali alarmowej - poradnik.

  Wiele razy spotykam się na forum z prośbą o narysowanie schematu podłączenia danej czujki do danej centrali, bo w instrukcji nie ma, jak to zrobić.Owszem w instrukcji centrali Satela nie znajdziemy informacji jak podłączyć czujkę firmy DSC, ale jest informacja jak podłączyć czujkę Satela. I to...

  Zabezpieczenia Poradniki 07 Lis 2019 21:54Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 27042

  Monitorowanie warunkowe (CbM) z platformą iCOMOX

  Minimalizuj przestoje, zwiększ produktywność i zmniejsz koszty dzięki konserwacji opartej na warunkach i przewidywaniu.Każdego roku na świecie instaluje się około 300 milionów silników elektrycznych, a co roku liczba ta zwiększa się o około 40 milionów nowych jednostek. W większości przypadków każdy...

  Artykuły 08 Mar 2020 01:04Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 3084

  Zmienne ładowanie w Opel Vectra

  W większośći instalacji samochodowych stosowany jest system regulacji napięcia wyjściowego alternatora z kontrolą napięć indukowanych twornika (za wyjątkiem np. Mazdy 626 i podobne gdzie regulator napięcia prądnicy kontroluje - stabilizuje napięcie na zaciskach akumulatora. W tym drugim przypadku potrzebny...

  18 Paź 2008 14:07Odpowiedzi: 18 Wyświetleń: 12289

  Odłączenie podtrzymania komputera jetronic 2. 2

  Mam następujący problem: Chciałbym odciąć podtrzymania zasilania komputera w samochodzie peugeot 205 1, 4i typ silnika kdy, system wtryskowy bosch mono jetronic a 2, 2 (auto ma gaz). Na elektrodzie udało mi się znaleźć rozpiskę pinów tego komputera, ale niestety mam problem z jej rozczytaniem....

  17 Lut 2010 07:47Odpowiedzi: 15 Wyświetleń: 2745

  Odśnieżarka, Canadiana 92593, Briggs&Stratton oświetleni

  Kupiłem używaną odśnieżarkę Canadiana 92593, silnik Briggs&Stratton (8 KM) model 195432 typ 0720-01-89102410. W oryginale miała halogen, niestety teraz nie ma instalacji. Poprzedni właściciel zdemontował wszystko. Chciałbym zrobić instalację na bazie alternatora (bosch-a) z Watrburga 1. 3.Proszę o...

  29 Lis 2010 21:47Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 5435

  Volvo 480 - Podłączenie innego alternatora

  Witam zgromadzonychMiałem problem z oryginalnym alternatorem w swoim Volvo 480, 60 amperowy Bosch. Miał spore spadki napięcia przy obciążeniu i kiepsko ładował, mimo wymiany regulatora na nowy, oryginalny Boscha. Czasem jak był kompletnie zimy potrafił do rozgrzania ładować ponad 14V, ale tak gdzieś...

  31 Lip 2016 21:33Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 852

  Brak załączania masy na pin sterujący przekaźnikiem

  Czyli pin "46" sterownika łączy się z układem Bosch 30342? I to stwierdziłeś mierząc omomierzem przełączonym na zakres 200om? Wg schematu przekaźnik "23" załącza 2 wentylatory, prąd wówczas jest spory więc i przekaźnik musi być na większy prąd. Cewka przekaźnika 30A pobiera 120mA, 40A 180mA. Cewką przekaźnika...

  01 Mar 2017 00:35Odpowiedzi: 19 Wyświetleń: 1233

  Podłączenie płyty indukcyjnej 2x230V 2L/2N

  (... ) jeśli płyta ma tabliczkę znamionową, na której jest napisane, że trzeba podłączyć ja do sieci 3F, to tak trzeba zrobić. Inaczej ci to nie zadziała. Rysunek jest z instrukcji płyty indukcyjnej Boscha, są tam 3 schematy:i z tego co rozumiem to można połączyć według każdego, w zależności...

  Elektryka Instalacje i Sieci 27 Sty 2019 00:39Odpowiedzi: 22 Wyświetleń: 20532

  Więcej czujek niż przewodów, jak rozpoznać połączenie?.

  Co to za system alarmowy?Czujki są już podłączone?Jeżeli chodzi o utarte schematy, każdy ma swoje...Kto wykonał instalację?Może jakiś rysunek poglądowy...Jakie to urządzenia?Jeżeli podasz więcej informacji, prędzej uzyskasz pomoc...Czupel tutaj raczej nie chodzi mi o sprzęt,...

  25 Kwi 2019 17:40Odpowiedzi: 14 Wyświetleń: 675

  VW Touran 1. 9 TDI 2004r. Nie odpala zimny czy ciepły

  Alarmu nie ma, schemat z programu diagnostycznego zasilanie i instalacja się zgadza ale schematu kompa nie mam jest to KOMPUTER SILNIKA STEROWNIK 03G 906 016 CD BOSCH. zastanawiam sie jeszcze nad tym przekaźnikiem przy kierownicy zgodnie z schematem R4 cały czas jest załączony nawet po wyjęciu kluczyka...

  02 Wrz 2013 16:25Odpowiedzi: 14 Wyświetleń: 9585

  Focus c-max MK-2 2. 0 TDCi - Słaba klimatyzacja, nie załącza się wentylator

  Witam problem jak w temacie. Przede wszystkim proszę o schemat układu sterowania - silnik 2. 0 136 KM PSACiężko ze schematem i w ogóle z informacjami na temat tego silnika.Wątek gdzieś, kiedyś już był po części poruszany, chcę przejrzeć na początek instalację - zaglądałem do komory ze sterownikiem...

  21 Cze 2015 20:22Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 2382

  John Deere 5090R 2013r - Spalona skrzynka bezpieczników pod maską

  Oczywiście. Wiązke główną od akumulatora, razem z kompletną skrzynką już mam, wczoraj odebrałem od serwisu.Natomiast do naprawy mam wiązkę silnika gdyż wypalony jest w niej jeden przewód, prawdopodobnie masa skrzynki bezpieczników. Przewód po prostu wyparował i narobił przy tym niezłych szkód.Tomasz....

  23 Lis 2017 14:38Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 1830

Wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku "Akceptuję" sprawi, że będziemy mogli gromadzić dane dotyczące zachowania użytkowników na naszej stronie. Dzięki tym danym będziemy mogli ulepszać stronę i przygotowywać interesujące naszych użytkowników reklamy.

Wyrażenie sprzeciwu poprzez kliknięcie przycisku "Odrzucam" oznacza, że będziemy używać tylko plików cookies związanych z sesją, statystykami i poprawianiem użyteczności strony.

Instalacja sprzętu Bosch Hev43t Series

Bezpośredni link do pobrania Instalacja sprzętu Bosch Hev43t Series

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instalacja sprzętu Bosch Hev43t Series